http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 14:40:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Nóż na ryby grzyby itp
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nóż na ryby grzyby itp  (Przeczytany 18599 razy)
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #15 : 18 Października 2012, 15:58:43 »

Z tanich, dobrych i nieskładanych spokojnie mogę polecić noże szwedzkie Mora.

A składany, dobra stal CRKT M21.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2012, 16:04:22 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #16 : 18 Października 2012, 16:12:26 »

Fajny ten składany jeszcze jak by był czarny to już był by mój niezły  ok
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #17 : 18 Października 2012, 16:29:47 »

Jest i czarna wersja.
Zapisane

Pozdrawiam
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #18 : 18 Października 2012, 21:42:55 »

Nie ukrywam, że też szukam noża dla siebie i pozwolę się "podpiąć" pod ten wątek.

Mój nóż ma być składany (chodzi o miejsce jakie będzie zajmował) i sprawdzać się na wszelkich wypadach na ryby, grzyby, w góry, po części do szeroko pojętego majsterkowania... Ze wszystkich proponowanych noży najbardziej przemawia do mnie póki co Gerber Gator w pierwszym wydaniu, ze stali 154CM - GATOR - zwykły, prosty do bólu nóż beż żadnych dodatków, piły, otwieracza... Po prostu nóż...

Myślałem też o nożu wykonanym przez "producenta" noży - Trollsky'iego - podobają mi się, szanuje tego człowieka za to co robi, a przy okazji te noże mają "duszę" Smiley Ale chyba poprzestanę na Gatorze, a od Trollsky'iego kupię jakiś większy i cięższy nóż do kuchni Smiley

Tego Gatora muszę namierzyć w jakimś sklepie i "pomacać" czy faktycznie tak świetnie leży w ręce - @kazik czy masz ten nóż i możesz opisać swoją ocenę ego nożyka, czy polecasz opierając się tylko na opisach w necie? Jeśli masz i możesz coś o nim napisać to proszę ślicznie o wiadomość o nim Smiley
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2012, 21:49:59 wysłane przez YacoszeK » Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
blacharz

Wiadomości: 348


Wronki


« Odpowiedz #19 : 19 Października 2012, 00:07:32 »

Sam byłem przed takim wyborem.
Sporo czytałem głownie na forum knives.pl  gdzie z noży  w cenie około 100 zł polecany był głownie Ontario Rat 1, który zakupiłem i jestem z niego w pełni zadowolony.
Nóż dobrze leży w ręce, łatwo się otwiera, nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości i najważniejsze ostrze, wykonane ze stali Aus 8, twarde i według mnie nie tępi się szybko ( jest w wersji srebrnej i czarnej ).
Zapisane

nic na siłę
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #20 : 19 Października 2012, 01:54:54 »

Cold Steel Recon. W moim wyborze ostrze tanto. Krawaty wiąże, usuwa ciąże, może grzyba wyciąć, chleba ukroić, złego wykastrować, dobrego obrzezać (a niech ma!). W kieszeni go nie czuć, jak w niej jest. A jak go nie ma, okazuje się, że jest dla niego zatrudnienie non stop. Jestem pewien, że z jego pomocą można nawet opuścić dach na Narodowym podczas deszczu. A kosztował mnie niewiele wiecej niż dwie stowy, razem z przesyłką z Azji.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #21 : 19 Października 2012, 19:20:50 »

Też się kiedyś do niego przymierzałem, ale jednak kupiłem Cold Steel Voyager Tanto
Teraz będę zamawiał Cold Steel American Lawman
Zapisane

Pozdrawiam
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #22 : 19 Października 2012, 20:17:38 »

A ja mam Frostsa za całe 35zł. Ma kilka lat i jest prosty i ostry Grin
Zapisane

kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #23 : 19 Października 2012, 20:34:15 »

Nie ukrywam, że też szukam noża dla siebie i pozwolę się "podpiąć" pod ten wątek.

Mój nóż ma być składany (chodzi o miejsce jakie będzie zajmował) i sprawdzać się na wszelkich wypadach na ryby, grzyby, w góry, po części do szeroko pojętego majsterkowania... Ze wszystkich proponowanych noży najbardziej przemawia do mnie póki co Gerber Gator w pierwszym wydaniu, ze stali 154CM - GATOR - zwykły, prosty do bólu nóż beż żadnych dodatków, piły, otwieracza... Po prostu nóż...

Myślałem też o nożu wykonanym przez "producenta" noży - Trollsky'iego - podobają mi się, szanuje tego człowieka za to co robi, a przy okazji te noże mają "duszę" Smiley Ale chyba poprzestanę na Gatorze, a od Trollsky'iego kupię jakiś większy i cięższy nóż do kuchni Smiley

Tego Gatora muszę namierzyć w jakimś sklepie i "pomacać" czy faktycznie tak świetnie leży w ręce - @kazik czy masz ten nóż i możesz opisać swoją ocenę ego nożyka, czy polecasz opierając się tylko na opisach w necie? Jeśli masz i możesz coś o nim napisać to proszę ślicznie o wiadomość o nim Smiley

miałem Angry tego pierwszego
można było fajnie bułe posmarować, cos przykręcić czubkiem. fajnie leżał w łapie , nawet w mokrej
teraz stoję przed dylematem czy kupić sobie II wersje tą z prostym ostrzem czy poprzednika  Huh
Zapisane

pozdrawiam kazik
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #24 : 19 Października 2012, 21:22:48 »

@kazik - oglądam te Gatory (niestety tylko w necie Sad ) i bardziej przekonuje mnie pierwsza wersja - większe ostrze, bez piły, udziwnień i z lepszej stali.. Nad dwójką się zastanawiałem, ale przegrywa przede wszystkim z powodu gorszej stali i jakoś do mnie nie przemawia...
I chyba zbieram na pierwszego Gatora - prosty i powinien leżeć fajnie w łapce Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #25 : 21 Października 2012, 21:18:07 »

Wybrałem
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #26 : 21 Października 2012, 21:20:21 »

I co to za nożyk??
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #27 : 21 Października 2012, 21:22:41 »

 Cold Steel Voyager AUS 8
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #28 : 21 Października 2012, 22:46:44 »

Jawor miałem tego CS-a. CS ma wadę w postaci płytko umieszczonego kołka o które opiera się ostrze i z czasem może się wykruszyć z okładzin, słaby punkt tego noża, do grzybów też niekoniecznie się nadaje, profil klingi i jej grubość powoduje że w pewnym momencie zaczyna rozłupywać cięte korzonki oraz wszelakie owoce czy warzywa, zamiast kroić, tylko cienkie elementy rozkroiwuje.
Zdecydowanie polecam to co i JJ. CRKT mam teraz. Posiadam CRKT M21-04 G10 czyli chinol i gorsza stal cromovcośtam. Polecam "zwykłe", czyli okładziny z aluminium i zdecydowanie lepsza stal od chinola AUS8, Tajwańczycy naprawdę dbają o jakość. Albo Morkę np; 2000, ale zwykłą bez żadnych dopisków typu bushcraft czy coś podobnego, przepłacasz za marketing. CRKT ma genialną blokadę ostrza z dodatkowym zabezpieczeniem. Ostrze po otwarciu, pewne niemal jak stałe, ja jeszcze nie słyszałem żeby blokada puściła nawet przy "batonowaniu". Acha są 21-02 i 21-04, pierwsza większa, druga jest mniejsza, zdecydowanie polecam. Acha M-kę warto poszukać w wersji gdzie w 4 pozycjach można zamontować klips.
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2012, 22:54:04 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

RBT

Wiadomości: 82


« Odpowiedz #29 : 22 Października 2012, 19:42:18 »

No cóż, mleko już rozlane... Ale skoro jest zainteresowanie nożami składanymi, to zaproponuję zupełnie inny nóż. Nie dla każdego, nie do zabawy i nie na półkę. Nóż do pracy. W miarę tani, bardzo prosty, z potężną blokadą i wykonany z przyzwoitych materiałów. Szlif pełny płaski, grubość klingi 3,5 mm przy długości 112 mm. Znakomity do cięcia. To Cold Steel Pocket Bushman.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!