http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 11:56:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Nóż na ryby grzyby itp
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nóż na ryby grzyby itp  (Przeczytany 18598 razy)
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #75 : 08 Września 2016, 00:01:51 »

Mój jest zajebiście miękki i giętki...
Nawet nie pytaj jak to zabrzmiało Laughing
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #76 : 08 Września 2016, 08:19:59 »

https://forum.knives.pl/index.php/topic,180946.0.html na grzyby, do kuchni, biwak i kilka innych zastosowań, na pewno da radę, zwłaszcza że z bardzo fajnej stali. Ztym ze na pewno nie będzie w biedronkowej czy innej marketowej cenie. Z tym że jak znam produkty Kamila i ceny w jakich sprzedaje, to nadmiernie drogi też nie. Fakt to zależy co dla kogo znaczy "nadmiernie". Jeśli ceny powyżej 100 zł są nadmierne, to ten będzie na pewno nadmiernie drogi bo będzie "ciut" droższy jak podejrzewam ;-).
Zapisane

BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #77 : 08 Września 2016, 09:56:22 »

Mój jest zajebiście miękki i giętki...
Nawet nie pytaj jak to zabrzmiało Laughing

Ech wy młodzi ... Tongue Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Walter

Wiadomości: 24


Gdańsk


« Odpowiedz #78 : 12 Września 2016, 20:54:47 »

Sory że w temacie  Roll Eyes

Dobry i tani
http://www.mhunt.pl/noz-do-filetowania-mora-filetting-5-flexible-stal-nierdzewna

mam trochę inny model kilka lat i działa dobrze.
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #79 : 13 Września 2016, 07:34:13 »

Sklep jak najbardziej godzien polecenia. Zwłaszcza gdy się chce kupić latarkę.
Zapisane

golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #80 : 13 Września 2016, 20:58:12 »

 Od jakiegoś czasu używam Mora  Smiley
Zapisane
witeg

Wiadomości: 89


« Odpowiedz #81 : 07 Listopada 2016, 09:18:55 »

Przy założeniu, że nie sprawiamy złowionych ryb (szczególnie nad wodą) wg mnie najlepszą opcją na ryby są scyzoryki typu Victorinox Fisherman (mam, używam, nawet jak mam przy sobie inny nóż to i tak go nie wyjmuję), Angler ( kombinerki zamiast nożyczek), Huntsman (piłka zamiast pseudo wypychaczoskrobaczkomiarki). Na rybach zwykle używam małego ostrza i nożyczek Fishermana, więc idąc w minimalizm wystarczyć powinien Victorinox Classic - ostrze, nożyczki, pilnik ze śrubokrętem. Z kolei idąc na pełen wypas można sobie wybrać któryś z bardziej wyczesanych Vicków, czy jakiegoś multitoola  co pozwoli nawet na naprawy sprzętu nad wodą.
Większe noże mogą być przydatne przy biwakowaniu nad wodą, kilkudniowych zasiadkach karpiowych, ale na kilku-kilkunastogodzinne łażenie nad wodą? Jeśli biorę żarcie to kanapki, obozu  nie zakładam. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym potrzebował czegoś większego, mocniejszego niż scyzoryk. Nie jestem szczególnym miłośnikiem Victorinoxa, pewnie można znaleźć scyzoryki innych firm, ale to taki popularny pewniak. Z przydatnych szczegółów to pomocne jest kółko, bo można powiesić na szyi, czy przytroczyć do pasa/szlufki i czerwony kolor dzięki któremu już kilka razy udało mi się odnaleźć Vicka ciepniętego gdzieś niedbale w ferworze walki, po którymś zgubionym nożu dotarło do mnie, że oczojebny kolor to zaleta.
Zapisane
grzegorzgrzegorz

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #82 : 10 Listopada 2016, 14:42:26 »

Co osoba to inny nóż. Producenci przygotowują niby noże na grzyby czyli produkty z domieszką marketingu typu dla grzybiarza, dla wędkarza, dla włóczykija, scyzor 100w1 itp itd. NA pewno szwajcary są dobrym rozwiązaniem z uwagi na jakość wykonania oraz funkcjonalność. Warto przeglądać różne informacje, porównywarki noży i scyzoryków ( http://1rblog.pl/najlepszy-noz-skladany-ranking-top10-noze/ ). Jedno jest pewne, żadna opinia czy to laika czy eksperta nie będzie nigdy obiektywna Wink
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #83 : 10 Listopada 2016, 18:55:29 »

Z nożami zatem, jak widać, jak z patykami. Zależy od potrzeb, gustu i funkcjonalności.Na pewno również i od ceny.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!