http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 18:14:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  UL/Light jaka plecionka?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: UL/Light jaka plecionka?  (Przeczytany 17220 razy)
endriu24

Wiadomości: 646


JELENIA GÓRA

Trening czyni mistrza.


« Odpowiedz #15 : 01 Lutego 2013, 22:43:36 »

Mój błąd był taki że kupiłem 2 szpule nawinąłem i zachwyt przez 2 dni ,nie myśląc kupiłem na pozostałe młynki plus 1 na zapas a po 2 tygodniach puściłem całą łacinę jaką znam na tą plecionkę a co najgorsze nie których przynęt już nigdy nie odzyskam ani nie kupię. Takiej brzany jaka mi odpłynęła z pod nóg nigdy nie zapomnę Cry
Zapisane
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #16 : 01 Lutego 2013, 23:22:08 »

@endriu24- "reklamation" tą brzanę Wink. Ależ apetytu narobił.
Ja stawiam na Stren i poprę @Logana- miło się nią zaskoczyłem i kupuję zapas już w najbliższych dniach.


 
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #17 : 02 Lutego 2013, 12:40:41 »

@endriu24
Ciekawe jest to co piszesz. Może dobrałeś źle średnicę/wytrzymałość do zestawów? Mam nadzieję, że nie dobierałeś plecionki wg wskazać wytrzymałości producenta..bo jeśli tak to się nie dziwie zaskoczeniu. Napisz coś więcej.
Wielu dobrych wędkarzy, również z tego forum, łowi tymi plecionkami od lat, głównie 0,15 i 0,18 i nigdy nikt nie narzekał. A łowią nimi okonie, pstrągi, sandacze, szczupaki czy nawet bolenie. Ja sam używam jej od początku produkcji (za namową Rolka) i nigdy nie żałowałem. 0,15 łowię okonie i pstrągi, a 0,20 przełowiłem całą szwecję 2012 bez ani jednego przewiązywania a ryb było sporo,w  tym kilka fajnych.
Zapisane

BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #18 : 02 Lutego 2013, 12:50:55 »

@endriu24
Ciekawe jest to co piszesz. Może dobrałeś źle średnicę/wytrzymałość do zestawów? Mam nadzieję, że nie dobierałeś plecionki wg wskazać wytrzymałości producenta..bo jeśli tak to się nie dziwie zaskoczeniu. Napisz coś więcej.
Wielu dobrych wędkarzy, również z tego forum, łowi tymi plecionkami od lat, głównie 0,15 i 0,18 i nigdy nikt nie narzekał. A łowią nimi okonie, pstrągi, sandacze, szczupaki czy nawet bolenie. Ja sam używam jej od początku produkcji (za namową Rolka) i nigdy nie żałowałem. 0,15 łowię okonie i pstrągi, a 0,20 przełowiłem całą szwecję 2012 bez ani jednego przewiązywania a ryb było sporo,w  tym kilka fajnych.

Sorki że wpisuję się w pytanie do endriu24
ja "szaraczek" pozwoliłem sobie napisać wcześniej o identycznych, złych doświadczeniach z 8braid. Poruszyłem ten temat w zaprzyjaźnionych sklepach i tam  otrzymałem odpowiedź, że niektóre partie tej plecionki bywają delikatnie mówiąc do du...y. Więc może jedni użytkownicy mają szczęście a inni nie  Huh
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #19 : 02 Lutego 2013, 12:54:19 »

endriu pisze o 8braid czy NCL?
Ja myślałem, że o NCL. To, że 8braid to syf to sam pisałem.
Zapisane

BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #20 : 02 Lutego 2013, 13:16:24 »

endriu pisze o 8braid czy NCL?
Ja myślałem, że o NCL. To, że 8braid to syf to sam pisałem.
Syf-8braid...czyli wszyscy  mamy zgodność.
NCL kupiłem za namową Andrzeja i w tym sezonie wypróbuję po raz pierwszy. Ale opierając się na Waszych (i nie tylko) opiniach i doświadczeniach jestem spokojny ok
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #21 : 02 Lutego 2013, 13:30:30 »

8 Braid = syf... Cienka, do UL/L może tak, nie wiem, nie sprawdzałem.

Mam 8 Braid 0,30 mm i złego słowa na nią nie powiem i zdecydowanie nie powiem że to syf - trwała, wytrzymała, wytrzymuje wszystko bez strat właściwości rzutowych po sezonie męczenia jej. Dobrze wiecie, że jestem początkującym castingowcem, więc ta plecionka łatwego życia ze mną nie miała - wszelkie zaczepy, brody, splątania były dla niej mało przyjazne Smiley Zniosła wszystko dzielnie i jedynie odrobinę koloru straciła pod wpływem wody. Zdecydowanie kupiłbym ją po raz kolejny do cięższego łowienia Smiley

edit:
Ten wpis to tylko taki jeden głos na plus za Daiwą Smiley
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2013, 13:40:12 wysłane przez YacoszeK » Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #22 : 02 Lutego 2013, 13:35:04 »

Koledzy, czyli reasumując-że się tak wtrącę Wink- Jaxon NCL jest spoko i 13-15-jest ok do np.Scorpionka. Do tej pory łowilem na PP i Nanofil Berkleya, ale czas na zmiany. Po Waszyh wypowiedziach zakupie dwie 13-ę do 1001 i 18-ę do STX-a, połapiemy,zobaczymy, Pozdrawiam i napewno dam znać o wrażeniach  Fishing ok  ps. a może Wiecie gdzie dają w dobrej cenie??
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2013, 13:37:22 wysłane przez maniek1972 » Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #23 : 02 Lutego 2013, 13:41:14 »

8 Braid = syf... Cienka, do UL/L może tak, nie wiem, nie sprawdzałem.

Mam 8 Braid 0,30 mm i złego słowa na nią nie powiem i zdecydowanie nie powiem że to syf - trwała, wytrzymała, wytrzymuje wszystko bez strat właściwości rzutowych po sezonie męczenia jej. Dobrze wiecie, że jestem początkującym castingowcem, więc ta plecionka łatwego życia ze mną nie miała - wszelkie zaczepy, brody, splątania były dla niej mało przyjazne Smiley Zniosła wszystko dzielnie i jedynie odrobinę koloru straciła pod wpływem wody. Zdecydowanie kupiłbym ją po raz kolejny do cięższego łowienia Smiley
[/quote

Jak napisałem wcześniej wywaliłem cieńsze od 0,20. Stosuję 0,26 do ciężkich jerków i mam z Tobą pełną zgodność Smiley
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #24 : 02 Lutego 2013, 13:43:18 »

Koledzy, czyli reasumując-że się tak wtrącę Wink- Jaxon NCL jest spoko i 13-15-jest ok do np.Scorpionka. Do tej pory łowilem na PP i Nanofil Berkleya, ale czas na zmiany. Po Waszyh wypowiedziach zakupie dwie 13-ę do 1001 i 18-ę do STX-a, połapiemy,zobaczymy, Pozdrawiam i napewno dam znać o wrażeniach  Fishing ok  ps. a może Wiecie gdzie dają w dobrej cenie??
[/quot

Kilka dni temu, kolega z forum kupił mi w dobrej cenie w "Insell" w Wołominie ok
Dziękuję ponownie kolego z forum Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #25 : 02 Lutego 2013, 13:44:30 »

Sorki jakoś kiepsko wyszły mi te cytaty Huh
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #26 : 02 Lutego 2013, 14:05:51 »

Sorki jakoś kiepsko wyszły mi te cytaty Huh

No coś nie wypaliło z tymi cytatami Cheesy "Obciąłeś" nawias ']' i dlatego tak to wyszło Smiley
Ale przy okazji dobrze wiedzieć, żeby nie brać "ósemki" do UL/L - a że również będę niedługo poszukiwał jakiejś "lekkiej" plecionki, to skorzystam z rad i zakupię NCL Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #27 : 02 Lutego 2013, 14:12:35 »

0,15 na lekko jest idealna. Cieńsze mają tendencje do lepienie się do szpuli.
Zapisane

BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #28 : 02 Lutego 2013, 14:17:58 »

Dobre doświadczenia (przy różnych grubościach, najcieniej 0,10 do 0,20) miałem też ze Spider Wire Red Code. Cienkie dość szybko się odbarwiają na końcu ale porównywalnie do PP
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #29 : 02 Lutego 2013, 15:16:53 »

Co do Power Pro to jak się kupuje białą to nie ma prawa się kleić Wink Ale 4 czy tam 5 lb jest bardzo płaska. Chyba bardziej z przywiązania do marki używam jej a nie Power Strike chociaż tą tylko chwilę testowałem, więc może i ona się spłaszcza.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!