http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 12:37:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  UL/Light jaka plecionka?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: UL/Light jaka plecionka?  (Przeczytany 17219 razy)
KR FISHING

Wiadomości: 110


« Odpowiedz #75 : 12 Lutego 2014, 11:11:26 »

Ostatnio jednak zmieniłem orientację i do połowu pstrąga mam pełny nawój Fluorocarbonu (oczywiście 100% fluoro) 0.17 (rzeczywisty rozmiar)

Można prosić o nazwę/model i ewentualnie "gdzie kupić"- jak trudnodostępny? Byłbym wdzięczny Smiley... pozdrawiam...

W załączniku na fotce jest dokładnie ta którą używam, ale chyba nie łatwo będzie go dostać w tym momencie.

Mam też ten fluorocarbon Berkley'a
http://allegro.pl/berkley-trilene-fluorocarbon-xl-0-17mm-2-45kg-100m-i3952290027.html
Jeszcze go nie używałem, ale w porównaniu jest taki jak ten Spidera.
Zapisane

Pozdrowienia!
Remik
- Pure Fishing
- http://www.kr-fishing.pl
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #76 : 14 Lutego 2014, 09:46:38 »

Chłopaki,

Czytam co piszecie o plecionkach i nijak nie mogę nabrać pewności w kilku kwestiach.
Mianowicie ... piszecie o klejeniu się linki podczas rzucania co pewnie odnosi się bezpośrednio do odległości.
Rozumiem, że lekki wabik posyłany w rzucie jest hamowany klejeniem się mokrej linki na szpuli?
Jeśli tak to np linka PP 5lb będzie się kleiła bo jest mokra, płaska, ....? Inaczej będzie się kleiło kiedy
wabik jest nielotem 3-4g wobler a inaczej kiedy załadujemy 6g+kopyto 2?
Dla mnie lajt zaczyna się własnie od powyższej przynęty.

Czy na przykładowej lince będę miał problem? Przynęty 7g+kopyto 3 na lince PP10lb latają jak trzeba.

Tomek
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #77 : 14 Lutego 2014, 11:14:31 »

Każdą plecionką, która lepi się do szpuli, rzuca się niezbyt dobrze. Im cięższa i bardziej lotna przynęta tym łatwiej wyciąga linkę z multiplikatora i zjawisko to nie jest aż tak dokuczliwe (można też trochę przykręcić docisk). Przy lekkich przynętach docisk powinien być ustawiony na 0 i jeśli linka będzie się lepić, podczas rzutu linka zamiast spadać i wychodzić przez wodzik zawinie się pod spód na szpuli i po rzucie. Większość bardzo cienkich plecionek niestety lepi się, to wypadkowa sztywności i gładkości. Dlatego np. NCL 0,10 i woblerkiem o masie 4g będzie nam się rzucało gorzej niż tym samym woblerkiem z NLC 0,15. Zbyt sztywna plecionka natomiast podnosi się na szpuli całymi zwojami i też kiepsko się rzuca. Trzeba znaleźć taki złoty środek. Powyższe dotyczy oczywiście rzucania bardzo lekkimi przynętami, przy Sliderze 10 nie ma to za bardzo znaczenia.
Zapisane

sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #78 : 14 Lutego 2014, 19:18:37 »

Popraw mnie jeśli się mylę ... lepienie się to nic innego jak  "podczas rzutu linka zamiast spadać i wychodzić przez wodzik zawinie się pod spód na szpuli i po rzucie" ?
Wybacz za dociekliwość ale muszę się upewnić Smiley

Tomek
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #79 : 14 Lutego 2014, 19:22:32 »

Dokładnie tak Smiley Smiley. Cięższy wabik ma wystarczającą "siłę" żeby pokonać opór "lepienia", lżejszy nie ma jej i z rzutu "dupa" i "broda" przy okazji.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2014, 19:25:51 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #80 : 14 Lutego 2014, 19:24:45 »

Dupa i broda  to nie wróży dobrze Smiley
Dzięki za info.

Tomek
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #81 : 14 Lutego 2014, 19:27:20 »

Tomek patrzę że z Konstancina jesteś. Do Brwinowa daleko nie masz Wink jak by co.
Zapisane

sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #82 : 14 Lutego 2014, 20:08:59 »

Tomek patrzę że z Konstancina jesteś. Do Brwinowa daleko nie masz Wink jak by co.

Co by nie było daleko nie jest Smiley Jak by co to ja chętnie Smiley
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #83 : 14 Lutego 2014, 22:02:16 »

Cały czas szukam plecionki do UL.
Teraz próby "na sucho"-avani 1,0+Morrum SX 1601C z availem,przynęta-główka 2g+kopyto2g/zważone/ 5cm=4g,odleglość mierzona/rzutu/25m do 35m=na 10 prób dwie brody.
Rzuty z elity do 3/8oz
Spróbuję jeszcze avani 0,8 ok

Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #84 : 14 Lutego 2014, 22:07:59 »

Ja nie mam zacięcia. Z plećką poniżej 0,10 nie zejdę i z gramaturą przynęty od 5g. Chociaż 3,5g całości już się bawiłem i całkiem całkiem wychodziło.
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #85 : 14 Lutego 2014, 22:21:55 »

Ja nie mam zacięcia. Z plećką poniżej 0,10 nie zejdę i z gramaturą przynęty od 5g. Chociaż 3,5g całości już się bawiłem i całkiem całkiem wychodziło.
Zacięcie się znajdzie powyżej 0,5 ok Beer Laughing Wink
Kurcze zaraz krytyka będzie Wink
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #86 : 14 Lutego 2014, 22:48:23 »

Ja nie mam zacięcia. Z plećką poniżej 0,10 nie zejdę i z gramaturą przynęty od 5g. Chociaż 3,5g całości już się bawiłem i całkiem całkiem wychodziło.
Zacięcie się znajdzie powyżej 0,5 ok Beer Laughing Wink
Kurcze zaraz krytyka będzie Wink

Paweł 0.5mm to u mnie prawie light, czyli norma. Na ogół używam linek Power Pro między 20 lbs a 80 lbs wg rozmiarówki amerykańskiej, czyli znacznie grubiej niż Europa. Nie unikam i stosuję również linkę o mocy 80 ale kg. W drugą stronę również te 20lbs to jest opisana właśnie ta 0,10mm ale to wyjątek.
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #87 : 14 Lutego 2014, 23:32:55 »

Ja nie mam zacięcia. Z plećką poniżej 0,10 nie zejdę i z gramaturą przynęty od 5g. Chociaż 3,5g całości już się bawiłem i całkiem całkiem wychodziło.
Zacięcie się znajdzie powyżej 0,5 ok Beer Laughing Wink
Kurcze zaraz krytyka będzie Wink

Paweł 0.5mm to u mnie prawie light, czyli norma. Na ogół używam linek Power Pro między 20 lbs a 80 lbs wg rozmiarówki amerykańskiej, czyli znacznie grubiej niż Europa. Nie unikam i stosuję również linkę o mocy 80 ale kg. W drugą stronę również te 20lbs to jest opisana właśnie ta 0,10mm ale to wyjątek.
Arti wiem że na Norweskie wody grube plećki są stosowane ok/halibuta pow 100kg hol,no,no/
Wyjątki są regułą ok
Ja już 4 lata UL próbuję plecionki-PP,Dragon HMX8,NCL.
Teraz na troty z plaży spróbuję Spidera Ultracast 0,14/promo w FM=110pln za 270m ok/
Ale przynęty mają wagę od 18g w górę  ok
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!