http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 21:17:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Seeker SP 703-S jako cast pod pstrąga
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Seeker SP 703-S jako cast pod pstrąga  (Przeczytany 15816 razy)
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #15 : 03 Sierpnia 2013, 07:12:05 »

Zbroiłem kilka SP703 pod spina, S-Glassowych. Jedna sztuka w tytanach a pozostałe w minimach. W wersji spin na minimach kończone na LV5. LV dlastego że w wydaniu PB nie są cieższe od L.Z kolei przy wilgotnym blanku, delikatnej zyłce nie mam efektu lizania sie linki z blankiem i klejenia. Czy tytany albo recoile są konieczne? Blank ma być lekko zbrojony więc można je stosować, swoje zadanie spełnią. Jeżeli ma być także ekonomicznie to PB Minima jest dobrym rozwiazaniem. Wagowo różnica jest pomijalna, ja osobiście nie odczuwam różnic w masie przelotek rzędu dziesiętnych grama. Zawsze może się zdarzyć fachowiec zbrojący mocno i nadrabiający różnicę w masie przelotek choćby dłuższą omotką i większą ilością lakieru.
Nie zbroiłem pod casta, pod castem używałem SBS 655, 17lb które pozwalało mi na rzuty od ok 5g w skupionej masie lub dobrym wobem np Sławka. Niżej nie łowiłem tym castem , nie jestem zaavailowany czy zpiowany. Kij pracował ze starym Scorpionem 1001/1000.
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #16 : 03 Sierpnia 2013, 10:28:23 »

Wojtku, jesteś żywą kopalnią wiedzy Beer

Zanim kupiłem Lamiglasa XP781, który pierwotnie należał do Gawła, to myślałem nad MHX S782 w jednym kawałku i minimach które wydawały mi się mega lekkie, a skoro od tytanów są cięższe o jakieś mikro gramy - to ta różnica niweluje się przy odpowiednich omotkach, więc widzę, że dobrze myślałem, bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać Grin
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2013, 10:30:52 wysłane przez minecjusz » Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #17 : 03 Sierpnia 2013, 10:40:03 »

Dzisiaj poszlo zamowienie na przelotki jedna 7, dwie 6, dwie 5, szesc lub siedem 4 i szczytowa 4. Tak jak mowicie po co kupowac kilka razy drozsze, jak roznica pewnie bedzie bardzo mala, a pozostale pieniazki mozna wydac np. na kilka dobrych flaszek Wink

jakby sie ktos zastanawial dlaczego tak duzo ich zamowilem, to od razu mowie, ze na zapas, bo wole troche poprzymierzac i ulozyc to optymalnie niz ukladac tak jak mi wyjdzie z kilku przelotek
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #18 : 04 Sierpnia 2013, 13:58:36 »

Tez zawszę biorę na zapas....bo skoro ich cena oscyluje w granicy 2 średnich browarków, to nie warto oszczędzać i brać na styk....tym bardziej, że biorąc na styk może się okazać, że jedna braknie i co wtedy.....nerwy, strata czasu i kasy za przesyłkę jednej sztuki Wink     Poza tym minimy bardzo fajnie wyglądają i niewtajemniczeni mogą Cię nad wodą pytać czy przypadkiem nie powypadały Ci pierścienie z przelotek Grin Cheesy

Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #19 : 06 Sierpnia 2013, 09:27:54 »

To "pewnie będzie" trzeba zważyć  Wink
Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #20 : 06 Sierpnia 2013, 09:49:36 »

Tyle waży komplet tytanów Fuji do takiego kija. Komplet 7,6,5,4,4,4,4+top FCST 4-1,8. Można by jeszcze urwać trochę schodząc do 3.5 i zaczynając od 6. Ile waży taki komplet PB?

Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #21 : 06 Sierpnia 2013, 09:58:16 »

Jest jeszcze jedna kwestia. Nie wiem jak w PB bo nie łowiłem kijem w nie uzbrojonym, ale bezpierścieniowe przelotki Rec`a mimo, że leciutkie to strasznie szumią pod plecionką. Tytany Fuji mają prawie nic nie ważący pierścień z węglika krzemu i są cichutkie.
Zapisane

MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #22 : 06 Sierpnia 2013, 13:15:37 »

Jak przyjda przelotki, to je zwaze, bo sam jestem ciekaw jaka to bedzie roznica.
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #23 : 09 Sierpnia 2013, 21:25:45 »

Ile waży taki komplet PB?

Nikt? Piszecie, że używacie i są bardzo lekkie Roll Eyes
Zapisane

MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #24 : 09 Sierpnia 2013, 22:51:52 »

Będę je miał pod koniec przyszłego tygodnia, więc dopiero będę mógł się wypowiedzieć na temat wagi
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #25 : 11 Września 2013, 19:29:08 »

wędka już się "składa" niestety waga mi się zepsuła i będę musiał podlecieć do kolegi do lombardu zważyć, ale w sumie nie po to piszę.

Zacząłem składać moją wymyślną rękojeść i nawet ją wytoczyłem, ale mam problem z rozwierceniem i dopasowaniem do blanku. Zrobiłem sobie rozwiertaki ze starej wędki i papieru 60, ale niestety nie sprawują się najlepiej, bo kijowo zdzierają, przez co podczas kręcenia zwiększa mi się temperatura i już w jednym miejscu puściła mi żywica Sad . Ma ktoś może w mojej okolicy użyczyć, lub podjąć się rozwiercenia rękojeści?

Tak to wygąda





Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #26 : 11 Września 2013, 19:59:47 »

Ma ktoś może w mojej okolicy użyczyć, lub podjąć się rozwiercenia rękojeści?

A gdzie jest Twoja okolica?
Zapisane

MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #27 : 11 Września 2013, 20:22:13 »

Dzierżoniów - dolnośląskie
Zapisane
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #28 : 11 Września 2013, 21:52:48 »

Kręć ręcznie, potrwa z pół godziny ale nic się nie przegrzeje. Ewentualnie okrągły zdzierak do drewna i tylko ostateczne dopasowanie kawałkami blanku/rurki z papierem 60.
Zapisane
MateuszDDZ

Wiadomości: 85

Dzierżoniów


« Odpowiedz #29 : 12 Września 2013, 09:40:22 »

Taki sam komplet PB czyli 7,6,5,4,4,4,4+top waży 1,33g z tym że czwórki mają szeroką stopę, którą będę piłował. Prócz tego wszystkie będą nieco skracane, bo stopki są za długie, ale zmiana pewnie będzie rzędu max. 0,2g.

Edit

Poradziłem sobie z rozwierceniem:). Zmieniłem papier z rozwiertaków na inny o gradacji 34 i zdzierałem ręcznie. Dzięki woblerwz za radę  Beer

Rękojeść reargrip już schnie na blanku, a na jutro sobie zostawiłem foregrip, bo już mi się klej skończył.
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2013, 18:04:24 wysłane przez snow_87 » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!