http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 20:14:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Spining --> casting
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Spining --> casting  (Przeczytany 2728 razy)
wujek

Wiadomości: 804



« : 09 Listopada 2008, 11:30:16 »

Do przerobienia wykorzystałem kij spiningowy. Celem jest zrobienie z niego, kija do jerkowania. Producenta nie podaje, nie jest istotne Wink
Rękojeść i uchwyt kołowrotka były trochę zniszczone - usunąłem je fleksem (i tak by nie dało się nic z nich zrobić). Przelotki zostały usunięte w podobny sposób Wink Należało tylko uważać by nie uszkodzić blanku przy cięciu ok Laughing Następnie kij skróciłem z 270cm do ok. 190cm - uciąłem z każdego składu 35cm, ale już brzeszczotem. Następnie całość zmatowiłem papierem ściernym o gradacji: 40 -> 80 -> 120 -> 200 -> 400, i pomalowałem czarną farbą. Rękojeść "pożyczyłem" z połamanej karpiówki, myślałem że jest wykonana z korka, okazało się że warstwa korka wynosi 1mm, reszta to pianka Laughing. Zdjęte kawałki "korka" przykleiłem na distal; obecnie czekam aż wyschnie Smiley Uchwyt kołowrotka oraz przelotki - nie zakupiłem jeszcze tego, może w tygodniu coś wybiorę.
Kij jest wykonywany po najmniejszych kosztach, na szczupaka wyjeżdżam może 1-2 razy w roku, więc nie ma sensu wkładać w niego dużo pieniędzy Wink
Zapisane

Surfcasting
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #1 : 09 Listopada 2008, 11:33:34 »

Długość rękojeści wynosi 22cm, na zdjęciu widać, że "korek" trochę nie pasował - szczelina w najszerszym miejscu posiadała 5mm szerokości, została zalana distalem i jest ok Po przeschnięciu kleju, zostanie lekko przeszlifowana, muszę uważać by nie zeszlifować 1mm warstwy korka Laughing
Zapisane

Surfcasting
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 10 Listopada 2008, 14:17:11 »

 Grin fajna rękojeść . Czekam na kolejny post dotyczący rozbudowy wędki Smiley
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #3 : 10 Listopada 2008, 16:42:45 »

Cześc - i z góry szcunek za robotę - wyglada to nieźle ok
Mam tylko nadzieje, że masz przyjzdna akcję tego kijka, tzn że szczytówka nie wygina się od samiutkiego początku, tylko ma ugiecie chociaż kilkadziesiąt cm od szczytu. Tak o wiele łatwiej się rzuca Fishing
Czekamy na wiecej fotek Wink
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #4 : 11 Listopada 2008, 22:09:21 »

Dobrze się rzucało z tego kija i ładnie zacinało. Był tylko trochę za sztywny i nie nadawał się na małe ryby Smiley Do łowienia 60-100gr jerkami powinien teraz się nadawać ok
Przelotki już mam wybrane - SiC, firmy Balzer. Problem mam tylko z dostaniem przelotki szczytowej Roll Eyes Średnica szczytówki 7mm, fabryczna była na 6mm - po skróceniu więc nie będzie pasować Wink Może ktoś wie, gdzie można dostać taką przelotkę Huh
Zapisane

Surfcasting
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #5 : 23 Listopada 2008, 10:31:10 »

Nie wiele się zmieniło przy przerabianiu kija - za mało czasu  Smiley
Obecnie dokleiłem tylko ostatni kawałek rękojeści - pianka. Teraz czekam na zamówiony uchwyt kołowrotka oraz dodatkowo muszę zamówić przelotki, za tydzień lub dwa może coś się zmieni Wink Niżej zdjęcie rękojeści; wymaga jeszcze szlifowania ok
Zapisane

Surfcasting
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!