http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 13:31:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Dla miłośników lotnictwa ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Dla miłośników lotnictwa ...  (Przeczytany 92143 razy)
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #195 : 30 Czerwca 2014, 22:16:15 »

Hm, kiedyś (II WŚ) bardziej liczyły się osiągi samolotu a dopiero później uzbrojenie. Teraz jest odwrotnie. Nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy walki kołowej współczesnych samolotów. Tak sobie pomyślałem o poczciwym PO-2, który mimo swojej archaiczności potrafił nadlatując na pozycje wroga wyłączyć silnik, szybując tym samym i obrzucić ( nawet ręcznie) granatami pozycje wroga.Historia uzbrojenia zatoczyła krąg. Kiedyś walczono o panowanie w powietrzu i na wodzie. Dzisiaj wszystko przy odpowiednim sprzęcie da się zniszczyć z z lądu.Człowiek jako taki, niewiele znaczy, ma tylko nacisnąć przycisk i już.Żadnej inwencji od siebie. System i elektronika załatwią wszystko.Przykro mi to stwierdzić, ale jednym przyciskiem można wymazać większe miasto z mapy. Kogo (czyli jakiegoś państwa) nie stać na takie systemy, z góry jest skazany na ...siedzenie cicho.

Piotruś widzę że i Ty uległeś propagandzie o wyłączanych silnikach kukuruźników. Zawsze będzie liczyło się wyszkolenie pilotów, którzy nawet na słabym czy też gorszym sprzęcie będą potrafili i mogli osiągnąć więcej niż marny pilot na dobrym sprzęcie. Co do reszty na każdą rekietę znajdzie się inna rakieta Smiley Smiley Smiley.
Zapisane

Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #196 : 01 Lipca 2014, 08:37:49 »

Smoky czyli nasze migi 29-e
Zapisane

Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #197 : 01 Lipca 2014, 19:33:12 »

Legenda nie legenda, Artur, ale naszym pilotom w II WŚ braku umiejętności pilotażu zarzucić nie można. Kampania wrześniowa PZL P-7 i P-11. Później Francja, Blochy i inne wynalazki, następnie Anglia, Hurricane i Spitfire. Latali na wszystkim, jak nikt, i doskonale radzili sobie z Messami i Fockami niemieckimi.
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #198 : 01 Lipca 2014, 19:40:32 »

(...)ale naszym pilotom w II WŚ braku umiejętności pilotażu zarzucić nie można. Kampania wrześniowa PZL P-7 i P-11. Później Francja, Blochy i inne wynalazki, następnie Anglia, Hurricane i Spitfire. Latali na wszystkim, jak nikt, i doskonale radzili sobie z Messami i Fockami niemieckimi.

Piotruś to akurat to niezaprzeczalne fakty.
Zapisane

Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #199 : 15 Lipca 2014, 14:10:54 »

http://vimeo.com/93587997 legendy lotnicwa Smiley Smiley w HD
Zapisane

Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #200 : 04 Września 2014, 13:10:36 »

A tam gadanie o samolotach ... czasem trzeba wsiąść i polecieć  Grin

Tu omawiany niedawno "kukuryżnik" czyli CSS-13 (Po-2) Smiley
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2014, 13:12:12 wysłane przez Klayman » Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #201 : 04 Września 2014, 13:16:45 »

Oraz oryginalny Boeing Stearman (Warszawa z lotu ptaka) - pochwalę się, że byłem pierwszym pasażerem w Polsce tego typu samolotu Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #202 : 04 Września 2014, 19:46:28 »

ale ci zazdroszczę  Cool   ok ok tam dole , po lewej to pewnie Kanał Żerański i port  Roll Eyes
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #203 : 05 Września 2014, 10:56:13 »

To port Praski, most, który widać to most Ślądko Dąbrowski (ten przy Starówce), Zdjęcie robione równo znad Stadionu Narodowego.

Jacku, już kilkadziesiąt razy latałem nad zalewem Zegrzyńskim śmigłowcem i szukałem miesjcówek wędkarskich. Kilka fajnych udało się wypatrzeć i sprawdzić Smiley z góry bardzo ładnie widać górki, płycizny itp ... Smiley zwiad lotniczy górą !
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2014, 10:58:16 wysłane przez Klayman » Zapisane

Pozdrawiam
Klay
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #204 : 05 Września 2014, 14:52:42 »

To port Praski, most, który widać to most Ślądko Dąbrowski (ten przy Starówce), Zdjęcie robione równo znad Stadionu Narodowego.

Jacku, już kilkadziesiąt razy latałem nad zalewem Zegrzyńskim śmigłowcem i szukałem miesjcówek wędkarskich. Kilka fajnych udało się wypatrzeć i sprawdzić Smiley z góry bardzo ładnie widać górki, płycizny itp ... Smiley zwiad lotniczy górą !
piszę się na troling z helikoptera  Cool Grin
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #205 : 05 Września 2014, 16:37:52 »

Witaj, Piotruś. Może chwilowo porzuciłbyś latanie i usiadł za sterami łódki?I spotkał się ze starymi kumplami Laughing
Zapisane
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #206 : 08 Września 2014, 12:11:43 »

Piotruś, bardzo chętnie, jak tylko znajdę troszkę czasu.

I jak na spowiedzi: ostatni raz na rybach byłem 1 maja 2014 roku, jedną rybę złowiłem ale wypuściłem, więcej nic haka nie chciało się uwiesić Grin

Może teraz coś pojeżdżę choć czasu mam tyle, że perspektywy nikłe ...

Jacku hmmm nie wiem czy się to mogłoby udać ale jak zrobię to dam znać Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #207 : 16 Września 2014, 13:50:05 »

Chipmunk fotografowany z Jak-12 Smiley zdjęcie z ostatniej soboty, przelot z Sobieni do Warszawy (rejon Góra Kalwaria)
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #208 : 23 Września 2014, 23:01:48 »

delikatnie mówiąc wkur...iasz  Grin
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #209 : 08 Października 2014, 22:40:02 »

No to teraz zagadka ... co to za samolot?Huh  Grin Grin Grin

Jak kogoś denerwuję niech nie patrzy  Cool hehehehe
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!