http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 07:30:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g  (Przeczytany 138459 razy)
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #240 : 24 Listopada 2012, 18:42:46 »

Jig&Jerk do 70 gram sweepera 17 nie pociągnie. Musiał byś tego do 100 gram zobaczyć. Mój poprowadzi jeszcze assassinatora 75 gram ale to już na krawędzi. Czymkolwiek cięższym już będzie problem z zacięciem.
Skinner pod 17-ką dopiero zaczyna pracować. Jednak wiem że ludzie nimi łowią i sobie chwalą. Może po prostu ja nie jestem kompatybilny z tym kijem.

Jak chcesz sprawdzić Thytana po poprawkach Mekamila to stoi w piwnicy. Daleko nie masz. Od 40 do 120 gram łowisz w zasadzie wszystkim. Dobrze trzyma rybę i jest w dwóch kawałkach. Poza tym starczy Ci jeszcze na kilka sweeperów zanim dobijesz do ceny guide selectów.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #241 : 24 Listopada 2012, 18:54:16 »

Dzieki za propzycje :-) musze ją przemyśleć :-)
Jerking dla mnie to nowa droga w wędkarstwie (kiedyś tego próbowałem ale za wyjątkiem okoni nic nie złowiłem i dałem sobie spokój) dlatego szukam kija na dobry początek :-)
Już widze miny wędkarzy "etyków" którzy będą jerking nazywać szarpakami i wymyślać niestworzone rzeczy :/
Zapisane



Fan jerkowania.
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #242 : 24 Listopada 2012, 18:56:46 »

Sprawdzisz czy Ci pasuje i albo oddasz albo się dogadamy z ceną.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #243 : 24 Sierpnia 2013, 20:11:46 »

Jarek, nie stwarzaj sobie ograniczeń, które tak naprawdę nie istnieją Grin
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #244 : 05 Września 2013, 11:38:00 »

Jaxon XT- pro NG Royal Jerk Spinn do 90 gram długość 195cm

Kilka zdjęć poniżej i krótka charakterystyka.







Ugięcie pod wabikiem 100 gram.



Wędka jest bardzo ciekawa, na pierwszy rzut oka nie przypomina wędki zdolnej do obsługi przynet w górnym zakresie CW. Choć najlepiej sprawdza się przy łowieniu przynętami do 70 gram to nawet i 100 gramowe klocki nie stanowiły większego problemu. Jednak wymach musi być bardziej delikatny niż wypadku lżejszych wabików. Wędka ładuje się bardzo głęboko i stwarza wrażenie zbyt "słabej" do jerkowania, podczas holu przechodzi w głębokie ugięcie jednak ma na tyle mocy by zatrzymać szczupaka uciekającego w gąszcz roślin.
Przelotki są równo ułożone, nie posiadają nadlewek lakieru a wykończenie samej wędki nie przypomina wykończenia a'la jaxon made in ChRL. Blank ma niewielką średnice a wręcz bardzo małą jak na wędkę przeznaczoną do łowienia ciężkimi wabikami. Łowienie tą wędką to świetna zabawa, dzięki dynamice szczytówki bardzo łatwo wprowadzić sweepera 14 w pożądaną pracę co więcej nawet łowiąc sweeprem 17 cm (prawie 100gram) wędka nie traci dynamiki. Łowiłem nią na fatso 10S/F, sweeper 14/17 i strike pro big bandit (dzięki Sławek!).
Ma jedną wadę(może ktoś więcej dostrzeże), brakuje jej trochę mocy, łowiąc z brzegu nie można pozwolić sobie na szarpanie z trzcinami. Hol większego szczupaka też mógłby być problematyczny (jednak w polskich wodach okazów jest niewiele Tongue, na szczęście). Jedno jest pewne, muszę mieć resztę wędek z tej serii.  
Zapisane



Fan jerkowania.
IGORS

Wiadomości: 4


Kościerzyna


« Odpowiedz #245 : 21 Października 2013, 20:05:56 »

Okej, tak więc zaczynam (mam zamiar zacząć) swoją przygodę z castingiem na wiosnę przyszłego roku.
Mam kilka pytań. Wiem już, że na początek nie można za bardzo oszczędzać na multiku. A więc mój budżet to ciężko wysupłanie 500 zł na kijaszek, multik i plecionkę. Chciałbym tym zestawem połowić szczupaki może sporadycznie raz do roku sandały. Czym chciałbym łowić? Przynętami  Cheesy , a tak serio to nie wiem jaką grupą wagową opłaca się łowić nasze polskie szczupaczki? Moim łowiskiem są jeziora. Czy sprzęt ma być nowy? Chyba nie, a raczej na pewno, bo nie kupię nic fajnego w tej cenie. Tak więc teraz wasza kolej, co mi proponujecie?
Pozdrawiam Igor  Wink
Zapisane

C&R
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #246 : 21 Października 2013, 20:24:21 »

Na początek, do rozmiaru Slider 10S i F oraz jerki w zbliżonym kalibrze powinny zaspokoić Twoje i szczupaków potrzeby. Więc kije w przedziale 20-60 (jedno lub dwu skład, zależy jakie preferujesz ) i multik w średnim rozmiarze (na prawą lub lewa rękę, zależy co preferujesz  Wink) płaski lub okrągły (zależy jaki preferujesz Grin)
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #247 : 21 Października 2013, 20:30:22 »

Multiplikator doradzał bym raczej uniwersalny, czyli taki, który rzuca od 10-12 gram, a jednocześnie pozwoli na operowani jerkami. Sugerował bym Abu 4601 lub Daiwa Procaster/Capricorn.

W takiej sytuacji masz dwie opcje w wędkach. Jeśli lubisz łowić klasycznymi przynętami to coś od 10 gram lub jerkówkę. Po zakupie multika jakoś dużo kasy Ci nie zostanie więc najlepiej pomacaj coś taniego w sklepie, lub szukaj okazji na forum.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #248 : 21 Października 2013, 20:59:25 »

A jak Kolega dobrze poszuka, to znajdzie i Jerkówkę i coś od 10g, Polacam ABU 4601UC, ten młynek ogarnie wszystko i plećka 20lbs ale rozmiarówki amerykańskiej, najlepiej by było Power Pro oryginał. Nie powinno kosztować łącznie więcej niż 500-550zł. Młynek oczywiście używany.

Wędziska np Pinnacle vision T cw 7-21g do 100zł, norma to 70-80zł za wędkę do tego coś od Jaxona pod Jerki myślę że też nie więcej niż 100-120zł za nową, Abu używka myślę do 200?zł aktualnych cen nie znam i plećka, na Abu 4601UC wchodzi 150m Power Pro 20 lbs ale amerykańskie, czyli europejskie i polskie 30lbs. W moim sklepiku za 150m oryginału kupowanej na metry jest to od 90 do 105zł zależnie po ile akurat policzy sprzedawca bo cena zależy od partii i czy było cło i podatki czy nie.
Zapisane

BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #249 : 21 Października 2013, 21:05:19 »

Warto klepnąć plecionkę z naszej forumowej oferty, która właśnie pojawiła się chwilę temu (w kupię-sprzedam) ok
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
IGORS

Wiadomości: 4


Kościerzyna


« Odpowiedz #250 : 22 Października 2013, 18:10:47 »

A więc wędkę do przynęt 25g. mam już (klasyczny spinning) myślę, ze to na razie wystarczy. Zdecydowanie chciałbym wędkę do cięższej pracy. Czyli z tego co widzę do 100-120 zł coś znajdę, plećka PP 20 lb mam za ok 70 zł czyli na plecionkę i kijaszek razem wydam 200 zł. No i teraz rzecz najważniejsza multik. W tym przedziale cenowym widzę, że proponowane są wyżej wymieniony Abu 4601 (z tym, że nie wiem czym różni się UC, C3, C4 itd.), Abu Revo (chyba trochę droższy). Tak więc nie wiem czy w dłoni zmieści mi się okrągły multik, bo jeszcze rosnę i dłonie mam raczej małe. Co do długości wędziska, mam 175 cm wzrostu, jakiej długości powinienem mieć kij żeby wygodnie mi się łowiło (łowię zazwyczaj z brzegu). A no i bym zapomniał, wypadało by też czymś te szczupaki wabić tak więc fajnie by było gdyby na przynęty też coś zostało. Grin
Zapisane

C&R
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #251 : 22 Października 2013, 19:08:59 »

Poszukaj omawianego powyżej Jaxona XT ROYAL Jerk Spinn - miałem go, ktoś ode mnie kupił (chyba z forum)- na cięższe łowienie fajny kijek i w rozsądnej cenie (za nowy dawałem chyba coś koło 160zł). Do tego @mekamil wystawiał wczoraj Ciricę 201 - i spoko mieścisz się w budżecie (tylko kręcioł na "odmienną" rękę - chyba, że jesteś oburęczny jak część z nas  Grin)
Zapisane

Tomek
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #252 : 22 Października 2013, 19:37:35 »

IGORS,używane Revo S da radę znaleźć do 300zł.
Zapisane
IGORS

Wiadomości: 4


Kościerzyna


« Odpowiedz #253 : 22 Października 2013, 20:49:20 »

Kręcić wolałbym zdecydowanie lewą ręką. Czyli jak na razie poluje na używane Revo s lub Abu 4601. Podpowiedzcie jeszcze coś na temat długości wędziska do mojego wzrostu (1,70m).
Zapisane

C&R
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #254 : 22 Października 2013, 20:51:45 »

Do jerkowania z łódki moim zdaniem 1,8m. Z brzegu może być dłuższy, ale to zależy od warunków łowienia.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!