http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 10:14:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g  (Przeczytany 138477 razy)
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #150 : 20 Stycznia 2010, 19:52:30 »

...czytajac wprowadzenie do multiplikatorów dowiedziałem się, że najlepiej brać kije z przedizalu 50-120g aby ruchem sztywnego kija nadawac przynecie odpowiednie ruchy. ....
...

Teoretycznie, kij do 100g jest równie sztywny i ładuje sie tak samo jak kij do 20g. Uwzględniając przy tym masę przynęty dobraną odpowiednio do c.w. kija Wink

Da sie kupić taniej, ale trzeba dobrze poszukać i nie spieszyć sie z kupnem, tzn wyczekać okazje Wink
Kiepsko szukałeś, bo juz na Allegro jest pare modeli poniżej 400pln

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #151 : 20 Stycznia 2010, 19:58:34 »

dzieki za podpowiedz jednak czytajac wprowadzenie do multiplikatorów dowiedziałem się, że najlepiej brać kije z przedizalu 50-120g aby ruchem sztywnego kija nadawac przynecie odpowiednie ruchy. Sztywnym kijem tez podobno lepiej sie zacina ryby. Osobiscie sam wole delikatniejsze kije gdyz wiecej frajdy sprawia wyciaganie wiekszej ryby delikatnym kijem.

Fakt, sztywny kij jest sugerowany dla takich przynęt. Sam łowię dość sztywnym kijkiem przynętami od 70g. Choć porównując go do niektórych kijków kolegów to prawie witka  Smiley
Dla jerków do 60g mam dość miękki kij, ale nie zamieniłbym go na żaden, który miałem okazję oglądać. Ale miękki nie oznacza słaby, ma swoją moc.
W wyborze kija wiele zależy od indywidualnych preferencji, jednemu pasuje kij od szczotki, inny woli coś bardziej spolegliwego. Najlepiej jakbyś miał możliwość spotkać się z kimś nad wodą, sprawdzić kilka kijków.
Zapisane

Pozdrawiam
lysystefan

Wiadomości: 16

Gdynia


« Odpowiedz #152 : 20 Stycznia 2010, 20:11:29 »

dzięki za informacje, a co do pytania o multi, pomożecie ?
Jak odczytac ktory multi nadaje sie do danego przedzialu wagowego przynet?
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #153 : 20 Stycznia 2010, 21:16:07 »

dzięki za informacje, a co do pytania o multi, pomożecie ?
Jak odczytac ktory multi nadaje sie do danego przedzialu wagowego przynet?
Generalnie pierwsza rzecz, na którą się zwraca uwagę to wielkość, pojemność i masa szpuli. Im większa, głębsza, cięższa tym cięższe zastosowania.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
lysystefan

Wiadomości: 16

Gdynia


« Odpowiedz #154 : 24 Stycznia 2010, 12:40:08 »

Witam,

dziękuje za objaśnienie, za nomową kolegi wyszperałem kijek w świetnej cenie na allegro, a teraz bede sie czail na Abu Garcie 4601.

pzdr
Lysystefan
Zapisane
lysystefan

Wiadomości: 16

Gdynia


« Odpowiedz #155 : 01 Lutego 2010, 21:13:54 »

Witajcie,

dzięki koledze z forum mam już nie tylko kijek ale również eleganckiego ABU Garcie Smiley
Teraz czekam na plecionke i oczywiście 1 Maj Smiley

Zastanawiam się czy nie zrobię zestawowi krzywdy jeśli wyruszę z pilkerem na dorsza ? co myślicie ?

dziekuję wszystkim za pomoc

pzdr
lysystefan
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #156 : 01 Lutego 2010, 22:42:10 »

A jaki masz zestaw?
Zapisane

Pozdrawiam
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #157 : 01 Lutego 2010, 22:54:52 »

kto każe czekać do 1 maja Huh ściągnąć kotwiczki i jazda nad wodę
Do dziś, pamiętam jak pewnemu gostkowi, parę minut tłumaczyliśmy z Szczupłym że owy wobek nie ma żadnych, ukrytych, wyskakujących kotwic Wink

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
lysystefan

Wiadomości: 16

Gdynia


« Odpowiedz #158 : 02 Lutego 2010, 17:29:47 »

Dobry pomysl, ciwczyc mozna szybciej oczywiscie bez kotwiczek - mam nadzieje, ze to nie jest zabronione Smiley


Skompletowałem Mystery Slider Jerk Cast 1,95m 30-80g + ABU GARCIA 4601.
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #159 : 02 Lutego 2010, 17:37:01 »

Skompletowałem Mystery Slider Jerk Cast 1,95m 30-80g + ABU GARCIA 4601.

Myślę, że ten zestaw spokojne dorszowanie wytrzyma  Grin

Dobry pomysl, ciwczyc mozna szybciej oczywiscie bez kotwiczek - mam nadzieje, ze to nie jest zabronione Smiley

Skoro nie łowisz, to nie jest zabronione Smiley



Zapisane

Pozdrawiam
la bamba

Wiadomości: 17


MIELEC-Podkarpacie

Wędkarstwo-ukochany sport


« Odpowiedz #160 : 20 Lutego 2010, 17:48:25 »

witam.poczytałem i jest mały problem a mianowicie czy kij do multika ma byc zawsze taki sztywny?nie mogę przejsc z tradycyjnej wklejanki chodzi mi oto ze mam teraz problem z upolowaniem sandacza!! posiadam kij mikado competition salmo spin do 75gr. i tradycyjnego kołowrotka abu cardinal pro T3000F z tym zestawem sandacz daje się skusic, natomiast z zestawem castingowym jest problem-jest jakis kompromis pomiędzy tym sprzętem? moze ktoś miał taki problem?? Smiley
Zapisane

bycie na łonie natury,pozwala odpoczac!!!
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #161 : 20 Lutego 2010, 17:57:14 »

nie musi być sztywny ... kijek dobierasz wg swoich gustów i upodobań, no i oczywiście pod przynętę Wink

PS.  Mały bałagan jest w Twojej wypowiedzi ... Piszesz że na sztywny kij castingowy nie umiesz skusić sandacza a na mikado do 75g (które też już nie jest najdelikatniejsze) daje sie skusić Huh
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2010, 18:00:13 wysłane przez Morfi » Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #162 : 20 Lutego 2010, 19:32:15 »

...Piszesz że na sztywny kij castingowy nie umiesz skusić sandacza a na mikado do 75g (które też już nie jest najdelikatniejsze) daje sie skusić Huh

Sądząc z wcześniejszej wypowiedzi to może być wklejanka.
Zapisane

Pozdrawiam
la bamba

Wiadomości: 17


MIELEC-Podkarpacie

Wędkarstwo-ukochany sport


« Odpowiedz #163 : 21 Lutego 2010, 00:23:28 »

własnie ,ten kijek to wklejanka  i jest bardziej czuła dobrze zauwazyłes JJ pozdro. Fishing
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2010, 00:27:32 wysłane przez la bamba » Zapisane

bycie na łonie natury,pozwala odpoczac!!!
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« Odpowiedz #164 : 27 Lipca 2010, 20:14:57 »

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygodę z castingiem i zaczynam kompletować sprzęt, docelowo mam zamiar łowić na slidery10,12 s oraz jacki s. Fundusze jakie mam do dyspozycji na wędkę i multiplikator to około 500 zł. Co do wędki to znalazłem dla siebie DRAGON THYTAN JERK CAST 40-120g 185cm, długość mi odpowiada tylko nie wiem czy z cw nie przesadziłem ale wolał bym mieć mały zapas mocy. A co do multika do 350zł może byście mi coś polecili? Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!