http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 12:35:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sprzętowo
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sprzętowo  (Przeczytany 37516 razy)
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #15 : 01 Lutego 2006, 19:16:38 »

Nowe przelotki fuji z tytanu. Zwróćcie uwagę na kształt ramek.

Ukłony
Leszek

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #16 : 01 Lutego 2006, 22:47:07 »

Bardzo ciekawe, kształtem przypominają morskie.
Zapisane

drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #17 : 02 Lutego 2006, 08:25:58 »

Mam pytanko jak się reguluje na szpuli eona abu mechanizm dociskowy szpulki tzn tę czerwoną ramkę i takie pod nią szare bloczki HuhHuhHuhHuhHuh no i co tak regulacja daje HuhHuhHuhHuhHuhHuh??
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #18 : 02 Lutego 2006, 08:44:10 »

@drodox
Docisk masz na samym środku korbki w eonie, takie metalowe pokrętło z ząbkami, na którym jest napis Abu. Ta czerwona ramka na szpuli to hamulec odśrodkowy typu „flying arms”. Ustawia się go przez kręcenie w prawo lub w lewo tą czerwoną ramką zwalniając w ten sposób bloczki hamulca. Przekręcenie o jeden ząbek uwalnia lub zamyka jeden bloczek. Im więcej bloczków jest luźnych tym szpula wyhamowana jest mocniej, czyli mniej się plącze i bliżej leci.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2006, 08:49:13 wysłane przez Pike » Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #19 : 02 Lutego 2006, 08:48:48 »

@Leszek
Te tytanowe przelotki mają bardzo ciekawe rozmiary, najmniejsze są nr 5, bardzo dobra propozycja do lekkiego kija. Nie podoba mi się tylko kat modeli jedno stopkowych, jest typowo spinningowy, ciekawe czy można dogiąć je do kąta bliskiego 90 stopni?
Zapisane

Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #20 : 02 Lutego 2006, 09:27:14 »

Nie wiem, czy można je doginać. Tytan jest bardzo twardym materiałem. Chociaż jak przypuszczam jest to stop tytanu, więc przy delikatnej obróbce cieplnej ( palnik gazowy jubilerski ) może się dogną. Zamontowane w  części szczytowej lekkiego wędziska mogły by bardzo poprawić jego akcję. Pozostaje czekać aż któryś ze zbrojmistrzów będzie je miał i co z nimi zrobi. Przyznaję że te modele obecnie mocno chodzą mi po głowie.

Ukłony
Leszek
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #21 : 02 Lutego 2006, 09:35:17 »

Tak, tytan jest lekki, twardy ale niestety kruchy i nie wykazuje sprężystości, nie pamiętam jednak temperatury w której staje się plastyczny ale jest chyba bardzo wysoka skoro robią z niego wirniki silników odrzutowych, nie wiem czy palnik wystarczy, ale warto spróbować. Na marginesie, śmiać mi się zawsze chce jak ktoś podaje, że w blank plecione zostały tytanowe nici. Myślę, że można by się pokusić o sprowadzenie tych przelotek na własną rękę, na zbrojmistrzów chyba przyjdzie nam długo zaczekać.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2006, 09:38:22 wysłane przez Pike » Zapisane

Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #22 : 02 Lutego 2006, 10:59:10 »


Shimano Scorpion 1001 MG. Kto z kolegów używał i jakie odniósł wrażenia z posługiwania się tym kołowrotkiem ?


Leszek, posiadam bliźniaczy model, wyprodukowany na rynek amerykański Chronarch 51MG. Różnią się tylko hamulcem odśrodkowym, w Scorpionie jest 4x4SVS, który można regulować z zewnątrz, natomiast w Chroanrchu jest dokładnie taki sam hamulec jak w Twoim Metanium. Kołowrotek ma doskonałe właściwości rzutowe, wspaniale spisuje się przy najlżejszych wabikach, dzięki oddalonemu wodzikowi, super free i bardzo lekkiej szpuli, która waży tylko 12 gram. Do tego dzięki magnezowej ramie jest bardzo lekki. Jak tylko go wypróbujesz, daj znać.

Bardzo ciekawy jest hamulec występujący w Scorpionach 4x4SVS.



Hamulec ten posiada tradycyjnie 6 ciężarków które wyhamowują szpulę. 3 z nich można regulować, tzn. włączać/wyłączać, natomiast pozostałe 3 są włączone na stałe, ale każdy ciężarek jest ustawiony w innej lini w stosunku do pozostałych. Zmieniając ustawienie hamulca z zewnątrz powodujemy zbliżanie lub oddalanie pierścienia, na którym wyhamowują ciężarki włączone na stałe. I tak, gdy ustawimy na pozycję (1) - min, żaden ciężarek włączony na stałe nie ma styku z tarczą hamulca, ustawiając na pozycję (2) przybliżamy tarczę do pierwszego ciężarka, pozycja (3) dwa ciężarki mają styk z tarczą, pozycja (4) - max, wszystkie 3 ciężarki włączone na stałe mają styk z powierzchnią wyhamowującą.
Do tego możemy zawsze włączyć lub wyłączyć ciężarki regulowalne, ale musimy w tym celu odkręcić panel boczny. Dzięki temu jak wskazuje nazwa hamulca mamy do dyspozycji 16 wariantów ustawień. Możemy np. włączyć jeden ciężarek ręcznie i jeden z zewnątrz, lub 3 zewnętrznie i jeden w środku, lub tylko 3 zewnętrzne. Możliwych wariantów jak wspomniałem wcześniej jest 16.

Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Thymallus

Wiadomości: 131


Gniezno


« Odpowiedz #23 : 02 Lutego 2006, 13:21:17 »

Witam kolegów

  Włosy stają na głowie jak się czyta Wasze pomysły z przeróbkami najnowszych przelotek Fuji do wędek castingowych przy pomocy szczypiec z kuźni Racibórz i palnika acetylenowego od blacharza samochodowego. Na szczęście ja już mam mało włosów, a przelotki Fuji mam już zamocowane w innym warsztacie.

Thymallus
Zapisane
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #24 : 02 Lutego 2006, 14:22:52 »

Urso. Dziękuję za oświecenie. Oczywiście dam znać jak go tylko wybróbuję.

Pike. Kąt pochylenia jednostopkowych wygląda mi na 45 stopni. Można by zagęścić ich rozstaw by linka nie dotykała blanku przy ugięciu. Nie znam ich ceny, ale nie wykluczone jest że suma wszystkich może przekroczyć cenę blanku.

Thymallus. My tylko z bardzo dobrego chcemy zrobić najlepsze, ponieważ jak mawiał Winston Churchill " Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre "  Wink

Ukłony
Leszek
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #25 : 02 Lutego 2006, 14:44:16 »

@Leszek
Pomijając cenę (około 12$ za sztukę), jeśli zagęścimy rozstawienie to wzrośnie łączna masa przelotek a wtedy to lepiej dać mniej troszkę cięższych. Temat jest ogólnie ciekawy, poszukam trochę na www, może występują wersje castingowe.
Zapisane

Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #26 : 02 Lutego 2006, 15:05:24 »

@Pike masz prywatną wiadomość.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #27 : 28 Lutego 2006, 23:27:01 »

Byliśmy dzisiaj z Pike'iem porzucać chwilę nowymi budżetowymi bassami nad Wartą w okolicy Poznania.



Bassmaster dobrze dawał sobie radę już z przynętami 10 gramowymi, ale prawdziwe możliwości pokazywał przy gumach na główkach 15-20gram. Niepokojący był fakt, że na początku mechanizm trochę hałasował przy zwijaniu linki, ale później hałas ustał. Bassmaster podobnie jak Pike'owy Extreme posyłał kopyta na główkach 20 gram pod  drugi brzeg Warty kijem o długości 1,8m. Nagrałem krótki filmik przedstawiający jeden z takich rzutów
http://www.multiplikator.pl/movies/warta.avi
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #28 : 01 Marca 2006, 08:27:07 »

a co sądzicie o tym młynku  ABU MÖRRUM SX 1601C HI - SP czy to jest ten model na japoński rynek na pstągi HuhHuh? i cz y wart jest tej kasiorki HuhHuhHuh   http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7222628817


z wędkarskimi pozdorwieniami drodox
Zapisane
at305
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 83


« Odpowiedz #29 : 01 Marca 2006, 10:22:06 »

Mam taki model, tyle, że na prawą rękę! Jest bardzo dobry, a zdaniem Pike,a stanowi odpowiednik Conquesta 100 i to się zgadza, bo wielkość taka sama. Śmiga się z tego Morruma dość dobrze lekkimi przynętami. Nie mam jednak skali porównawczej. Może się okazać, że nie jest lepszy od Scorpiona, czy Conquesta 50. Przypuszczam, że gorszy. Pike pokazał mi testy porównawcze tego Morruma i Conquesta 100. Conquest wypadł w nich lepiej. Moim zdaniem problem z Morrumem polega na tym, że nie ma on odśrodkowego hamulca i trzeba się dobrze nagimnastykować, by odpowiednio ustawić hamulec dociskowy i magnetyczny. ale po ustawieniu, czyli dopasowaniu nie tylko do wagi ale i ksztgałtu przynęty (opory podczas lotu w powietrzu) sprawuje się do dłuższym treningu bardzo przyzwoicie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!