http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 02:06:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Metanium Mg7
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Metanium Mg7  (Przeczytany 32006 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #150 : 15 Lutego 2008, 10:31:57 »

Ciekawe po co komu taki hamulec jeśli zamierza łowić linką o co najmniej połowę mniejszej wytrzymałości.  Undecided
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #151 : 15 Lutego 2008, 10:40:56 »

Pewnie w ameryce ma to znaczenie-tam lubią mieć wszystko naj...  Grin Więc najmocniejszy hamulec jest lepszy od mniej mocnego ok
Zapisane

Surfcasting
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #152 : 15 Lutego 2008, 11:09:59 »

Buri,
chyba Cię przestanę lubić... Już oczami wyobraźni widziałem masową wyprzedaż MG7, a Ty, że głupoty Kolega pisze. I co? Zamiast nowej maszynki w pudełku, pipa lala.
Mleczko,
ten pierścień na stronie avail to dodatkowy hamulec. Wg mnie do revo elite, czy do innych nie wiem.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #153 : 15 Lutego 2008, 11:15:59 »

Buri,
chyba Cię przestanę lubić... Już oczami wyobraźni widziałem masową wyprzedaż MG7, a Ty, że głupoty Kolega pisze. I co? Zamiast nowej maszynki w pudełku, pipa lala.

 Grin Grin Przepraszam ok

ten pierścień na stronie avail to dodatkowy hamulec. Wg mnie do revo elite, czy do innych nie wiem.

Elite (=Premier), STX.
Zapisane

Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #154 : 15 Lutego 2008, 11:30:35 »

Buri,
żeby mi to było przedostani raz!
A wg Ciebie jaki jest sens wkładania tego dodatkowego hamulca razem z tuningowaną szpulą? Próbowalem się dowiedzieć na japantackle, ale odpowiedzieli tylko, że jak chcę, to powinienien uzyć ... i tu padła nazwa i symbol. I jeszcze cena. Tylko po co?
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #155 : 15 Lutego 2008, 11:36:28 »

Różnica w poglądach być może wynika z tego, że my kiedy widok mamy na "pełen prześwit...widzimy 'dolna cześc' i wiecej " to nas to podnieca, @mleczka może jeszcze nie.
A co do samego autora wypowiedzi to proszę o rzetelne oceny, a nie tylko formułowanie takowych na podstawie tego co przeczyta się na pudełku.
Przecież w hamulcach nie jest ważna tylko jego moc. Tak samo ważny jest tzw. opór statyczny, płynność regulacji, itd.
Argumentem nie do podważenia jest różnica w cenie.
Sorrki, ale nic więcej sensownego nie napisałeś.
Proszę, bądź bardziej wyważony w swoich wypowiedziach. Wiem, że młodość rządzi się swoimi prawami ale ...
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #156 : 15 Lutego 2008, 12:10:43 »

@Yotaar
Szpulka oryginalna ma masę 11,5g (co i tak jest mało), ale ma pojemość 140/12lb czyli pełna szpula dość już waży. Mimo to pierwsze opinie są bardzo pochlebne, rzuca nieźle. Szpula Avail ma masę 9,4g (różnica dość spora) i pojemność dużo mniejszą (nie wiem dokładnie ile - 4mm głębokości od rantu). Można po tym wnioskować, że będzie pięknie rzucać lekkie wabiki. Dodatkowy hamulec jest chyba koniecznością, bo z tego co się dowiedziałem ten oryginalny nie działa na zamienną szpulkę. Poza tym plusem jest to, że masz dwa kołowrotki w jednym - M i L (lub UL, sprawdzimy). Szpulka jest w drodze więc niebawem zobaczymy jak to jest.
Zapisane

Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #157 : 15 Lutego 2008, 12:25:03 »


Bartek jak tylko dojdzie i przetestujesz - niezwłocznie melduj - bo mi łazi kręcioł po głowie, to od razu szpulkę się zamówi  ok ok ok
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #158 : 15 Lutego 2008, 13:28:26 »


Przecież w hamulcach nie jest ważna tylko jego moc. Tak samo ważny jest tzw. opór statyczny, płynność regulacji, itd.


Dokładnie. Może zbyt krótko i zbyt mało łowię, ale 25lb mocy hamulca nie było mi nigdy potrzebne. Ot fajny bajer i chwyt reklamowy. Może jak bym pojechał na tuńczyki? Laughing
Zapisane

Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #159 : 15 Lutego 2008, 13:33:48 »

@Pike
Problem w tym, że u nas to co najwyżej można PEKI-ńczyka złapać.
Akurat przy multikach to moc ma bardzo małe znaczenie, bo w razie W to bardzo łatwo kontrolować jest moc przyciskając szpulkę kciukiem. Jest to tysiąc razy bardziej poręczne i praecyzyjne niż "hamulce walki" w stałoszpulowcach, a przy tym komfortowe.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #160 : 15 Lutego 2008, 13:36:52 »

Tak, zawsze można przytrzymać palcem i moc hamulca wzrasta proporcjonalnie do mocy kciuka. Najbardziej cenię precyzję i mały opór statyczny. Szczególnie przy delikatnych linkach i szybkich rybach jest to bardzo ważne. Zryw ryby, hamulec nie zdąży zareagować i po rybie…

Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #161 : 15 Lutego 2008, 13:52:59 »

A ja dodam od siebie że z tego co sie zorientowałem to Mleko chce łowić lekko, czyli na cienką linkę, więc nie bardzo wiem czemu tak podnieca sie tym hamulcem skoro będzie używał linki o 2/3 mniejszej mocy  Huh
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #162 : 15 Lutego 2008, 17:42:13 »

Miałem w reku curado 201 DHSV i po przekreceniu gwiazdka hamulca o 1 obrot hamulec byl juz bardzo mocny, a mimo to gwiazdka chodzila lekko.
Podobnie jest w Mmg7 choc hamulec jest słabszy (jak na 1 obrot gwiazdka hamulca).
Revo S czy SX hamulec jest podobny do Mmg7 tyle że gwiazdka chodzi juz ciężej.
W revo Premier nawet po przekreceniu gwiazdki 2 razy wokół osi dalej nie czuc tej mocy co np w Curado 201 Undecided
Wszystkie regulacje na 1 obrot gwiazdka hamulca oczywiscie. Moje odczucia podparte są też budową hamulca Premiera, gdzie jest tylko 1 tarcza z maty węglowej w przeciwienstwie do innych jego braci. Smiley
We wszystkich maszynach moim zdaniem wazniejsza od mocy jest płynnosc hamulca jak i ta lekko pracujaca gwiazdka, dzieki której mozna szybko zwolnic hamulec gdy jest taka potrzeba ok
Pozdrowki Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
MichalB

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #163 : 23 Listopada 2008, 20:52:15 »

Witam,

jak oceniacie jakość wykonania i wytrzymałość konstrukcji Metanium po jakimś czasie użytkowania?
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #164 : 24 Listopada 2008, 10:54:55 »

Cytuj
Witam,

jak oceniacie jakość wykonania i wytrzymałość konstrukcji Metanium po jakimś czasie użytkowania?
Słabo,słabo:(
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!