http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 11:05:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Woblery Salmo - ranking, porady i opinie
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Woblery Salmo - ranking, porady i opinie  (Przeczytany 63081 razy)
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #15 : 28 Stycznia 2012, 10:50:40 »

@pepol
wielkie dzięki o takie opinie właśnie mi chodziło
(może Dodasz coś jeszcze o ulubionych kolorach?)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #16 : 28 Stycznia 2012, 11:04:20 »

(może Dodasz coś jeszcze o ulubionych kolorach?)

Proszę bardzo.

Ulubione kolory Sliderów to GT i GS, wielkość 10 (tonące). Z tej dwójki zdecydowanie skuteczniejszy okazał się kolor GT.
Jeśli chodzi o Thrill'a to o ile dobrze pamiętam to był oliwkowy.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #17 : 28 Stycznia 2012, 11:25:42 »

kolor GS sprawdza sie na wielu wodach,
jest to genialne ubarwienie przynęt Salmo (jedno z moich ulubionych)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #18 : 28 Stycznia 2012, 11:30:52 »

to sugeruje Ci jeszcze przetestować w trollu  - Pike 16cm
(jeden w pudelki to obowiązek, a z metalowym sterem maja tylko nieliczni  Laughing)

Na mojej wodzie nie sprawdzają się kolory Real Pike. Łowiłem sporo Pike Jointed i Jack'iem a po Żarnowcu ostro testowałem Sweepera w tym kolorze i nic.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #19 : 28 Stycznia 2012, 12:25:04 »

to sugeruje Ci jeszcze przetestować w trollu  - Pike 16cm
(jeden w pudelki to obowiązek, a z metalowym sterem maja tylko nieliczni  Laughing)

Na mojej wodzie nie sprawdzają się kolory Real Pike. Łowiłem sporo Pike Jointed i Jack'iem a po Żarnowcu ostro testowałem Sweepera w tym kolorze i nic.

to w takim razie proponuje wędki i przynęt pod stół włożyć jak Będziesz miał kolędę  Laughing
(Pike Jointed to 13cm przynęta a nie tak jak Pike 16cm - te przynęty sa  wszędzie łowne)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #20 : 28 Stycznia 2012, 14:38:59 »

Wpadniesz w sezonie to przetestujemy. Łódkę i silnik mamy na 100% a nocleg myślę że zorganizuję w rozsądnej cenie. Sklepy blisko.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #21 : 29 Stycznia 2012, 12:02:01 »

Salmo Whitefish
- jest to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych przynęt Salmo zaraz po slider  
a jak na razie nikt nie napisał o przekonaniu do niej?

na makrele chyba nie jedna osoba zrobiła swoja życiówkę
(osobiście na ta przynętę złowiłem 114cm - niestety nie znalazła się ona na stronie Salmo)
- ostatnio oglądałem kilka filmów wędkarskich z Wenezueli i Egiptu - robiła tam furorę
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #22 : 29 Stycznia 2012, 12:47:37 »

możne się komuś przyda:

przynęty Salmo zbrojone są w kotwice VMC Black Nickel oraz amerykańskie kółka łącznikowe Rasco
 Fishing

PS
wymiana kotwic na inne może powodować zakłócenie pracy przynęty
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #23 : 29 Stycznia 2012, 13:23:10 »

Wojtuś, jak to nikt. Napisałem przecież że u mnie w trollu to numer 1:
Trollo:
Whitefish,
Perch.

Wolę go od wspomnianego przez Ciebie Pike'a. Na ostatnich zawodach zeszłego sezonu na mojej wodzie (organizowane przez lokalne koło) zrobiłem nim drugie miejsce i jako jedyny miałem komplet szczupaka. Przebił mnie koleś okoniami o 100 gram.  Cry Cry Cry
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2012, 13:25:32 wysłane przez Logan » Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #24 : 29 Stycznia 2012, 13:29:26 »

Ja uwielbiam Jack'a ... bo sam z siebie nie ma żadnej pracy.
Inne salmiaki ? nie używam Wink  

Ogółem w moim odczuciu Salmo zeszło "na psy", jakość, cena i kilka innych powodów by sie znalazło, ale nie ma co sie dziwić, w obecnych czasach liczy sie tylko zysk Wink

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #25 : 29 Stycznia 2012, 14:04:17 »

W sumie , w pewnym sensie Morfi ma racje.
Co do jakości trudno im wiele zarzucić ( chociaż w jednym skinerze , którym prawie nie lowilem , pękła mi zewnętrzna powłoka ; odsłaniając piankowe wnetrznosci ) , ale cena zaczyna się robić nie do zniesienia.
Oprócz Sliderow - których nigdy nie zdradzę ; kupuje Rapalki , bo w FM wychodzą taniej.
Zastanawia mnie tez pewien rodzaj arogancji firmy Salmo wobec polskiego klienta , objawiajacej się np. niedrukowaniem katalogów na nasz rynek. Rapala może zrobić materiały po polsku a Salmo nie , maja nas gdzieś. Podobnie z dostepnoscia niektórych modeli - tonącego dużego boxera nie potrafiłem kupić przez cały zeszły sezon , kupiłem go dopiero w FM.
( sory , nie jestem tajnym agentem FM. Poprostu mieszkam niedaleko Katowickiego oddziału )
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #26 : 29 Stycznia 2012, 14:32:12 »



Ogółem w moim odczuciu Salmo zeszło "na psy", jakość, cena i kilka innych powodów by sie znalazło, ale nie ma co sie dziwić, w obecnych czasach liczy sie tylko zysk Wink

Pozdrawiam,
Paweł

I tu się zgadzam. Ponad 40zł. za Slidera 12 to nie mały wydatek. Tak przy okazji, lakier mógłby być twardszy, bo mam wrażenie, że byle pistolecik zostawia dziury i odpryski jak po karabinie Cheesy

Wracając do rankingu.
1.Slider 10,12S CYP, GT,RR i nowy świetny HSH!
2.Sweeper TS, CYP
3.Fatso
4. Pewnie Jack. Wiosną dam mu więcej czasu Grin
5. Skinner 12
Tylko na Warriora coś cieniutko.  
W tym sezonie miałem tylko jednego Slidera 10 w kolorze HSH. Wytrwał do końca jeśli mogę tak powiedzieć Grin. Potwierdzona skuteczność  ok
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #27 : 29 Stycznia 2012, 14:33:05 »

...
Zastanawia mnie tez pewien rodzaj arogancji firmy Salmo wobec polskiego klienta , objawiajacej się np. niedrukowaniem katalogów na nasz rynek. Rapala może zrobić materiały po polsku a Salmo nie , maja nas gdzieś. Podobnie z dostepnoscia niektórych modeli - tonącego dużego boxera nie potrafiłem kupić przez cały zeszły sezon , ...
...
gdzieś na m.pl padło sformułowanie że salmo traktuje polskich rynek jak odrzut, i jak by nie tutejsza produkcja, to by nawet nie weszli do polski  
i bardziej mogę sie z tym zgodzić niż zaprzeczyć Wink

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #28 : 29 Stycznia 2012, 15:42:39 »

jestem daleki aby bronic Salmo i się za nich tłumaczyć
- zadałem Panu Piotrowi Piskorskiemu kilkanaście pytań rożnego gatunku, zapewniam Was, że jest 100% profesjonalista
nawet z korespondencji mailowej sporo można sie od niego nauczyć, sporo rzeczy mi wyjaśnił
firma nie schodzi na psy, dalej bez problemu można wymienić uszkodzona przynętę na nową
(wątek szeroko był juz opisywany a ja tydzień temu wymieniłem 10 uszkodzonych przynęt - która inna firma tak robi?)

osobiście tez mnie to denerwuje ze na naszym rynku nie ma pełnej oferty a co ciekawsze rozmiary i kolory sa nawet w ofercie na rynku wschodnim
oby nie było tak ze niski kurs złotówki wymusza export i sprawia ze u nas ceny sa juz przesadnie wysokie
poza tym wszystkim, trzeba rozumieć jedno, właściciel jest świetnym wędkarzem (pasjonatem) jest tez biznesmenem i w swojej firmie to jest dla niego najważniejsze

piszcie co Was boli, co uważacie o przynętach Salmo każda Wasza uwaga, sugestia jest dla mnie bardzo cenna
(czekam na kolejne rankingi zarówno ulubionych modeli jak i kolorów) Laughing Fishing ok
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2012, 15:50:58 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #29 : 30 Stycznia 2012, 15:16:33 »

W Fishing-Marcie mają promocję na największe Sweeper'y.

Chyba 34 za sztukę. Warto zajrzeć.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!