http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 06:15:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Z cyklu "chwale sie"- czyli choroby ciąg dalszy.....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 345 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Z cyklu "chwale sie"- czyli choroby ciąg dalszy.....  (Przeczytany 1025687 razy)
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #75 : 07 Grudnia 2007, 20:43:51 »

bardzo fajny kijek....
mam pytanko - czemu mają służyć tak rozłożone przelotki?? ma to jakiś dodatni wpływ na coś?
pytam całkiem poważnie
Zapisane

Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #76 : 07 Grudnia 2007, 21:02:38 »

@Mleko_1 --->chwali pięta  Tongue  Laughing Cool Beer*, zacznij może łowić castingiem w dobrym towarzystwie Grin i zobaczysz że samo łowione odchodzi na dalszy plan Smiley

Spiralne uzbrojenie niweluje siłę skręcania blanku, która "wydziela" sie podczas klasycznego uzbrojenia  Smiley
Podobno też wydłuża rzuty, ale ja mam przeciwne zdanie - skraca rzuty

Dręczy mnie pytanie, dlaczego spiralne zbrojenie stosuje sie głównie w kijach o małej mocy. Tu może odpowiedział by fachowo Łukasz

Polecam Ten artykuł

* bezalkoholowe

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #77 : 07 Grudnia 2007, 21:12:28 »

A mnie zastanawia czy dla stosujących praworęczne multiki ta spirala czasem nie musi skręcać w drugą stronę.??  Laughing Laughing Ale zapewne Łukasz mi odpowie. ok Fishing Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #78 : 07 Grudnia 2007, 21:18:17 »

ciekawostka, zaleta czy moze marketing??
Zapisane

jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #79 : 07 Grudnia 2007, 21:33:24 »

I ja, stary głupi, poległem wobec mody Grin, zamówiłem u Łukasza badyla na sandałki, i chyba nie muszę wspominać, że podczas zbrojenia mojego kijka, pewno mieli w pracowni impressskę zakrapianą, bo kij który dotarł ma właśnie przelotki inaczej niż do tego przywykłem Grin Grin. A tak poważnie, właśnie też dostałem od Łukasza zamówiony spiralnie zbrojony kijek na blanku  ; ATC  ISB  664, wygląda na niezłą szabelkę jest bardzo szybki, powinien dać radę sandaczom  Grin Grin, w niedzielę testy ok ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #80 : 07 Grudnia 2007, 21:42:04 »

I ja, stary głupi, poległem wobec mody Grin, zamówiłem u Łukasza badyla na sandałki, i chyba nie muszę wspominać, że podczas zbrojenia mojego kijka, pewno mieli w pracowni impressskę zakrapianą, bo kij który dotarł ma właśnie przelotki inaczej niż do tego przywykłem Grin Grin. A tak poważnie, właśnie też dostałem od Łukasza zamówiony spiralnie zbrojony kijek na blanku  ; ATC  ISB  664, wygląda na niezłą szabelkę jest bardzo szybki, powinien dać radę sandaczom  Grin Grin, w niedzielę testy ok ok
Jaca daj jakieś foty nich inni chociaż też trochę oczka nacieszą.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
hasior

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #81 : 07 Grudnia 2007, 22:08:20 »

jaca a czasami to nie jest IMB 664 Wink
pozdro hasior
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #82 : 07 Grudnia 2007, 22:20:28 »

jaca a czasami to nie jest IMB 664 Wink
pozdro hasior
Łukasz napisał  ISB i tej wersji podczas zeznań będę sie trzymał Grin
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #83 : 07 Grudnia 2007, 22:23:43 »

I ja, stary głupi, poległem wobec mody Grin, zamówiłem u Łukasza badyla na sandałki, i chyba nie muszę wspominać, że podczas zbrojenia mojego kijka, pewno mieli w pracowni impressskę zakrapianą, bo kij który dotarł ma właśnie przelotki inaczej niż do tego przywykłem Grin Grin. A tak poważnie, właśnie też dostałem od Łukasza zamówiony spiralnie zbrojony kijek na blanku  ; ATC  ISB  664, wygląda na niezłą szabelkę jest bardzo szybki, powinien dać radę sandaczom  Grin Grin, w niedzielę testy ok ok
Jaca daj jakieś foty nich inni chociaż też trochę oczka nacieszą.pozdro wełpa.
W niedzielę na łódce popstrykam i powieszę , obiecuje ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #84 : 07 Grudnia 2007, 23:34:54 »

Cześć Koledzy
Mleko, powiem tak: kupiłes naprawde rewelacyjny kijek-moim zdaniem. Mam to szczęście, że tez posiadam ten kijek od kwietnia i jestem z niego bardzo zadowolony (w uzbrojeniu standardowym). Tak naprawde na ryby biorę tylko inny kij, gdy mam ochotę połapać na coś powyżej 25gram lub pojerkować czym cięższym.
Jeżeli kij kupiłeś na okonia to powiem Ci szczerze, że blank po prostu będzie przy holu odpoczywał. Na okonki wybrał bym coś w okolicy 6lb przy wodzie stojącej. Deklarowana moc tego kijka 10lb jest naprawdę podana ze sporym zapasem, przynajmniej jeżeli chodzi o jego dolną część. Kij moim zdaniem jest na naprawde grubego okonia. To mój ulubiony kijek na sandacza, bolenia czy szczupaka. Wyholowanie na tym blanku wcześniej wymienionych ryb 4-5kilowych to wyzanie dla blanku ale nie jakiś największy wyczyn i nie mówię tu o holu, który trwa wiecznosc, a o takim dynamicznym raczej. Po pewnym czasie myślę, że dojdziesz do podobnych wniosków. Świetnie rzuca przy scorpionie gumą na 10gr główce choć już dość spory komfort zaczyna się od 4-5 gram. Łapałem też na 15 i 20gr. główki i nie robiło to na kiju żadnego wrażenia. Spokojnie możesz też z tym kijem iśc na rzekę. Ciągnięcie wabików nawet w dośc ostrym rzecznym nurcie nie powoduje, że kij się ugina jakoś mocno-przy wabikach trzyma moc. Przy rybie zaczyna iść w ugięcie i jeżeli lubisz dobry blank na rybie „przeciążać” będziesz holem nawet większej ryby zachwycony dodatkowo ugięcie przy łapaniu na plecionce tym kijem nie powoduje żadnych spadów-dolnik cały czas będzie trzymał moc. Nie miałem jeżeli już zaciąłem rybe z tego kija żadnego spadu-no może kilka Tongue. Przy technice z opadu branie sandacza nawet najdelikatniejsze wyczujesz z uśmiechem na ustach. Pisze to po to, żebyś z tym kijem nie ograniczał się tylko do łapania okonków, ale spróbuj na coś większego zapolowac. Gratuluje wyboru.
To są moje przemyślenia z ekspluatacji kija, wiadome, częśc wędkarzy lubi to, inny coś innego. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania odnośnie kija to służę pomocą, chyba, że Łukasz mnie wyprzedzi.
Jacek, gratuluje nabytku ok ok ok. Mam nadzieję, że kiedyś napiszesz coś w podobnym tonie co ja z uśmiechem na ustach. Pozdrawiam. 
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #85 : 08 Grudnia 2007, 08:53:52 »

Chcialbym ale nie zdazylem polowic  Angry Plecionke szlag trafil  Angry
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #86 : 08 Grudnia 2007, 09:47:39 »

Cytat: mleko_1
Chcialbym ale nie zdazylem polowic  Angry Plecionke szlag trafil  Angry

 Myszy zjadły.  Huh Roll Eyes Tongue Shocked No tak pchają się jesienią do domów larwy jedne.  Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #87 : 08 Grudnia 2007, 09:56:27 »

Nie myszy  Grin
Broda  Angry
Juz nawinal żyłke poki co  Roll Eyes
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #88 : 08 Grudnia 2007, 10:33:38 »

Cytat: mleko_1
Nie myszy  Grin
Broda  Angry
Juz nawinal żyłke poki co  Roll Eyes

 No to musiała to być jakaś MEGA broda. I raczej zrobiona specjalnie niż przypadkiem. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji żeby nie rozplątać plecionki. Najdłużej chyba z 10 minut się męczyłem po tym jak przy rzucie wobek trącił o gałązkę za plecami. Była to 10lbs PP i moja pierwsza poważna broda.
plecionke po rozplątaniu używam do dzisiaj. Mleko nie wiem jak to zrobiłeś ale  że coś czarujesz to wiem napewno.  Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #89 : 08 Grudnia 2007, 11:13:08 »

Nie czaruje... Broda nie byla objetosciowo duza lecz bardzo poplotana- przeciez specialnie nie robie sobie klopotu a najgorsze jest to ze jak podnioslem szczytowke do gory to poczulem "pukniecie" i nie bylo jak zaciac Okonia  Undecided
Trudno bardzo szkoda... jutro ide z żyłką  Laughing
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 345 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!