http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 17:33:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  St.croix w zestawie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: St.croix w zestawie  (Przeczytany 3615 razy)
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« : 25 Lipca 2012, 21:29:34 »

Zaczynam na powaznie zastanawiac sie nad rod building może taki zestaw nieco pomoze.
http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/St-Croix-SCII-Casting-Rod-Kits   Szukam jerkówki ktora ogarnie slajdera 10s i nieco wiecej co sadzicie o tych zestawach przynajmniej nie trzeba kombinowac nad doborem komponetów.
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #1 : 25 Lipca 2012, 21:35:32 »

St Corix do 1 1/2 oz jest cudowną jerk'owką, może lekko sztywna ale miło łowi sie seryjnym kijem.
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nieco więcej" .. ale do przynęt do 50g zastanawiałbym sie nad St Corix do 1oz
może i rozwiązanie kontrowersyjne, ale na pewno kilka os. potwierdzi iż kijek wytrzyma i nada sie do takiego łowienia,
w szczególności wtedy kiedy naszym celem nie będą wyłącznie metrówki, bo ciągniecie szczupaka 50-60cm na wersji do 1 1/2 oz nie jest finezją, szczupłe będziemy wyciągać tak po prostu ... nie pisząc "na klatę" 

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« Odpowiedz #2 : 25 Lipca 2012, 21:52:47 »

Nieco wiecej to dla mnie do 60g czy kijek do 1oz pociagnie to juz pytanie do was czy brac ten mocniejszy. Najczesciej uzywana gramatuta to 46-60g
Jezeli dobrze wyczytalem to zestaw zawiera wszystko oprocz nici i kleju co sadzicie o tych zestawach
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #3 : 25 Lipca 2012, 22:22:03 »

Na ile się orientuję (wiedzę posiadam od Kolegów) to St Croix są mocno niedoszacowane (podobnie Batsony, a przynajmniej znaczna część) stąd wynika np. że blank do 1oz (1 uncja) czyli do 28g znakomicie sobie radzi i nie odczuwa 50g.

St.Croix nie mam i nie miałem żadnego ale Batson (jeden z kilku jakie mam) który jest opisany do 3 oz (84g) realne jego górne cw wynosi 130-150g czyli jakieś 5 i 1/2oz. Doskonale się sprawdza jako lekka dorszówka.
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #4 : 25 Lipca 2012, 22:43:06 »

Nieco wiecej to dla mnie do 60g czy kijek do 1oz pociagnie to juz pytanie do was czy brac ten mocniejszy. Najczesciej uzywana gramatuta to 46-60g
Jezeli dobrze wyczytalem to zestaw zawiera wszystko oprocz nici i kleju co sadzicie o tych zestawach
Akurat łowię St.Croix do 1 oz.Fatso i Slider 10S to poezja rzutu z tego kija.Rzucam też 12 S/70g/ ale już trochę jest za słaby.Do 60g 1oz wystarczy ok
Zapisane
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« Odpowiedz #5 : 27 Lipca 2012, 11:25:23 »

Coraz bardziej jestem przekonany do blanku 1oz zwłaszcza jak dobrze pamietam na forum był link jak ktos na zlocie machnał kijem 1oz sweperem 17. Czy mudhole akceptuje paypal i nigdzie nie moge znalezc koszty przesylki.
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #6 : 27 Lipca 2012, 11:33:07 »

Coraz bardziej jestem przekonany do blanku 1oz zwłaszcza jak dobrze pamietam na forum był link jak ktos na zlocie machnał kijem 1oz sweperem 17. Czy mudhole akceptuje paypal i nigdzie nie moge znalezc koszty przesylki.

http://www.mudhole.com/Customer-Service/Shipping-Handling
Maraf
P.S.: do seepera 17  1oz wydaje sie za słaby; raczej 1 i 1/2 ale niech wypowiedzą sie ci co wiedzą lepiej..
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2012, 11:37:13 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #7 : 27 Lipca 2012, 11:53:15 »

Coraz bardziej jestem przekonany do blanku 1oz zwłaszcza jak dobrze pamietam na forum był link jak ktos na zlocie machnał kijem 1oz sweperem 17. Czy mudhole akceptuje paypal i nigdzie nie moge znalezc koszty przesylki.

http://www.mudhole.com/Customer-Service/Shipping-Handling
Maraf
P.S.: do seepera 17  1oz wydaje sie za słaby; raczej 1 i 1/2 ale niech wypowiedzą sie ci co wiedzą lepiej..
Na pewno za słaby do 17.14 leci jak z armaty.Często rzucam 12 Sliderem.Zresztą na Spotkaniu zrobimy "zajęcia robocze" Wink
Zapisane
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #8 : 27 Lipca 2012, 12:09:19 »

Premier do 1 1/2 to mimo zdaniem optimum. Miałem i (wielu się że mną nie zgodzi) 70 gr. to  najlepiej z czym sobie radzi. Oczywiście poradzi więcej, ale tylko poradzi. Później, im wyżej tym krócej leciało, a przy dwukrotnie przekroczonym cw. kija szczytówka gięła się zbyt mocno (bynajmniej) przy prowadzeniu gilderow.
Ja mając wybór wziąłbym mocniejszy. Slider 12 F też waży 60gr., a czy poprowadzi się go komfortowo ? Mam nadzieję, że tak Smiley
Od Sliderka 12F do 12S nie taka długa droga jak się wydaje Smiley
Pozd.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2012, 12:39:36 wysłane przez PLECIONA » Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!