http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 01:23:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  popper jak wykonac
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: popper jak wykonac  (Przeczytany 4163 razy)
jakubnob

Wiadomości: 7


« : 01 Września 2012, 12:26:56 »

witam wałkuje ten temat już na którymś forum i nic konkretnego jeszcze sie nie dowiedziałem wiec

jak wykonać dobrego poppera Huh  chodzi mi o wobka nie o muche

jeśli znacie  jakieś ciekawe strony poradniki związane z ta przynęta proszę podawać je w temacie
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #1 : 01 Września 2012, 12:43:18 »

Zależy co to znaczy dobry popper. Jak robiłem własne próby to doszedłem do następujących wniosków:
1. Obciążenie powinno być raczej u dołu, żeby zanurzał się przy pociągnięciach.
2. W zależności od tego jaką pracę chciałem uzyskać rozmieszczałem obciążenie a) na całej długości - praca drobna lub jej brak, b) z przodu - praca "woblerowa", c) równomiernie przód i tył - lekkie odjazdy na boki.
3. W przypadku małych woblerów praca "b" jest trudno osiągalna bo kotwica jest za ciężka. Obciążenie konieczne do wywołania pracy jest zbyt duże i przynęta tonie.
4. W pracy "c" trzeba uwzględnić wagi kotwicy lub kotwic.

Dodam też, że celowałem raczej w szczupaka więc moje poppery były raczej spore - ok. 10 cm. Niestety robiłem z balsy więc były mało trwałe. Trafienie w drzewo lub burtę łódki powodowało często pęknięcia a czasem nawet rozkruszenia i złamania przynęty.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : 01 Września 2012, 15:13:43 »

dzieki za odp ja juz jednego wyciosalem krotiego 4 cm na okonki niestety zapomnialem o wadze kotwicy i ustawial sie prawie pionowo czesto wchodzil pod wode i trudno sie go prowadzilo Sad(


dzieki i prosze o wiecej informacji Smiley)


Logan miales na nie efekty ?
 mozesz wstawic fotke takiego popa ??

Zapisane
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : 01 Września 2012, 16:47:20 »

nstępny nr.2   

 4.5cm  jak myślicie jest sens w ogóle go kończyć 

sry za slabe zdjecie
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #4 : 01 Września 2012, 17:14:54 »

Fotek już nie mam. To był początek mojej przygody ze struganiem więc głównie robiłem i testowałem żeby wypracować własne wzory. Potem przestawiłem się na zwykłe wobki. Efekty były raczej mizerne choć bardziej ze względu na podejście. Bardziej testowałem niż łowiłem. Miałem wtedy fazę na struganie i same ryby zeszły na drugi plan.

Po zdjęciu jedna uwaga jeszcze. Kształt "pyska". Robiłem dwu skosowy (góra ok 60%, dół 40%) a następnie obrabiałem kulką włożoną w papier ścierny (coś a'la koronowanie).
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #5 : 01 Września 2012, 17:40:19 »

yhy czli doł ryjka do przodu ok Smiley)) juz ide szukac jakiegoś starego zaworu :PP może będzie jakaś kuleczka
Zapisane
boczek

Wiadomości: 84


Gdańsk


« Odpowiedz #6 : 01 Września 2012, 20:54:00 »

Czołem,

Obciążasz go w odległości 1/3 od końca. Nie na samą "dupkę" bo wyjdzie ci pencil popper, co też fajnie pracuje  ok. Ja dociążam popperki z balsy 4 cm (w zależności od ich "pękatości") 3-4 gramowym ciężarkiem. Pamiętaj że dojdzie ci ciężar kotwic i lakieru. ogólnie chodzi o to, żeby kadłub był pod kątem około 30 stopni do pow. wody. Najlepiej aby cały ryjek był na powierzchni, wtedy można dodatkowo prowadzić taką przynętę metodą "walk the dog".

Pozdro
Zapisane
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #7 : 01 Września 2012, 22:23:54 »

rzeczywiście obciążenie dawałem prawie na samym ogonie  ale chyba trudno takiemu klockowi jak mój ustawić   ciężar tak żeby ryjek caly byl nad woda ale sprobowac mozna



moze pan pochwalić sie jakimś swoim popem??? (fotka moze film z praca)

zlapal pan na nie cos Huh?
Zapisane
boczek

Wiadomości: 84


Gdańsk


« Odpowiedz #8 : 01 Września 2012, 23:03:09 »

Na szybko mam niewiele zdjęć:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #9 : 02 Września 2012, 00:48:28 »

łooo to moze na te brzydkie smierdziele za ktore ojciec chce mnie wywalic z chaty cos zlowie jest nadzieja dzieki   Grin

jak przypomni ci sie jakas wazna informacja lub znajdziesz zdjecie popka to pisz wstawiaj od przybytku głowa nie boli


                                                      dzieki  Beer
Zapisane
jakubnob

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 : 08 Września 2012, 22:45:14 »

no i mi sie udalo piewszy okonek na mojego poppka zaliczony dzieki !!!!
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!