http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 11:58:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Lakierowanie omotek - gęsty lakier
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Lakierowanie omotek - gęsty lakier  (Przeczytany 5796 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 08 Czerwca 2009, 09:09:17 »

Wczoraj przy smarowaniu kolejnych omotek zaświtała mi pewna myśl. Czy da się lekko upłynnić U-40? Np poprzez zanurzenie pojemniczka z rozrobioną żywicą do ciepłej wody? Albo może jakiś rozcieńczalnik jest do tego? Bo w temp pokojowej jest ciut za gęsta. Co prawda potem nad płomieniem ładnie się wyrównuje, no ale...
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1 : 08 Czerwca 2009, 09:27:09 »

Poznaj skład tej zywicy i będzie wiadomo jaki rozcieńczalnik zastosować.
Jednak rozcieńczenie żywicy może wydłużyć okres wiązania chociaz nie zawsze.

ps. Podgrzanie powoduje szybsze odparowanie rozcieńczalników juz zawartych w żywicy czyli
trzeba by pewnie streszczać się ze smarowanie zeby nie ostygła żywica bo bedzie jeszcze
gęstsza niż przed podgrzaniem.  Tongue
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2009, 09:28:45 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #2 : 08 Czerwca 2009, 09:51:41 »

w tje zywicy ktora sotosowalem i stosuje do wykonczanania wedki - pokrywania omotek itd - zalecane jest wlozyc komponenty przed zmieszaniem do cieplej wody przed wymieszaniem - pewnie i w twoim przypadku jest taka adnotacja na instrukcji uzytkowania

Pozdrawiam
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 08 Czerwca 2009, 10:52:36 »

A nie wiem, moja instrukcja uległa rozmoczeniu Embarrassed
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #4 : 08 Czerwca 2009, 11:46:43 »

http://www.u-40.com/faq.html#permagloss

tu znajdziesz odpowiedz na swoj problem.


pozdrawiam

Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #5 : 08 Czerwca 2009, 12:02:44 »

Witam,

sam uzywam "ThreadMaster", ale marka jest raczej bez znaczenia. Do obnizenia lepkosci nie rekomenduje sie rozcienczania. Zwykle wystarczy podgrzac pojemniki w kapieli lub w mikrofalowce (na malej mocy i tylko kilka sekund - az do osiagniecia porzadanej lepkosci). Zmieszana zywica powinna byc stosowana w "temperaturze pokojowej", zwykle kolo 20-22 °C - te do lakierowania omotek tak sa sformulowane. Poniewaz w pomieszczeniu, w ktorym lakieruje omotki zazwyczaj temperatura jest nizsza (piwnica), dogrzewam miejsce pracy lokalnie elektrycznym grzejnikiem kwarcowym (mozna dostac za ok. 15-20 €, a kto ma dzieci, powinien miec na stanie - "niezbedne" do przewijania niemowlat  Grin) - przyblizajac lub oddalajac go mozna natychmiast idealnie dostosowac temperature do potrzeb. Wazne: Im wyzsza temperatura zmieszanej zywicy, tym mniejsza jej lepkosc (wyzsza "plynnosc") - ale tez tym szybsza reakcja komponentow, czyli krotszy czas na zastosowanie...
Przy okazji: Ostatnio uzylem "automatycznej mieszarki" do zywicy: Elektrycznie napedzany pojemnik, ustawiony pod katem, w ktorym stalowa kulka mieszala komponenty (dokladny opis w "library" na www.rodbuilding.org) - gotowa zywica praktycznie bez babelkow powietrza, wyszedl najlepszy do tej pory wynik. Proste, ale niesamowicie skuteczne - polecam!

Yacaré
 
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #6 : 08 Czerwca 2009, 14:30:55 »

Dziękuję Wam za pomoc. ok

A patent z automatyczną mieszarką dopisałem do listy rzeczy do skonstruowania. Proste i sensowne.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
gazoon

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #7 : 07 Lutego 2012, 19:25:29 »

****Elektrycznie napedzany pojemnik, ustawiony pod katem, w ktorym stalowa kulka mieszala komponenty (dokladny opis w "library" na www.rodbuilding.org) - gotowa zywica praktycznie bez babelkow powietrza, wyszedl najlepszy do tej pory wynik. Proste, ale niesamowicie skuteczne - polecam!******

Jakoś nie mogę znaleźć tego opisu Cry Help
Zapisane
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #8 : 07 Lutego 2012, 20:36:17 »



Silniczek z allegro 20RPM(10zł), kubeczek ze sklepu medycznego(5zł za 100szt.). Jeden przykręcony do trzpienia silniczka na stałe, ten w którym jest lakier wsuwany jest do tego przytwierdzonego. Koszt całości +- 20zł
Zapisane

Honneur et fidélité
jbk666

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #9 : 07 Lutego 2012, 21:03:44 »

Mieszam lakier kawałkiem cieniutkiej szczytówki , brak bąbli  ok
Zapisane
gazoon

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #10 : 08 Lutego 2012, 16:06:44 »

Dziękuję za odpowiedzi. Smiley

Jeszcze jedno pytanko. Czy prędkość obrotowa silniczka ma znaczenie, może to być 10 ob/min ?
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #11 : 08 Lutego 2012, 17:54:07 »

witam!
wg. tego co można przeczytać we wskazanym przez @yacare artykule, zalecana szybkość obrotowa silnika to 18RPM
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!