http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 17:44:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Konserwacja łódek i odświeżanie przed sezonem.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Konserwacja łódek i odświeżanie przed sezonem.  (Przeczytany 19090 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 07 Kwietnia 2011, 18:35:53 »

Gdybyście mieli jakieś pytania zapraszam do ich zadawania.
Jest nas tu sporo osób znających się na tym to możemy podzielić się z innymi kolegami.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #1 : 08 Kwietnia 2011, 09:52:46 »

Miałem swoją odnawiać, ale jakoś nie było czasu i kaski i ten rok jeszcze "przeboleje", ale w następnym odnowię i pewnie będę miał parę pytań.

Podobno nie trzeba usuwać starej warstwy farby, tylko wystarczy ją lekko zeszlifować?  Smiley
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 08 Kwietnia 2011, 10:05:38 »

Cytat: wobler129
Miałem swoją odnawiać, ale jakoś nie było czasu i kaski i ten rok jeszcze "przeboleje", ale w następnym odnowię i pewnie będę miał parę pytań.

Podobno nie trzeba usuwać starej warstwy farby, tylko wystarczy ją lekko zeszlifować?  Smiley

Jeżeli farba dobrze przylega i nie łuszczy się lub nie jest spękana moze zostać i właśnei starczy ją dobrze zmatować zeby "zrzucić" zwietrzała warstwę i poprawić przyczepność pod nową farbę.
Jednak w takiej sytuacji dobrze jest zrobić próbę  zgodności farb czyli pomalować jakiś kawałek kilkunastu cm.kw i sprawdzić czy farby sie nie "pożrą"
No chyba że stara i nowa to ta sama.
Jeżeli się żrą to albo zeszfifowanie starej albo podkładowanie neutralnym podkładem tak dla starej jak i dla nowej powłoki.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #3 : 08 Kwietnia 2011, 18:08:12 »

Dzięki @Zamki za konkrety  ok  Stara farba się nie łuszczy, w niektórych miejscach jakby popękała, ale to jakaś powłoka, pod którą jest farba, jakby jakaś pojedyncza warstwa lakieru  Smiley
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
JASIEK522

Wiadomości: 28

Gorzów Wlkp


« Odpowiedz #4 : 19 Kwietnia 2011, 13:56:45 »

Witam.Kupiłem łódkę trochę zużytą,laminat w środku pod moim obciążenie się ugina.Chcę ją  odnowić jakich materiałów muszę użyć by wzmocnić podłogę.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 19 Kwietnia 2011, 15:52:25 »

Cytat: JASIEK522
Witam.Kupiłem łódkę trochę zużytą,laminat w środku pod moim obciążenie się ugina.Chcę ją  odnowić jakich materiałów muszę użyć by wzmocnić podłogę.

Podłoga jest podwójna.? Daj zdjęcie tej łódeczki wtedy będzie sporo łatwiej.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #6 : 19 Kwietnia 2011, 18:48:59 »

Ja wzmacniałem matą i żywicą, do tego szpachel w którego składzie także jest mata i jest ok  ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #7 : 20 Kwietnia 2011, 12:39:36 »

A propos naprawy łódki,sam kiedyś myślałem na takim zakupem do remontu.Na kilku stronach poświęconych laminowaniu i konserwacji łodzi spotkałem się z opinią iż nie powinno się łączyć,tudzież wypełniać ubytków w starym laminacie nowym ponieważ w miejscu łączenia powstają zbyt duże różnice w wytrzymałości materiału.
Między innymi dlatego zrobiłem własnoręcznie swoją skorupkę. Cool
Zapisane
JASIEK522

Wiadomości: 28

Gorzów Wlkp


« Odpowiedz #8 : 20 Kwietnia 2011, 14:14:26 »

Podłoga jest podwójna
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #9 : 20 Kwietnia 2011, 14:40:13 »

Jeżeli podłoga jest podwójna i laminat się ugina znaczy to, że najprawdopodobniej uległo zniszczeniu wypełnienie między podłogą a dnem łódki.
W najgorszym wypadku należało by "podnieść" podłogę w łódce i uzupełnić te wypełnienie(prawdopodobnie pianka)
ewentualnie moża poprzez wywiercone dziurki delikatnie dopsikać piany jednak to wiąże się z dużym ryzykiem wypiętrzenia podłogi i/lub dna a wtedy rwanie podłogi konieczne.
Druga opcja to że tam nei ma pianki a drewniane wzmocnienia które zgniły i tu napewno  konieczne jest podniesienia dna i ich wymiana.
Ja obstawiam piankę ciężko coś więcej doradzić nie mam pojęcia jak mocno i w których miejscach następuje te uginanie się podłogi.

Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
JASIEK522

Wiadomości: 28

Gorzów Wlkp


« Odpowiedz #10 : 20 Kwietnia 2011, 18:52:51 »

Też myślałem o wypełnieniu pianką,tylko jaką?Jest jakaś specjalna .
Zapisane
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #11 : 20 Kwietnia 2011, 20:44:15 »

Może się mylę ale ja to widzę tak. Ponawiercać otwory nie w jednym ale kilku miejscach i zaaplikować z umiarem piankę montażową niskoprężną (mniejsze ryzyko wypiętrzenia się podłogi). Mogę się mylić co do zastosowania i wypełnienia przestrzeni między płaszczami ,ale tak to widzę.  Na wierzch po skończonej pracy w miejsca otworów mata + żywica. Z pewnością może to nieestetycznie wyglądać jednak zawsze można zastosować coś na podłogę o czym było wiele napisane w innych postach  ok
Zapisane

zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #12 : 20 Kwietnia 2011, 21:01:34 »

Jest to jakiś pomysł Arku ok
Można też po tych zabiegach pomalować wnętrze farbą z utwardzaczem - Bosman
Zapisane

Marines Casting Team
spin1

Wiadomości: 133


Łódź


« Odpowiedz #13 : 20 Kwietnia 2011, 21:31:00 »

Pianki "piją"wodę.
Zapisane
JASIEK522

Wiadomości: 28

Gorzów Wlkp


« Odpowiedz #14 : 20 Kwietnia 2011, 22:41:03 »

Znalazłem taką piankę, może koledzy coś więcej wiedzą czy się nada .  http://allegro.pl/pianka-pu-poliuretanowa-plynna-izolacja-polecam-i1552396972.html
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!