http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 04:01:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Maj nadchodzi...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Maj nadchodzi...  (Przeczytany 16060 razy)
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« : 02 Marca 2012, 10:12:08 »

Ja już poczułem powiew wiosny i tą końcówkę zimy spędzam w piwnicy Smiley Drżyjcie szczupaki Grin



Zapisane

Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #1 : 02 Marca 2012, 10:17:29 »

Pięknie, pieknie, na jaką wielkość się nastawiasz?
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 02 Marca 2012, 10:40:01 »

Wielkość przynęt czy szczupaków? Wink Przynęty mają od 12cm (dwa po prawej) do 15cm (cała reszta).
Zapisane

PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #3 : 02 Marca 2012, 12:51:27 »

No pięknie! Szczupakowa serenada!
Moje  korpusy przyjadą dopiero za tydzień. Ale @ Buri narobiłeś smaka!!! ok Fishing
Zapisane
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #4 : 02 Marca 2012, 13:03:40 »

Jestem ciekaw malowania tych jerków Smiley Ja w tym roku jakoś nie mam weny, wystrugałem tylko kilka sztuk, no ale teraz mam motywację ok Aktualnie pracuję nad żabami, zobaczymy co z tego wyjdzie Roll Eyes
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #5 : 02 Marca 2012, 13:10:34 »

Kształty dziwnie kojarzą mi sie z  Buster Jerk  Smiley ok To przypadek czy zamierzone?  Mam 2 cz 3 Bustery, ale powiem szczerze, że nigdy ich nie używałem  Embarrassed Gdy mam zakładać jerka to zawsze wygrywa sleider lub ostatnio coraz częściej sweeper. Wielkość też czytam spora! Ho, ho, będzie sie działo  Smiley ok Fishing
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #6 : 02 Marca 2012, 14:24:46 »

Jakieś tam podobieństwo do Bustera się znajdzie, ale nie jest to kopia, nawet żadnego nie mam Tongue. Na razie pracuję nad tymi prototypami żeby odpowiednio porozkładać obciążenie, to kluczowe. Chciałbym żeby pracowały w określony sposób. Największe nadzieje pokładam w tych smukłych 15cm. Mają dość wygodną wagę ok. 40 (F) i 45g (S). Te największe ważą ok.60g, małe po 30-35g.
Malowanie zostawiam na koniec, jak już przerobię całe drewno jakie aktualnie posiadam. Planuje kilka wzorów, głównie naturalne + jakaś papuga i GT. Nie przykładam póki co zbyt dużej wagi do precyzji malowania bo nie ma to dla ryb żadnego znaczenia.
Zapisane

wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #7 : 02 Marca 2012, 15:31:17 »

Fajnie z tą wagą się zapowiada, ja nie mogę jakoś się przekonać do rzucania powyżej tych 60/70 gram. Dla mnie to jednak katorga.
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #8 : 02 Marca 2012, 15:37:06 »

Ja z kolei zupełnie odwrotnie. Im ciężej tym lepiej. Udało mi się w listopadzie 2011 zdobyć dwa fatsiaki 14S (RR i RHP). Jeszcze wody nie widziały, ale liczę, że w maju zrobią swoje.

Buri - jaką pracę chcesz osiągnąć? Jaką mają szerokość? Czytałem gdzieś, że przy gliderach to dość istotne.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #9 : 02 Marca 2012, 15:54:55 »

Ja też lubię duże przynęty, ale nie wiem czy "im ciężej tym lepiej" ma sens Wink Wybierasz przynęty wg wagi? Smiley Moje są dość spore (15cm), ale ważą ok.60g, mam jeszcze wycięte większe korpusy ok.19cm, ale też nie sądzę by przekroczyły 80-85g. Dla mnie ma znaczenie rozmiar, ale bardziej istotne czy "pasuje" w wodę, jej głębokość i warunki w jakich łowie. Kolor też czasem ma znaczenie. Lubię Fatso, ale F na płytkie zarośnięte zatoki, podobnie jak F14C, F14S to najczęściej trolling.

Praca - głównie szybowanie jak to glidery. Chciałbym aby dawały się stabilnie prowadzić szybkim tempem, odskakiwały przy podszarpnięciach w górę i kolebały opadając. Jestem na dobrej drodze. Jest też jeden pullbait, którego zadanie jest nurkować, kolebiąc się i delikatnie odskakując na boki.
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #10 : 02 Marca 2012, 16:51:22 »

Fatso prowadzę nieregularnymi podciągnięciami do góry a potem pozwalam mu opadać. Musi zejść na minimum półtora metra albo dwa. Woda na której łowię jest specyficzna więc przynęta powinna dość szybko opadać. Teraz oglądam film z rodziną ale potem napiszę Ci priva.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #11 : 02 Marca 2012, 16:57:10 »

Jakieś tam podobieństwo do Bustera się znajdzie, ale nie jest to kopia, nawet żadnego nie mam Tongue. Na razie pracuję nad tymi prototypami żeby odpowiednio porozkładać obciążenie, to kluczowe. Chciałbym żeby pracowały w określony sposób. Największe nadzieje pokładam w tych smukłych 15cm. Mają dość wygodną wagę ok. 40 (F) i 45g (S). Te największe ważą ok.60g, małe po 30-35g.
Malowanie zostawiam na koniec, jak już przerobię całe drewno jakie aktualnie posiadam. Planuje kilka wzorów, głównie naturalne + jakaś papuga i GT. Nie przykładam póki co zbyt dużej wagi do precyzji malowania bo nie ma to dla ryb żadnego znaczenia.

chciałem właśnie zapytać o dociążenie przynęt

chyba przynęty ze zmiennym środkiem ciężkości to jeden z lepszych pomysłów?
może coś więcej Zdradzisz jak rozkładasz obciążenia w swoich woblerach?
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #12 : 02 Marca 2012, 17:06:29 »

Ja z kolei zupełnie odwrotnie. Im ciężej tym lepiej. Udało mi się w listopadzie 2011 zdobyć dwa fatsiaki 14S (RR i RHP). Jeszcze wody nie widziały, ale liczę, że w maju zrobią swoje.


No to u mnie w maju byś nie połowił , nawet slaider 10 jest za duży tylko 6-8cm max , potem to inna bajka ale to nie maj
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #13 : 02 Marca 2012, 18:13:39 »

U mnie nikt nie łowi jerkami. Jest jeden, ale bywa tak rzadko, że nie warto wspominać. Bywało, że koledzy od spina przez cały dzień rzucali rapalkami 7-9 cm albo algami 2 lub 3. Dwa sezony temu sprawdzały się jeszcze Obrotówki DAM long, ale w zeszłym już przegrywały z algami. Ja z fatso 10S nie wracałem o kiju. Zawsze co najmniej 2 sztuki w łódce i kilka wyjść. W tym roku będę próbował 14-ek. W obwodzie mam jeszcze sweepery 14 i 17. Generalnie taktyka jest dość prosta. Jak jeden nie działa, to drugi musi.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #14 : 02 Marca 2012, 18:23:34 »

Jakieś tam podobieństwo do Bustera się znajdzie, ale nie jest to kopia, nawet żadnego nie mam Tongue. Na razie pracuję nad tymi prototypami żeby odpowiednio porozkładać obciążenie, to kluczowe. Chciałbym żeby pracowały w określony sposób. Największe nadzieje pokładam w tych smukłych 15cm. Mają dość wygodną wagę ok. 40 (F) i 45g (S). Te największe ważą ok.60g, małe po 30-35g.
Malowanie zostawiam na koniec, jak już przerobię całe drewno jakie aktualnie posiadam. Planuje kilka wzorów, głównie naturalne + jakaś papuga i GT. Nie przykładam póki co zbyt dużej wagi do precyzji malowania bo nie ma to dla ryb żadnego znaczenia.
Osiągnięcie znikomej jak na tak dużą(długą) przynętę wagi uważam za duże osiągniecie ! Oczywiście przy nienagannej pracy. Zawsze byłem zainteresowany dlaczego konstruktorzy większych jerków robią je tak ciężkie. Wydawało mi się, ze konieczne jest duże obciążenie aby osiągnąć zadawalającą pracę a tu okazuje się ze można inaczej. Brawo ok Chętnie zobaczył bym filmik z testów polowych  Beer
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!