http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
07 Maja 2024, 22:30:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Dla miłośników lotnictwa ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Dla miłośników lotnictwa ...  (Przeczytany 92083 razy)
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #240 : 16 Stycznia 2015, 09:28:45 »

Myślę, że dla F35 to nie jest wyzwanie....a dla śmigłowca prędkość naddźwiękowa raczej jest wyzwaniem Laughing
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #241 : 16 Stycznia 2015, 09:57:34 »

Myślę, że dla F35 to nie jest wyzwanie....a dla śmigłowca prędkość naddźwiękowa raczej jest wyzwaniem Laughing
Nie pije teraz do Ciebie ale nie wiem skąd się bierze taka ekscytacja F-35... za wyjątkiem technologii stealth nie ma w nich nic wybitnego. Już dawno temu powstawały myśliwce zdolne do latania z prędkością naddźwiękową bez użycia dopalacza (np. mig-25, który pobijał rekordy prędkości itd. nawiasem mówiąc  F-35 ich nigdy nie osiągnie), awioniką oraz zwrotnością też nie imponuje. Za to kosztem programu budowy myśliwca 5 generacji (F-35 i tak nie spełania wszystkich wymogów) oraz utrzymania eksadry już tak.

Przecież w zeszłym roku Syryjskie wojska strąciły F-22 ale ten fakt został przemilczany przez media. Więc i technologia stealth nie gwarantuje wygranej... no chyba, że się zrzuca bomby na brudasów siedzących na kozach z 40 letnim kałasznikowem w ręku.
Zapisane



Fan jerkowania.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #242 : 16 Stycznia 2015, 10:10:31 »

Latać do tylu to potrafi SU 27 tzw "manewr kobry". MIG 25 bez dopalacza nie osiąga naddźwiękowej ale fakt rekordy prędkości i wysokości lotu bił, przez długie lata był poza zasięgiem opelotki zachodniej, podobnie jak SR 71Blackbird był poza zasięgiem opelotki wschodniej. Od dawna wiadomo że stealth jest skuteczna przeciwko falom krótkim i ultrakrótkim a więc namierzającym, fale długie wykrywają ale naprowadzić rakiety nie potrafią. Tak w jugosławii przecie f 117 amerykańcy stracili, rakietę zresztą starą newę (SA 3 GOA) naprowadzono radiokomendowo "na oko" i zestrzelono f117.
Co do F35 to się zgadzam Jarku z Tobą, zanim ten system będzie bojowy gotowy i dopracowany to jeszcze upłynie trochę czasu. Gdzieś czytałem że o ile godzina obsługi i lotu F16 kosztuje 40 tysi w dolarach to już F35 ponad 330 tysi w dolarach. Taniej od F16 ponoć kosztuje F18 i jest bardziej wszechstronny ale ja laikiem jestem i mogę sie opierać tylko na tym co w prasie branżowej wyczytałem.
P.S. Z  ciekawostek  apropo F22 ponoć tylko 60% maszyn jest w stanie zdatnym do lotu, reszta ma jakieś awarie, poszycie też ponoć już się psuje bo źle obliczono trwałość.
Zapisane

minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #243 : 16 Stycznia 2015, 14:49:04 »

F35 podałem tak na szybko....żeby podać przykład lotu do tyłu Grin Nie jestem nim jakoś szczególnie zachwycony i podałem go nie dla technologi niewidzialności dla radarów, tylko dla tego aby podać samolot potrafiący zrobić to samo co śmigłowiec.....pionowy start, i lot w każdym kierunku....itp Wink
Zapisane
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #244 : 16 Stycznia 2015, 16:42:43 »

Ja mowa o pionowym starcie w samolotach,to od razu przypomniał mi się Harrier  Wink
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #245 : 16 Stycznia 2015, 19:55:29 »

Latać do tylu to potrafi SU 27...
P.S. Z  ciekawostek  apropo F22 ponoć tylko 60% maszyn jest w stanie zdatnym do lotu, reszta ma jakieś awarie, poszycie też ponoć już się psuje bo źle obliczono trwałość.
Fakt manewr Kobra myśliwce Su-27 i cała ich rodzina były pierwszymi gotowymi do wykonywania tego typu manewru dopiero 20 lat później cudowne F-22 i F-35 do nich dołączyły pozostałe myśliwce zachodnie tego nie zrobią. Przyznam się pomyliłem Mig-25 z Mig-31 ale oba zasługują na pełen podziw.

Koszt wdrożenia JEDNEGO myśliwca F-22 wynosił prawie 300 mln $ przeliczając to na możliwości utraty takiej maszyny w starciu np. z Su-35 czy S-400 albo głupią Strzałą II jednak daje do myślenia i  trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy taki myśliwiec ma jakikolwiek sens. Nie wspominając o niewielkim stopniu sprawności tych maszyn choć i tak Eurofightery mają jeszcze niższy współczynnik przykład Bundeswehry.

Cóż żyjemy w kraju gdzie propaganda sukcesu krajów zachodnich i mit o tym, że wszystko co ma marke USA jest lepsze od wszystkiego, do tego eksperci jak np. minister MON, który dalej twierdzi, że ukraina nie jest w stanie wojny z Rosją mimo oficjalnego komunikatu władz Kremla. Kupujmy puszki leopardy bez wsparcia przeciwlotniczego i bezpośredniego wsparcia ogniowego przez helikoptery... Polska.

Ja mowa o pionowym starcie w samolotach,to od razu przypomniał mi się Harrier  Wink
F-35B dysponuje podobną funkcją ale to już prawie dwa razy droższa maszyna od F-35A, który niby kosztuje 100mln $ za szt.
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2015, 19:57:52 wysłane przez jarek001 » Zapisane



Fan jerkowania.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #246 : 16 Stycznia 2015, 22:55:11 »

Z tą "kobrą" żeby było ciekawiej to był manewr pomyślany jako stricte akrobacyjny, dopiero "zachód" dopatrzył się w tym manewru oszukującego radary dopplera i oczywiście od razu napisał o tym w prasie tzw branżowej.
Funkcję "cruise" czyli lotu ponaddźwiękowego bez dopalacza ma może ze 4 myśliwce. F22, ma mieć Grippen NG chyba jeszcze Rafale, Eurofighter chyba już nie. Zresztą Eurofighter jeszcze nie dysponuje wszystkimi możliwościami jakimi miał dysponować.
Zapisane

Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #247 : 19 Stycznia 2015, 11:41:55 »

To ja chciałem dodać, że Ka-50 oraz Ka-52 (w sumie dwuosobowa wersja Ka-50) to jedyne śmigłowce na świecie z katapultowanymi fotelami. To rakże zasługuje na uwagę.

Rosyjskie konstrukcje zasługują na uwagę i nie sa takie złe. Porównując np Tu-144 i Concorda ... dopiero później okaząło się, że obie strony ściągały od siebie. Nie tylko jak się podejrzewało Rosjanie od Francuzów. Nie mniej tylko Rosjanie zbudowali "samodzielnie" (w sensie finansowania) samolot pasażerski naddźwiękowy. Amerykanie po stadium makiety wycofali się bo nie byli w stanie tego osiągnąć choć już mieli choćby XB-70 Valkyrie.

Mimo, że SR-71 (chylę czoła Kelly'emy Johnsonowi) był rewelacyjny pod wieloma względami i do tej pory zadziwia zarówno osiągami jak i swoją "fizycznością", a przede wszystkim innowacyjny, to jednak wiele rekordów odebrał mu MiG-25 oraz MiG-31.

Z pionowzlotów Rosjanie także zrobili dwie udane konstrukcje Jak-38 oraz Jak-141. Ten drugi przekraczał nawet prędkość dźwięku jako jedyny na świecie VTOL.
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #248 : 19 Stycznia 2015, 11:50:32 »

Jak 38 to była tylko modernizacja 36-ego, który był średnio udany eufemistycznie mówiąc a i tak daleko do hariera mu było natomiast Jak 141 miał takie założenia (realne do osiągnięcia, o stealth nie myślano) jakie dopiero teraz i to niektóre spełnia ten cały F35. Niestety Jaka uwaliła polityka, ponieważ projekt konkurencyjnego do Su 27 był tak niedopracowany i nieudany że oczywiste jego odrzucenie przy okazji uwaliło i Jaka 141.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2015, 11:54:19 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #249 : 21 Stycznia 2015, 10:20:26 »

Jakowlew nie cieszył się nigdy takim powodzeniem u władz jak MiG czy Sukhoi ... cóż, Rosja to nie kraj - to stan umysłu ...

I tak daleko nam do choćby tego ... Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #250 : 21 Stycznia 2015, 12:06:27 »

Kokpit Tomcata dla chętnych.
Zapisane

jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #251 : 05 Lutego 2015, 18:47:30 »

widok z "suki" Tongue
http://vimeo.com/69148473

Szkoda, że dopiero w zeszłym roku MON zrozumiał, że wypadałoby zmodernizować te samoloty do poziomu użyteczności... ale NATO nas obroni? Prawda?
Zapisane



Fan jerkowania.
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #252 : 19 Lutego 2015, 09:37:38 »

ale NATO nas obroni? Prawda?
Zupełnie jak Ukrainę Wink

Kiedyś w jednym pułku mieliśmy więcej samolotów niż teraz na całą Polskę ... cóż - nie wiem czy będzie jak się bronić a Putin jak widać coraz szerzej inwestuje w ziemię Wink
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #253 : 20 Marca 2015, 11:27:55 »

https://www.youtube.com/watch?v=1MczogO6XKk Polecam Smiley Smiley Smiley Druga część filmiku jest dla miłośników innych sportów Wink Wink.
Zapisane

bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #254 : 22 Marca 2015, 11:13:12 »

No ale panie teraz jak wpompują 130mld pln w uzbrojenie to szok. Jedno jest pewnikiem. Tak jak teraz prokuratura wojskowa zajmuje się wałkami w obrębie armii to przy tym nowym zastrzyku kasy o przetargach prorocy będą mieli zajęcie do emerytury( wczesniejszej). A jak to jest że jak ruscy straszą litwinów to polskie samoloty patrolują ich niebo. A ci sami litwini robią jazdę naszym rodakom w Wilnie i zabraniają mówić polsku.WTF?      Przeraziło mnie to porownanie liczby samolotów............a moze super f16 dają wszystko radę obskoczyć..................................
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!