http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 10:03:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Turawa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Turawa  (Przeczytany 4715 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« : 18 Września 2009, 13:29:49 »

Czy ktoś z Was ma może mapę batymetryczną Turawy? Chciałbym się tam wybrać a nie znam zbiornika. A może jakieś wiadomości z ostatnich dni?
Zapisane

Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #1 : 18 Września 2009, 18:12:04 »

Witaj,

Byłem na Turawie w zeszłym tygodniu pływaliśmy w trzech przez dwa dni brani było dużo ryb wymiarowych 1 nie wymiarowych kilkadziesiąt woda leci na łeb na szyję jednego dnia z zatoki można było wypłynąć a drugiego dnia łódkę musieliśmy wypychać generalnie łowiliśmy na główki o gramaturze 12-20 na wszystkich były brania kolory na jakie łapaliśmy to żółty, perła, perła z niebieskim grzbietem i czerwonym ogonkiem, żółty z czarnym grzbietem, Z tego co się z orientowałem woda nie jest zbyt skomplikowana można szybko odnaleźć dobrą miejscówkę generalnie pływać za miejscowymi a z samego rana nie daleko brzegów wszystkie nasze brania były na wodzie 3-4 metry jeśli będziesz miał jakieś pytania chętnie odpowiem

Pozdro       
Zapisane

Catch & Release
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #2 : 22 Września 2009, 10:27:00 »

Dziękuję za informacje, mam nadzieję że się niebawem przydadzą.
Zapisane

sbaig

Wiadomości: 357


Górny Śląsk


« Odpowiedz #3 : 22 Września 2009, 16:13:23 »

Cytat: Wodzu
ZOBACZ NA MAPIE

Jezioro Turawskie powstało na rzece Mała Panew, która jest prawym dopływem Odry. Jest to zbiornik retencyjny. Charakteryzuje się pełnym stanem wody na wiosnę. Jesienią zwykle woda jest wypuszczana z jeziora do ok.1/2 jego normalnego stanu (zdarzają się też większe upusty). Po letnich łowiskach późną jesienią możemy stąpać własnymi nogami! Powierzchnia jeziora przy pełnym stanie wynosi ok.22 km2. Średnia głębokość jeziora to ok. 4-6 metrów, w zależności od stanu wody w zbiorniku. Najgłębsze miejsca znajdują się w okolicy elektrowni wodnej, gdzie głębokość dochodzi 12-14 metrów. Dno zbiornika jest piaszczyste, w pobliżu starego koryta rzeki muliste. Na dnie sporo karczowisk pozostałych po wyciętym lesie. Można natrafić też na ruiny chałup wiejskich gdyż zalano tu małą wioskę oraz pozostałości zwalonego mostu na Małej Panwi. Linię brzegową stanowi kamienisty wał ułożony od południowo-wschodniej strony na wysokości wsi Szczedrzyk oraz od strony Kotorza Wielkiego na północno-zachodnim brzegu, gdzie znajduje się wspomniana elektrownia wodna. W tym miejscu woda uchodzi dalej z biegiem nurtu Małej Panwi. Jezioro otoczone jest pięknymi lasami, są także piaszczyste plaże. Na południowym brzegu jeziora są jeszcze dwa zbiorniki: Jezioro Średnie i Jezioro Małe. Dominującym gatunkiem ryb w Jeziorze Turawskim jest z pewnością sandacz, na którego połowy zjeżdżają się wędkarze z całej Polski. Niezwykle popularny sposób połowu to spinning z łodzi. Oprócz sandacza, w dużych ilościach występuje okoń, nie rzadko 30-40 centymetrowy. Z dobrego smaku słynie duży turawski leszcz. Można złowić także szczupaka, dużego karpia, amura czy tołpygę. Z roku na rok padają coraz większe sumy. Jest płoć, jaź, "gruby" węgorz, a czasami może się trafić kleń czy boleń. Słyszałem też o pojedynczych egzemplarzach troci jeziorowej oraz pstrągów. To pewnie za sprawą pobliskich hodowli z których czasami potrafi narybek uciec i zadomowić się w jeziorze.
     Przykładowe nazwy jeziorowych miejscówek stosowane przez miejscowych wędkarzy podczas połowów z łodzi to: Lok, Okna, Pierwsze larseny, Harcerski, Drugie larseny, Relaks, Syrenka, Angelspitz, Libawka, Kotwica, Trybuna, Huta Mała Panew, Blaszak, Róg Kotorski, Elektrownia, Koryto (skarpy wokół niego), Kartofle, Górki (jest kilka na całym jeziorze), Murek, Betony, Zwalone domy, Cmentarz.
     Niestety charakterystyczny dla Jeziora Turawskiego "zakwit" w okresie letnim, umniejsza jego walory turystyczne. Zwykle w lipcu, kiedy temperatura jest najwyższa, sinice dają znać o sobie najbardziej. Nie ma to jednak większego wpływu na atrakcyjność akwenu pod względem wędkarskim.

źródło: http://www.wedkarstwopolskie.com.pl/forum tutaj znajdziesz również mapy.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2009, 16:14:57 wysłane przez sbaig » Zapisane

Pozdrawiam, Sławek
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!