http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
13 Maja 2024, 16:13:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sezon zimowy.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sezon zimowy.  (Przeczytany 33843 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #30 : 04 Grudnia 2007, 19:55:25 »

@TomCast
U nas (Okręg zielonogórski) okres ochronny dla szczupaka nastaje 1 grudnia!
Stąd taki post @Mańka


Jak dla mnie to głupota, bo szczupak trze się znacznie później ale to nie ja ustalam te durne przepisy.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #31 : 04 Grudnia 2007, 21:58:43 »

Cytat: TomCast

Jak dla mnie to głupota, bo szczupak trze się znacznie później ale to nie ja ustalam te durne przepisy.

 A według mnie to dobrze że od 1.XII zaczyna się okres bo ikrę szczupak ma już nawet w listopadzie a w grudniu często zdaża sie że już cieknie.
rozumiem że chce się łowić jak najdłużej sam bym chciał i cały rok ale niestety nie da się.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #32 : 04 Grudnia 2007, 22:01:20 »

Ikrę to potrafią mieć już w sierpniu
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #33 : 04 Grudnia 2007, 22:15:20 »

Tomeczku łów jak uażasz, aby zgodnie z przepisami bo Masz do tego prawo.  ok Ja oprócz przepisów mam swój punkt widzenia i nie będę męczył ciężarnych samic tuż przed tarłem bo po spotkaniu z wędkarzem może już im nie starczyc sił na tarło a faktem jest że każda ryba  w czasie holu siły traci.  Tongue A szkoda by było. Undecided
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #34 : 04 Grudnia 2007, 22:54:53 »

Ja teraz poluje za sandałkiem Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #35 : 04 Grudnia 2007, 23:15:39 »

Tomeczku łów jak uażasz, aby zgodnie z przepisami bo Masz do tego prawo.  ok Ja oprócz przepisów mam swój punkt widzenia i nie będę męczył ciężarnych samic tuż przed tarłem bo po spotkaniu z wędkarzem może już im nie starczyc sił na tarło a faktem jest że każda ryba  w czasie holu siły traci.  Tongue A szkoda by było. Undecided

dokładnie tak, dla szczupaków pełnych ikry kontakt z wędkarzem moze byc zabójczy nie tyle dla nich co dla wylęgu
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #36 : 05 Grudnia 2007, 08:09:54 »

Cytuj
Jak dla mnie to głupota, bo szczupak trze się znacznie później ale to nie ja ustalam te durne przepisy.
W okręgu gorzowskim to poszli jeszcze krok dalej. Otóż od 1-go grudnia obowiązuje tam zakaz spinningowania/castingowania.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #37 : 05 Grudnia 2007, 08:24:33 »

Ikrę to potrafią mieć już w sierpniu
Ikrę widać i to wyraźnie czasami w lipcu i zgadzam sie z Tobą, że te przepisy.... Najłatwiej zakazać.
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #38 : 05 Grudnia 2007, 08:37:24 »

W ogóle to powinno zakazać się przy takim podejściu łowienia wszelkich ryb 3 miesiące przed okresem ochronnym, przede wszystkim łososiowatych wędrownych a propagować (nie chcę nikogo urazić)  np. krwawe rozpoczęcie sezonu trociowego (te ryby są wymęczone po tarle i czasami czeka je długa powrotna droga na żerowiska. Głupi i nieetyczni Skandynawowie co kelty wypuszczają(?).
Szkoda, że nie ma zakazu połowów na białe robaki. dżdżownice i pod lodem-okoń też w listopadzie jest nabity ikrą....znowu się czepiam... Laughing
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #39 : 05 Grudnia 2007, 08:51:56 »

dokładnie tak, dla szczupaków pełnych ikry kontakt z wędkarzem moze byc zabójczy nie tyle dla nich co dla wylęgu
Bo z rybą trzeba delikatnie a szczupak jest jest delikatny i nie można Go ściskać na brzuchu bo nie tylko ikra się może uszkodzić, ale i narządy wewnętrzne.
Co się porobiło?
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2007, 08:55:51 wysłane przez Bigessox » Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #40 : 05 Grudnia 2007, 09:14:30 »

Ja też jestem za ochroną ryb ale nie popadajmy w paranoję. Tylko u nas są takie durne przepisy. Okresy ochronne są za długie i nie wtedy kiedy trzeba , a znów wymiary za małe. Trzeba pamiętać że im dłużej my wędkarze będziemy nad wodą tym mniej kłusole będą mogli bezkarnie wybierać ryby. A wydłużenie okresów, czy zakazy połowu tylko ułatwia im ten proceder.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #41 : 05 Grudnia 2007, 09:43:09 »

Ja też jestem za ochroną ryb ale nie popadajmy w paranoję. Tylko u nas są takie durne przepisy. Okresy ochronne są za długie i nie wtedy kiedy trzeba , a znów wymiary za małe. Trzeba pamiętać że im dłużej my wędkarze będziemy nad wodą tym mniej kłusole będą mogli bezkarnie wybierać ryby. A wydłużenie okresów, czy zakazy połowu tylko ułatwia im ten proceder.
Zakaz spinningu w grudniu??? To sobie dziadki przy zielonym stoliku wymyśliły, żeby nie mieć konkurencji w połowach na żywca. A wiadomo jakie szczupale biorą na te ich białe karaski-20, 30 i rzadko 40cm.
Zapisane
Komancz

Wiadomości: 83


« Odpowiedz #42 : 05 Grudnia 2007, 09:44:59 »

Na wodach morskich szczupaka można łapać do końca lutego.
Natomiast rozpoczęcie "sezonu" jest ustalane rokrocznie indywidualnie np. od 5 maja lub 15 maja.
Podobne ustalenia Urząd Morski wydaje dla sandacza. Także są takie miejsca w kraju, gdzie można połapać szczupaka po 1 stycznia.
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #43 : 05 Grudnia 2007, 09:51:09 »

Ja też jestem za ochroną ryb ale nie popadajmy w paranoję. Tylko u nas są takie durne przepisy. Okresy ochronne są za długie i nie wtedy kiedy trzeba , a znów wymiary za małe. Trzeba pamiętać że im dłużej my wędkarze będziemy nad wodą tym mniej kłusole będą mogli bezkarnie wybierać ryby. A wydłużenie okresów, czy zakazy połowu tylko ułatwia im ten proceder.
Zakaz spinningu w grudniu??? To sobie dziadki przy zielonym stoliku wymyśliły, żeby nie mieć konkurencji w połowach na żywca. A wiadomo jakie szczupale biorą na te ich białe karaski-20, 30 i rzadko 40cm.

Bigessox,  ty to wpierw zobacz jaki jest rekord Polski w Karasiu  Grin
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #44 : 05 Grudnia 2007, 09:57:43 »

 Grin Chcesz mnie zagryźć? Wink
A co ma rekord karasia do sprawy-przecież 50cm żywców nie używają na szczupaka-takiego żywca trzeba spanierować bułeczką i usmażyć na masełku, przyozdobić koperkiem, nalać do szklaneczek...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!