http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 22:57:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Co wiemy o Shikari...?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Co wiemy o Shikari...?  (Przeczytany 7449 razy)
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« : 05 Stycznia 2008, 19:47:02 »

Witam,

Zwracam się z prośba do wszystkich forumowiczów posiadających kije na blankach Shikari (ATC). Jeżeli możecie, napiszcie model jaki macie razem z parametrami, do czego ich używacie, z jakimi przynętami pracują najlepiej i jakie odległości rzutowe osiągacie z odpowiednimi multikami...najlepiej wszystko co pomoże czytającemu ten post w wyborze odpowiedniego blanku.

Pozdrawiam,

Krzysiek (-PYTOON-)
Zapisane
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #1 : 05 Stycznia 2008, 19:50:28 »

Pytoon - jesli nosisz sie z zamiarem wybrania czegoś ze stajni Shikari - to proponuję skontaktować sie z Łukaszem Masiakiem -to ogromna "skarbnica wiedzy" i na pewno pomoże  ok ok ok
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #2 : 05 Stycznia 2008, 19:59:52 »

Mówiłem to Ci już kilka razy -PYTOON-, tylko Łuaksz i nikt więcej
Jak wiesz mama shikari ale jeszcze supr testow nie przeszedl  Laughing
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #3 : 05 Stycznia 2008, 20:01:39 »

z Łukaszem jestem w kontakcie, ale nie zaszkodzi przecież taki post. Wydaje mi się, że naświetli on co potrafią te kijaszki i pomoże się zdecydować bardziej niezdecydowanym:) poza tym, będzie to świetna reklama sprzętu produkowanego przez firmę Rodmas...a swoją droga Pan Masiak to niesamowita kopalnia wiedzy!!! Smiley ok
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #4 : 06 Stycznia 2008, 00:08:52 »

C606 - wątek na ten temat już był.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2008, 19:57:31 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #5 : 06 Stycznia 2008, 21:01:00 »

O Shikari IC602 możesz poczytać na stronie głównej. Nie długo mam nadzieję uda się go porównać ze spiralnie zbrojoną wersją ok
Ja z Shikari/ATC miałem jeszcze C601, C605 i teraz mam CB702.
C601 to dość uniwersalny przynętowo kijek - można gumą, woblerem. Spokojnie ugięcie, szybka akcja. Fajny do przynęt ok.4-15g.
C605 to taka lekka jerkówka w sam raz pod SD10 (max. 50-60g). Bardzo ładnie rzuca i dobrze przekazuje brania. Fajnie łowi się nim na gumy 10-15cm.
O CB702 narazie nie za wiele mogę powiedzieć, ale czuję, że będzie to pstrągowy strzał w 10. Raczej pod większe wabiki np. Ex7
Zapisane

yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #6 : 07 Stycznia 2008, 13:14:36 »

Witam w nowym roku!

Cytuj
C605 to taka lekka jerkówka w sam raz pod SD10 (max. 50-60g). Bardzo ładnie rzuca i dobrze przekazuje brania. Fajnie łowi się nim na gumy 10-15cm.
Dokladnie tak! Bardzo bezstresowe rzuty klockami jak Fatso 10 (sinking), ale i 10g-obrotowka 15-20 m realne (probowalem to raz z ABU EON pro, z Revo Premierem powinno byc lepiej... ale jeszcze nie probowalem ;-)) Werdykt po jednym sezonie uzywania: Pelna satysfakcja  ok ok ok
Nastepne kije na blankach ATC na tegoroczny sezon nabieraja konkretnej postaci...  Laughing

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #7 : 08 Stycznia 2008, 13:35:59 »

Witam,

Ostatnio przeglądałem stronę St.Croix i tak się zastanawiałem czemu jest bardzo mało postów na temat tych właśnie kijaszków. Moje łowienie rozpocząłem właśnie od kija tej firmy, model Triumph do 3/4oz. 7'długość. Kupiony od forumowego kolegi @Dużego służył mi przez okres 2 miesięcy. Kij sprawował sie naprawdę super, a cena za jaką go nabyłem powodowała, że rozstawałem się z nim ze łzami w oczach. Przyszła pora na ewolucję  Wink Uznałem, że moja C3 sprawuje się naprawdę super po serwisie u innego naszego forumowego kolegi @Fat_fisha i nie będę podążał za modą tylko pozwolę aby to kij odwalał większą robotę w czasie wyrzutu. Teraz mam pytanie do was, kolegów  forumowiczów...które waszym zdaniem blanki, Shikari-ATC czy St.Croix są lepiej wykonane? Które z wędzisk zbrojonych na obu blankach budzą wasze zaufanie w większym stopniu? O czym może świadczyć fakt, że kije wyglądające tak samo, pochodzące z fabryki St.Croix są warte tyle samo co kije zbrojone na blankach ATC przez naszych zbrojmistrzów ( kije o podobnych podzespołach z dwóch równoległych przedziałów jakościowych)?

Pozdrawiam,

Krzysiek (-PYTOON-)
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #8 : 08 Stycznia 2008, 14:04:13 »

Wydaje niezmiernie trudnym porównanie całej oferty obu firm. Może konkretnych blanków, przez kogoś kto był używał obu. Zapewne to truizm, ale wg mojej skromnej opinnii zawsze blak zbrojony nie seryjnie przez dobrego zbrojmistrza pod konkretne potrzeby konkretnego wędkarza będzie lepszy niż seryjny. Co do porównania obu firm hm... jakby tu powiedzieć mam sześć kijów na blankach ATC (wszystkie oczywiście od Łukasza) i jednego St.croixa z którego niezbyt jestem zadowolony. Ale cóz ...gusta są różne jak różne metody łowienia, temperamenty etc. Ale to znów truizm...
Pozdrawiam
Mara
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2008, 14:07:43 wysłane przez Mara » Zapisane

coincidentia oppositorum...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #9 : 08 Stycznia 2008, 14:14:12 »

Ja bardzo lubię blanki St.Croix, szczególnie serie SCIII i SCV. Lubię też mocne modele z SCII. Od kiedy pojawiły się blanki ATC dostępne "od ręki" zacząłem ich też używać. Nie można jednoznacznie powiedzieć, które są lepsze. Jedna i druga firma ma modele mniej i bardziej udane czy mniej lub bardziej odpowiadające danemu wędkarzowi. Zakochałem się w kompozytowym ATC CB702, tak samo jak uwielbiam SCV 8lb, dla którego nie mogę znaleźć odpowiednika w ATC. Przykłady można by mnożyć. Tak samo pewnie znalazłbym coś fajnego u Loomisa, CTS`a i innych... ok
Zapisane

Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #10 : 08 Stycznia 2008, 16:08:20 »

Mam pytanko odnosnie tego C 601, zgodnie z Twoją wypowiedzią Buri kijek miota 4-15g -   na stronce to kijek opisany 2-9g - rozumiem ze da rade więcej w takim razie jak z jego moca 10 lb max - czy może więcej. I jak on wypada przy 2C60MLF oraz SB 721??? Szukam czegos pod okonika własnie w takim zakresie przynęt - ale czasami trafiający się przyłów do ciekawy szczupaczek. Czy którys z tych kijków oferuje komfort operowania przynetami z wymienionego zakresu cw i daje choć delikatne poczucie bezpieczeństwa przy wiekszej rybie???
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2008, 16:57:07 wysłane przez Sumas » Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #11 : 09 Stycznia 2008, 12:28:13 »

Moc tego kijka jest dość spora, 10lb to linka ok.0,25mm. Bardziej widzę go do pstrągowania niż łowienia okoni. Kij jest dość szybki, ale raczej nie pozwala na super dokładną pracę okoniową gumą. To taki uniwersalny kijek, którym połowisz różnymi rodzajami przynęt. Pod okonie szukałbym raczej czegoś bardziej "specjalistycznego" i wybierał pomiędzy blankami SJ601, ISJ600/601. Wspomnianego Premiera i Batsona nie znam.
Zapisane

Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #12 : 09 Stycznia 2008, 14:54:44 »

C601 ma 12 lb mocy na stronie jest opisany do 14 g  ma małą tolerancję w góre  . Przy okazji  linka 10- 12 lb to już  mono grubości 0,28  0,30  . Na podobny blank ic601 bez trudu  i szybko wychodziły z wody szczupłe 70+ . W tej chwili kijek jest w posiadaniu Jawora i z tego co wiem też już  go nieźle przećwiczył. 

Pozdrawiam Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #13 : 09 Stycznia 2008, 15:30:22 »

Macie świętą racje chłopaki - za dużo tych blanków pomajtałem c 601 z sj 601 Wink.
Dzięki Bartku i Łukaszu za sprowadzenie mnie na dobry tor  ok
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #14 : 09 Stycznia 2008, 16:12:03 »

C601 ma 12 lb mocy na stronie jest opisany do 14 g  ma małą tolerancję w góre  . Przy okazji  linka 10- 12 lb to już  mono grubości 0,28  0,30  . Na podobny blank ic601 bez trudu  i szybko wychodziły z wody szczupłe 70+ . W tej chwili kijek jest w posiadaniu Jawora i z tego co wiem też już  go nieźle przećwiczył. 

Pozdrawiam Łukasz

Też nim machałem. Świetny kijek. Nazywamy go z Jaworem Starszym Bratem Pijanego Mistrza, chociaż jest młodszy, ale za to ma ciut więcej mocy.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!