http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 03:14:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Uchwyt kręci się na blanku
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Uchwyt kręci się na blanku  (Przeczytany 3487 razy)
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« : 24 Stycznia 2008, 21:48:51 »

W dragonie millenium po jesiennym jerkowaniu uchwyt multika zaczął mi sie obracać na blanku Huh Roll Eyes. To w sumie mój pierwszy taki przypadek...Co zrobic, gdzie wpuścić klej, jaki klej bedzie najlepszy ogólnie dostępny...Prosze o porade bym mógł to zrobić samemu...Pozdrawiam
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Stycznia 2008, 22:16:32 »

Użyj jakiegoś mocnego kleju dwuskładnikowego. Niestety o ile znam ten kij to ciężko będzie Ci się dostać do środka przez zamknięty uchwyt.
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 24 Stycznia 2008, 22:24:42 »

Cytat: Buri
Niestety o ile znam ten kij to ciężko będzie Ci się dostać do środka przez zamknięty uchwyt.

 Czyli pozostaje wywiercenie otworka o średnicy wylotu ze strzykawki w miejscu przykręcania multika i wciśnięcie kleju strzykawką przez ten otworek. ok Klej można rozrobić w jakimś kapselku i wlać go do strzykawki należy bardzo szybko wtłoczyć klej bo niektóre kleje rozpuszczają strzykawki. Po wtłoczeniu kleju można otworek zakleić taśmą i obrócić go w dół. Klej spłynie do wywierconej dziurki wypełniając ją  i po zaschnięciu w tym miejscy bedzie tylko małe kółeczko o innym kolorze. Mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale.  Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 24 Stycznia 2008, 22:26:51 »

Na pewno to: http://zbik.fishing.pl/wedkarstwo/chemia/kleje/flex_coat_rod_builders_klej_epoksydowy by się nadawało.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #4 : 25 Stycznia 2008, 13:58:37 »

Myślę że nie będzie łatwo to skleić bez rozebrania rękojeści . Uchyty w masówkach są przeważnie wklejane na podkład z papieru a na to na styk są wklejane uchwyty , miejsca między papierem a uchwytem jest mało . To że nawiercisz dziurkę i wpuścisz klej niewiele da bo ten klej sę nie rozleje , no chyba że zastosujesz klej który dobrze się rozlewa ( na pewno nie epoksydowy) albo nawiercisz kilka dziurek i będziesz po kolei do każdej wpuszczał ciut kleju i poprzez obracanie uchwytem go rozprowadzał.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 25 Stycznia 2008, 14:07:49 »

Cytat: bohors
Myślę że nie będzie łatwo to skleić bez rozebrania rękojeści . Uchyty w masówkach są przeważnie wklejane na podkład z papieru a na to na styk są wklejane uchwyty , miejsca między papierem a uchwytem jest mało . To że nawiercisz dziurkę i wpuścisz klej niewiele da bo ten klej sę nie rozleje , no chyba że zastosujesz klej który dobrze się rozlewa ( na pewno nie epoksydowy) albo nawiercisz kilka dziurek i będziesz po kolei do każdej wpuszczał ciut kleju i poprzez obracanie uchwytem go rozprowadzał.

 Masz rację klej epoksydowy jest zbyt gęsty ale żywica epoksydowa już nie. Plusem jej zastosowania jest właśnie dobra lejność i przesiąkliwość. Wydłużony do kilkunastu minut czas wiązania pozwoli się dobrze rozlać między uchwytem a papierem nawiniętym na blank jednocześnie przesięknie ten papier. A jeżeli ten uchwyt aż tak bardzo się rusza że można nim obracać to wogóle problemu nie widzę bo strzykawką poprzez dobrze dopasowany otworek będzie można wcisnąć żywicę dosyć głęboko.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #6 : 25 Stycznia 2008, 20:10:12 »

Tak właśnie dokładnie obejrzałem i faktycznie, łatwe to to nie będzie...Nie myślicie, że jak będe wiercił uchwyt, przewiercę też blank, chyba ten uchwyt styka się z blankiem Huh.Może wyciąc delikatnie nożykiem kawałek uchwytu z korka jakoś wpuścić klej a potem go odtworzyć tym samym...?! Huh Roll Eyes Takimi żywicznymi dwuskładami przykleję korek, czy jakiś inny jest do korka?
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #7 : 25 Stycznia 2008, 20:40:49 »

Tomek, wkrętem zamocuj, takim do stali, samogwintującym  Wink Wink Grin

A gdzieś o klejach do korka było, tylko znaleźć nie mogę...
Zapisane

Pozdrawiam
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #8 : 25 Stycznia 2008, 20:50:32 »

Tomek, wkrętem zamocuj, takim do stali, samogwintującym  Wink Wink Grin

hehe...jak się wnerwię to przewiercę na wylot i śrubkę na przelot...zakontruję..przeszlifuję... Wink Grin
Zapisane
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #9 : 27 Stycznia 2008, 09:37:39 »

Nie wierć blanku bo go osłabisz i na pewno w tym miejscu walnie.Jak nie będziesz miał innego wyjścia to zrób 2 małe dziureczki i zalej to kropelką , ten klej ma to do siebie że ładnie się rozlewa , jak to nie poskutkuje to chyba trzeba będzie rozbierać dolnik , w sumie to tylko zniszczysz górny korek i da się to łatwo naprawić.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #10 : 28 Stycznia 2008, 22:30:36 »

Z tym wierceniem trochę żartowałem:).Dziękuję za informację!!. W weekend powalczę. Pozdrawiam
Zapisane
psulek

Wiadomości: 45


« Odpowiedz #11 : 28 Maja 2008, 23:20:15 »

Uchyty w masówkach są przeważnie wklejane na podkład z papieru a na to na styk są wklejane uchwyty , miejsca między papierem a uchwytem jest mało . To że nawiercisz dziurkę i wpuścisz klej niewiele da bo ten klej sę nie rozleje , no chyba że zastosujesz klej który dobrze się rozlewa ( na pewno nie epoksydowy) albo nawiercisz kilka dziurek i będziesz po kolei do każdej wpuszczał ciut kleju i poprzez obracanie uchwytem go rozprowadzał.

Bohors, taśma malarska to nie tylko w masówkach. Jak robota nie jest spartaczona to taśma  powinna być przyklejana w wąskich paskach - tworzą się wtedy takie wałki na których siedzi uchwyt a między nimi jest sporo miejsca. Kleje epoksydowe są gęstę, ale ładnie ciekną po podgrzaniu. Wydaje mi się, że po wtłoczeniu suszarka da radę na tyle rozrzedzić , żeby dobrze się rozlał.

Pozdrawiam

Paweł
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!