http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 12:54:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  wasze maszynki
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: wasze maszynki  (Przeczytany 2718 razy)
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« : 02 Lutego 2008, 12:29:44 »

witam!
mam plan w tym roku skompletowac sprzet do samodzielnego skladania wedek.
mysle o samodzielnej konstrukcji wrapping machine i maszynki do suszenia ( silnik juz mam 4obr/min)
generalnie jedyne utrudnienie to moim zaniem uchwyt do blanku. czy mozecie podzielic sie waszymi patentami dotyczacymi ww urzadzen?
pozdrawiam
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 02 Lutego 2008, 14:24:19 »

Uchwyt do blanku to nic trudnego. Ja mam dwie maszynki, prototyp i wersje ulepszoną Wink W jednej mam kapsel PCV (od rur hydr.) o średnicy 32mm a w drugiej szerszy kapsel i 3 śruby do centrowania. Oba działają OK. Mam dwa silniki 6 i 12RPM. Musisz tylko pilnować żeby wszystkie podpórki pod blank były na dokładnie tej samej wysokości, żeby kij podczas obracania nie bił. Później wstawie fotki.
Zapisane

Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 02 Lutego 2008, 17:22:41 »

Podsyłam link taki uchwyt jest łatwo zrobić samemu

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pod/horizontal-pod.jsp?id=0003606&navCount=1&parentId=cat410036&masterpathid=&navAction=push&cmCat=&parentType=index&indexId=cat410036&rid=


Do lakierowania lepszy jest szybszy silnik od 10 obrotów w górę . Do suszenia 2-8 obrotu

najlepszy uchwyt jaki znam do lakierowania to flex coat'a pozwala zatrzymać wędkę bez zatrzymania pracy silnika aby zrobić potrzebne poprawki.

http://www.flexcoat.com/finequip.html

Optymalnie jak wszystkie podpórki mają regulowaną wysokość . Blank ma zbieżność i równa wysokść pdpórek może spowodować złe wypoziomowanie blanku


Pozdrawiam Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #3 : 04 Lutego 2008, 01:03:27 »

Też przymierzam się do zbudowania wrapping/drying machine. Problem mam z silnikiem. Zaczynanie przygody od większych wydatków wydaje się bezcelowe, a w zbudowaniu czegoś ekonomicznego przeszkadza brak wiedzy n/t silników. Jest np na allegro dość duży wybór silniczków wolnoobrotowych (24 PLN), ale kierunek obrótów zależy od momentu włączenia. Do suszenia to chyba nie ma znaczenia. Ale do innych czynności, np  robienia omotek już tak. Może znacie jakiś patent pozwalający na taką modyfikację silnika, żeby kręcił się w wymaganą stronę? Romawiałem już z ludźmi mającymi pojęcie, ale ich rady były dla mnie totalnie niezrozumiałe.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4 : 04 Lutego 2008, 08:13:38 »

@Yotaar,
Znajdź najlepiej silniczek od mikrofali (ok.6RPM). Do suszenia idealny. Faktycznie kręci się w dwie strony, ale jeśli kręci się w inną niż chcesz, wyjmujesz wtyczkę i włączasz jeszcze raz. Poza tym na takim silniczku robienie omotek trwałoby 3dni. Lepiej robić to ręcznie lub na szybkich obrotach (np. silnik od maszyny do szycia z pedałem).
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!