http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 15:50:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  "Power" korbka
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: "Power" korbka  (Przeczytany 4176 razy)
wujek

Wiadomości: 804



« : 13 Czerwca 2008, 21:52:26 »

Zrobiona z blachy mosiężnej (2mm), przekładni od kołowrotka Neptun (chyba od Neptuna, może z czegoś innego jest Laughing ), korbki z jakiegoś kołowrotka (może od Neptuna lub Bayrona) oraz łba śruby mosiężnej 10mm (jako wyważenie) Wink Planowo miała posiadać 2 łożyska kulkowe, ale w przekładnie ładnie pasowało śruba mosiężna 4mm więc zrezygnowałem z łożysk kulkowych - trochę smaru grafitowego zmieszanego z olejem teflonowym powinno zapewnić dobre smarowanie nawet przy dostaniu się wody Smiley Długość całkowita 150mm, długość od uchwytu do śruby przy gwieździe hamulca 90mm ok Wygląda jak wygląda Tongue ale od fabrycznych Abu jest praktyczniejsza - większa "moc" Laughing Kołowrotek czeka jeszcze zmiana hamulca - na bardziej płynny (na razie zbieram potrzebne podkładki i tarcze Smiley ), zmiana gwiazdy hamulca na większą (potrzeba znowu trochę blachy mosiężnej, kawałka mosiądzu i gwintownika) oraz zmiana hamulca odśrodkowego - większa ilość bloczków, nie wiem czy się zmieszczą w całości czy też będzie trzeba pilnikiem je potraktować, ale w planach mają być bloczki Shimano.
Przy kręceniu hamulec nie może być mocno dokręcony, by nie "ukręcić" przekładni Grin Grin Grin
Chce dostosować ten multik do łowienia gruntowego na dalekich odległościach, obecnie daleko się rzuca i nawet przyzwoicie zwija zestaw Wink
Zapisane

Surfcasting
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #1 : 13 Czerwca 2008, 21:59:16 »

 Shocked Shocked Shocked Czuć moc jestem pełen podziwu  ok.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #2 : 13 Czerwca 2008, 22:36:24 »

Niezłe cacko !!!  Tongue
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 13 Czerwca 2008, 22:37:59 »

Ale hybryda Grin Wygląda jak jednoręki bandyta  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 13 Czerwca 2008, 22:45:15 »

Ale hybryda Grin Wygląda jak jednoręki bandyta  Wink

 albo hamulec w karuzeli.  Laughing Laughing Laughing Laughing

 Wujek a czemu aż taka długa. ? Kiedyś przerobiłem korbkę  w morskim multiku wydłużając ją ale starczyło dosłownie o 1,5 cm. Sprawdziłm to przerabiając trzy korbki w każdej inna długość. Dłuższa męczyła ręke kręceniem po dużej średnicy owszem siła ściągania 250g pilkera z głębokosci 90m była duża ale te "szerokie" kręcenie męczyło. Tongue
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2008, 22:54:02 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #5 : 14 Czerwca 2008, 12:06:04 »

To nie jest długa korbka, tylko kołowrotek za mały Laughing Stąd takie wrażenie Wink
W stałej szpuli mam korbkę 100mm i jest ok ok, tutaj tylko 90mm Grin Przy łowieniu na grunt nie ściąga się za często, więc kręcenie nie męczy. Przy łowieniu na sztuczne przynęty, dłuższa korbka więcej przeszkadza, niż pomaga Wink
Zapisane

Surfcasting
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!