http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 19:46:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Blank UL pod Okonia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Blank UL pod Okonia  (Przeczytany 7388 razy)
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« : 03 Października 2008, 16:07:50 »

Hejka, ztęskniłem się za Okoniem więc potrzeba mi kija Smiley

ISJ601 był za mocny i za twardy, IWX601 za krótki hehe... czego szukam, kijka którym będę operować gumkami przedewszytskim ale nie wykluczam cykadek, mysle że moc max 8lb, długość przynajmniej 1,98 dwuskład... blank z St. Croix najlepiejej bo na Talona mnie nie stykać Smiley kijek pod Casta ma sie rozumieć a do kijka prawdopobnie będzie Metanium Yumeya szpulka albo ZPI szpulka do TD ITO limited model
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #1 : 03 Października 2008, 16:18:17 »

@Mleczko,

skoro stęskniłeś się za okoniem to przede wszystkim potrzeba Ci wyjazdu nad wodę, a nie kija Smiley

Pozdrawiam.
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #2 : 03 Października 2008, 16:27:17 »

@Mleczko,

skoro stęskniłeś się za okoniem to przede wszystkim potrzeba Ci wyjazdu nad wodę, a nie kija Smiley

Pozdrawiam.

stęskiniłem sie ale nie mam kijka na Okonia...
zaraz wyjeżdżam na zlot
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #3 : 03 Października 2008, 16:40:07 »

Wybór jest bardzo szeroki. Zależy na jakie przynęty chcesz łowić. Mi ostatnio bardzo spodobał się blank St.Croix z podstawowego grafitu SCII 2S66ULF. 6'6" 2-6lb, fajna witka dla "maniaków". Odrobinę mocniejszy i przez to bardziej użytkowy od osławionej już Elitki 4lb. Uzbrojony spiralnie w tytany jest świetny do lekkich przynęt. Jeśli chcesz coś odrobinę mocniejszego i z górnej półki to zainteresuj się nowymi blankami SCVI. Nie znam ich jeszcze, ale bazując na doświadczeniu z SCV na pewno będą świetne. Jest tam fajny model 6'6" 4-8lb. Lekki uniwersalik.
Zapisane

kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #4 : 03 Października 2008, 19:28:15 »

Buri 4-8 lb - to na ukleje a nie okonia, no chyba że do 15 cm to też okoń (u nas pod ochroną).
Zapisane

Pozdr. Adam.
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #5 : 03 Października 2008, 21:30:35 »

Hmm, a skąd taki wniosek? Roll Eyes
Ja takim kijem łowie gumami od 3 do 7cm, mógłbym większymi, ale nie używam na okonie. Główki 2 do 7g.
Pamiętaj, że żyłka 8lb to ok.0,25mm! Chyba nie doceniasz parametrów tego blanku. Pike takim kijem łowi z powodzeniem sandacze na płytkiej wodzie.
Zapisane

kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #6 : 04 Października 2008, 10:26:18 »

Uważam po prostu że nie ma sensu schodzić tak nisko jeżeli ktoś się nastawia na Okonia przez duże O.

No ale jak ktoś chce custom na jakimś ciekawym blanku to warto podrzucić Mleczku - na wiosnę albo wcześniej będzie tanio do wzięcia.
Zapisane

Pozdr. Adam.
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #7 : 04 Października 2008, 10:43:36 »

Uważam ze blanki st croix są z zapasem mocy i Buri ma tu 100% racji. Bez przesady przecież nie łowimy non stop 3 kilowych okoni
Jedynym ograniczeniem bywa czasem łowienie w rzece  ale mleczko chyba chce kij na wody stojace do gumisiów....
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #8 : 04 Października 2008, 12:25:31 »

No ale jak ktoś chce custom na jakimś ciekawym blanku to warto podrzucić Mleczku - na wiosnę albo wcześniej będzie tanio do wzięcia.

 ok Laughing
Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #9 : 05 Października 2008, 19:15:47 »

troche sprecyzuje całość:)

naprawde nawet 6lb nie będzie za mocne, najczęsciej łowie okonki i okonie żadziej Okonie, taki przedział około 18cm to standart.
Przynęty to troczek w większości, ewentualnie lekka głowka typu 3-4gram i gumka, cykadka, micro woblerek więc przynety od 2gram do 8max, kijek musi byc dłuższy niz 6'0" ! chce uzyskać dobre odelgłości, wieć mysle że 2,13cm bedzie akurat i nie więcej, mutlik to raczej będzie 51SS albo Presso, nie bedę sie bawił w jakieś kombosy typu Mg i druga szpulka jednak, wody to 90% jeziora czyli stojące, zimą Czarna Przemsza czyli rzeczka, jak uderzy Potok 40cm to sie namęcze
jaka akcja nie wiem, lubie sztywne kijki ale z sztyengo cieżko dobrze naładować lekkiego paprocha kurcze..
Buri powiem skąd bierzesz te numery Blanków ?! miałem raz stronke z wszytskimi właśnie modelami blanków ale nie umie jej znaleźć...
Ważny jest jeszcze kosztorys...hmm... nie wiem... jak bedzie źle to na Batsonie mykne jakis kijek a jak lepiej to na St. Croix albo ATC...
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #10 : 05 Października 2008, 20:14:46 »

www.stcroixrods.com  ok Laughing
Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #11 : 05 Października 2008, 20:35:31 »


troche gorzej się szuka ale dzieki Smiley

pasuje mi ten 2S66ULF a powiedz mi czy duża różnica bedzie pomiedzy tym a 2S66ULF dwu częsciowym a 2S70ULF w długości 2,13 ?
Cena za blank śmieszna Smiley 50-65$
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #12 : 05 Października 2008, 20:59:35 »

kurcze, Buri powiedz mi, te UL maja wyrzut zaokroglając 1-6gram ! jak założe troczek 6gram i gumka to nic mu sie nie stanie ?
a może 2-6lb to za słaby kijek co ? 4-8lb ?
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #13 : 05 Października 2008, 21:20:22 »

Na ceny patrz u Żbika. Sprowadzenie jednej sztuki będzie dużo droższe.
Ja bym brał 6'6" w jednym kawałku. Różnica w długości prawie żadna, za to wytrzymałość większa. Jednoskład to jednoskład. Wink
Jak chcesz to możesz sobie i troczek 10g założyć. Ten kij nie przestraszy się dużego okonia czy przyłowu w postaci szczupaka.
Fajny blank, właśnie na dniach będę sobie taki zbroił pod cast ok
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #14 : 06 Października 2008, 10:05:18 »

Uważam po prostu że nie ma sensu schodzić tak nisko jeżeli ktoś się nastawia na Okonia przez duże O.


Znam jednego gościa Wink, który regularnie łowi okonie 40+. Znam tylko takiego jednego. Duży okoń to specyficzna ryba i w pewnych okresach wciąga tylko małe przynęty. Największe sztuki padają wtedy na przynęty 2-5cm na główkach max 7g. Ciężka ryba, delikatny pysk. Im delikatniejszy kij ( oczywiście bez przesady) tym większa szansa na wyciągniecie go z wody.
A moc 8lb? Na okonia z zapasem. Łowię nim czasem sandacza na 10cm kopyta na główkach 12g.
Zapisane

Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!