http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 09:05:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Błąd w uzbrojeniu??
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Błąd w uzbrojeniu??  (Przeczytany 5151 razy)
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« : 16 Grudnia 2008, 22:21:10 »

Zakupiłem kij dla kumpla pod stałą szpulę firmy AWA-SHIMA. Wykończony ładnie, akcja podchodzi trochę pod medium, ale właściwie najwazniejsza jest pierwsza przelotka od kołowrotka. Wg mnie jest zamontowana odwrotnie, ponieważ chyli się ku kołowrotkowi. Natomiast reszta przelotek jest juz zamontowana poprawnie. Własciwie nie znam się na tym, stąd moje zapytanie, czy ta przelotka to ewidentna pomyłka, czy moze firma wiec co robi Huh A jeśli jest ok, to jakie to niesie korzyści Huh
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #1 : 16 Grudnia 2008, 22:22:26 »

Foto nie ukazują dokładnie wszystkiego, ale cos tam widac Roll Eyes
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #2 : 16 Grudnia 2008, 22:42:01 »

Kij jest dobrze uzbrojony bo odwrotnie wysnuwająca się linka zahaczałaby o stopki przelotki i skracała rzut. Dobrze to widać przy grubszej żyłce Smiley

Pozdr.

Salmo
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #3 : 16 Grudnia 2008, 23:12:24 »

Fakt, na pierwszym zdjęciu widać pochylenie przelotki w stronę dolnika wędki. Na zbrojeniu się nie znam, stąd i moje zdanie może nie być miarodajne Wink Moim zdaniem jeśli wędka działa poprawnie - rzuca to co mieści się w zakresie cw deklarowanego przez producenta, pozwala na poprawny hol ryby - to nie ma się czym przejmować. Co do odwrotnego zamontowania przelotki - mam tak w kilku wędkach. Działają poprawnie - rzuca się z nich dobrze, nie gubią ryb, etc., czyli robią to to, co poprawnie skonstruowana wędka powinna robić.
Podsumowując jeśli działa poprawnie - zapomnieć o takich drobiazgach Wink
Zapisane

Pozdrawiam
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #4 : 17 Grudnia 2008, 15:41:01 »

Sorki za off-topa ale przy okazji kijka Awa-Shima chciałem pokazać zapowiadane głośno NISKIE CENY  Laughing  chyba dla bogaczy  ok chodzi mi o ceny swimbajtów  Fishing
Pozdrawiam.Paweł
PS.Co z tego że są zrobione z drzewa cedrowego ,szczupakom pewnie to nie robi różnicy,a urwać takie cacko byłoby przykro  Tongue
Pozdrawiam.Paweł
Według mnie przelotka jest żle wyprofilowana,wygląda jakby stopka od strony dolnika była wykrzywiona i uciekła pod przelotkę.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2008, 15:52:35 wysłane przez pawas2 » Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 17 Grudnia 2008, 19:18:31 »

Sorki za off-topa ale przy okazji kijka Awa-Shima chciałem pokazać zapowiadane głośno NISKIE CENY  Laughing  chyba dla bogaczy  ok chodzi mi o ceny swimbajtów  Fishing
Wczoraj dokładnie z tego samego z @mebone się nabijaliśmy. Od 50zł miały się cenić... w hurcie chyba.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #6 : 17 Grudnia 2008, 22:33:51 »


Wczoraj dokładnie z tego samego z @mebone się nabijaliśmy. Od 50zł miały się cenić... w hurcie chyba.
[/quote]

Bez pudełka wyszło by pewnie od 50zł Grin
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #7 : 17 Grudnia 2008, 23:11:58 »

Według mnie przelotka jest żle wyprofilowana,wygląda jakby stopka od strony dolnika była wykrzywiona i uciekła pod przelotkę.
Wg. mnie ta przelotka jest typowo castingowa, jeśli tylko ja odwrócic... W takim uzbrojeniu mogłaby byc choc o pare numerów wieksza i wygięta w stronę szczytu, albo chociaż pod kątem 90 st. Roll Eyes
Może i to nie przeszkadza w łowieniu, ale estetycznie tragedia Sad

Co do tych Swimbaitów to łamaniec Prologic lub Freestyle jest po 50pln w Szczecinie, więc AwaShima ewidentnie przesadziła, no chyba że te woblery mają jakąś inna akcje Tongue
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #8 : 18 Grudnia 2008, 08:31:13 »

To, że przelotka jest ustawiona stopkami do szczytówki to jest ok. Natomiast przelotka jest najprawdopodobniej zgięta.
Zapisane

mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #9 : 18 Grudnia 2008, 22:28:40 »

Jak dla mnie przelotka jest pogięta.
Zapisane
standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #10 : 19 Grudnia 2008, 15:53:12 »

Sorki za off-topa ale przy okazji kijka Awa-Shima chciałem pokazać zapowiadane głośno NISKIE CENY  Laughing  chyba dla bogaczy  ok chodzi mi o ceny swimbajtów  Fishing
Pozdrawiam.Paweł
PS.Co z tego że są zrobione z drzewa cedrowego ,szczupakom pewnie to nie robi różnicy,a urwać takie cacko byłoby przykro  Tongue
Pozdrawiam.Paweł
Polecam sobie obejrzeć ceny dobrych swimbaitów na ebayu
np to:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=190166465390&Category=165930&_trksid=p3907.m29&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2
Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #11 : 19 Grudnia 2008, 16:02:31 »

Taniocha Laughing Lepiej zobacz to:
http://www.tacklewarehouse.com/descpageSWMJRAGO-JRTB.html
Zapisane

Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #12 : 19 Grudnia 2008, 17:55:09 »

To, że przelotka jest ustawiona stopkami do szczytówki to jest ok. Natomiast przelotka jest najprawdopodobniej zgięta.
Jak dla mnie przelotka jest pogięta.

No właśnie nie jest pogięta. Wygląda tak samo jak resza, tylko umieszczona jest odwrotnie. Wygląda to tak, jakby ktoś to wymyslił na poczekaniu, ze względu właśnie na to wygięcie Undecided
No na szczęscie nie ja będę musiał na nią patrzec Tongue
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #13 : 19 Grudnia 2008, 18:12:43 »

To, że przelotka jest ustawiona stopkami do szczytówki to jest ok. Natomiast przelotka jest najprawdopodobniej zgięta.
Jak dla mnie przelotka jest pogięta.

No właśnie nie jest pogięta. Wygląda tak samo jak resza, tylko umieszczona jest odwrotnie. Wygląda to tak, jakby ktoś to wymyslił na poczekaniu, ze względu właśnie na to wygięcie Undecided
No na szczęscie nie ja będę musiał na nią patrzec Tongue

Widocznie Chińczyk stwierdził, że tak będzie lepiej montując tą wędkę. A jak będzie w rzeczywistości - okaże się nad wodą  Wink Grin
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
popper

Wiadomości: 71



« Odpowiedz #14 : 21 Grudnia 2008, 10:10:44 »

Z tego co widuję w TV, na włoskich programach wędkarskich (pesca o"coś tam"), to nie jest błąd w uzbrojeniu.
Pokazują czasem tak zbrojone wędziska. Z tym, ze tam, takie uzbrojenie "odwrotne", pokazywane jest najczęściej  w wędziskach do połowów morskich  Roll Eyes.
Zapisane

Waldek
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!