http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 00:19:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sezon zimowy.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 12 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sezon zimowy.  (Przeczytany 33828 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 16 Listopada 2007, 12:08:37 »

Jak tak dalej pójdzie to dzięki nocnemu mrozowi dochodzącemu u mnie do nawet -10* za kilka dni będzie można bezpiecznie wejść na lód na mniejszych akwenach. ok Akurat odrobine się podkuruję i gdzieś blisko będzie można skoczyć. Wędeczki już zamieniły się miejscami i letni sprzęt przesunięty został na dalsza półkę jerki powędrowały do szafy a pod rękę zawitały zimowe króciaczki.  Laughing Tylko scorpionek po wymianie plecionki na żyłkę pozostał w gotowości do boju. Laughing Laughing Blaszki i mormyszki też już odkurzone czekają w małym pudełeczku. Laughing Fishing A jak Wy.?? Gotowi do zimowego łowienia.?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Kamil

Wiadomości: 1477


Zabrze

Silesian Casting Team


WWW
« Odpowiedz #1 : 16 Listopada 2007, 12:29:05 »

Ja  spod lodu nie łowię wcale . Mój sezon zimowy to zabawa z tęczakami i czasem większe rzeki  Fishing kleń,jaź i okoń  ok
Zapisane

Siemka
rundub

Wiadomości: 232



« Odpowiedz #2 : 16 Listopada 2007, 12:42:32 »

Ja nie daje za wygrane i jutro w planie mam wyjazd bo wiem od tzw. prywatnych rybaków i psedo rybakow ze szczupak ruszył z trzcin. I tak przy okazji o tych prywatnych rybakach to jest ekipa ze stolicy Suwałki i łowi ryby od wiosny do zimy. Stawiaja po 200 korków a jak ze z mumerami. Przystawy o które sam z 5 razy zaczecpiłem i tak znaczone ze nic nie widac bo kołek w samej trzcinie i wszystko legal. Ten ich miejscowy pomocnik, ktory kiedys sam pływał z pudełkiem blach i lakierem od paznokci do szybkiego tuningu Grin. teraz jest rybakiem i mi mowi ze nie pływa bo nie ma szczupaka tak jak "kiedyś". Te właśnie kiedys to pływał tez jako pomocnik z miejscowym rybakiem i szło wyrwac jako zapłate troche ryby ale sie pogniewał bo dostał troche krapia i cytuję "... co on k..... mysli ze ja za pare krąpi bede kilometry siatek zwijał???..... to trzeba kamera krecic co oni na tym jeziorze wyrabiają...." teraz jezdzi z inna ekipa i juz nie trzeba krecic kamera  Wink Osobiscie dzwoniłem jeszcze wtedy do Zarzad Ruciane Nida z informacja ze ten własnie pomocnik siaty stawia i zeby przyjechal ktos ze strazy w takich i takich godz i po problemie ale nietety nie przyjechali bo moze daleko mieli Huh Mam teraz inny mnumer w tel . i moze bedzie bardziej skuteczny. Sorry ze zgubiłem watek ale troche mnie poniosło i jeszcze jedna informacja od tego pomocnika, zebaty pełen  żab czyli żabka powinna byc skuteczna o ile jeszcze toroche tych zebatych zostało Embarrassed
Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #3 : 16 Listopada 2007, 12:42:45 »

 Kołowrotki zimowe już nasmarowane ,hamulce sprawdzone żeby nie było niespodzianek jak się okaz trafi  Laughing .Jeszcze nową żyłeczkę ponawijam i już będę zwarty i gotowy Fishing .Trochę mormyszek dokupię ,bo jak na złe zeszłej zimy szczupaki moje cudeńka bardzo lubiły (około 10-ciu obcięc Angry),zwłaszcza te wolframowe  Angry Cry .I tylko czekac zostanie na bezpieczny lód  Laughing ok Fishing.
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #4 : 16 Listopada 2007, 12:49:43 »

Dla mnie sezon zimowy to lowienie jak dlugo sie da przed lodem Tongue

Nastepnie w styczniu Rega, Parsęta, Słupia
Luty,Marzec Potokowce w krainie dopływów Gwdy

jakos nie lubie łowic na lodzie  Undecided
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #5 : 16 Listopada 2007, 18:23:58 »

Ja  spod lodu nie łowię wcale . Mój sezon zimowy to zabawa z tęczakami i czasem większe rzeki  Fishing kleń,jaź i okoń  ok

jak ja zazdroszczę!!!!
Zapisane
radomado

Wiadomości: 283


Czestochowa

live to fish fish to live


« Odpowiedz #6 : 16 Listopada 2007, 19:05:28 »

W zeszłym roku  lodu nie było wiec nie byłem ale w tym czekam az przeczyce zetnie Smiley Kamil chetnie Cie zabiore na 100 połkniesz mormyche ...naprawde fajne finezyjne łapanie...a jak jeszcze słonko swieci i tak + 3-5 stopni cuuudo ok
Ale na zmiane bede szukał tez na rzekach zimowych kleni i pstragali....lód ma cos w sobie ....w zeszłym roku własnie na przeczycach na mormyche leszcze 40-50 cm na 0,10 zyłeczke ale odjazdy  Laughing
Zapisane

..człowiek bez pasji jest ubozszy..

pozdrawiam
Radomado
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #7 : 17 Listopada 2007, 00:56:22 »

Zamki to ciekawy temat. Ja nigdy nie łowiłem spod lodu, może dlatego, że boję się zimnej wody Tongue Ale pewnie większość młodych naszych wędkarzy tego nie próbowała... Ja wiem, że temat jest obszerny, ale jak się to robi? może tak w skrócie... przynęty, jak w takim okresie chodzą ryby, jakie są metody "prowadzenia" takich przynęt w pionie...  Huh Huh
Zapisane
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #8 : 17 Listopada 2007, 10:03:13 »

Hejka

No ja generalnie zimę spędzam nad rzekami, tęczaki i potoczaki to totalne krejzole Smiley A swoją drogą to mam przykre wspomnienia z połowów spod lodu bo na moich jeziorach to raczej rzeź okonia. W tamtym roku pogoniłem kilku mięsiarzy Sad Ale to było kilka razy resztę sami sobie dopowiedzcie ....

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
kleniarz

Wiadomości: 425


Biłgoraj,Rzeszów

No Risk No Fun


« Odpowiedz #9 : 17 Listopada 2007, 11:35:49 »

Zamker ja napewno połowię trochę pod lodem  ok szczególnie że ma to też swój niepowtarzalny .Do tej pory pamiętam jak kilka już lat temu łowiłem w Starym Sączu  przy -25 stopniach i pokrywie lodowej wynoszącej w granicach 50 cm .Dodam jeszcze że dysponowałem tylko pierzchnią i jeden otwór robiłem jakieś 30 minut  Grin Było warto ,kilka ładnych garbusów zaatakowało moją błystkę podlodową -a tą formę łowienia podlodowego lubię najbardziej ok
Zapisane

Pozdro
kleniarz
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #10 : 17 Listopada 2007, 12:38:13 »

U nas z tym lodem to jest różnie. Jednego roku jest potem nie ma i tak w kratkę. Jak w tym roku będzie to oczywiście mormycha i okonie.
Na razie jest na tyle ciepło, że nie zanosi się na lód, więc rozkręcam produkcję wobków na przyszły sezon.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #11 : 17 Listopada 2007, 12:59:55 »

Cała prawda o rybach!

Taśmy prawdy  Grin

http://pl.youtube.com/watch?v=nMir9dVYXlA&feature=related
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #12 : 17 Listopada 2007, 13:24:42 »

Cała prawda o rybach!

Taśmy prawdy  Grin

http://pl.youtube.com/watch?v=nMir9dVYXlA&feature=related

Jeśli tak szczupłe reagują na moje przynęty to się wcale nie dziwie że zbytnio ich nie łowię.

Też nigdy nie łowiłem spod lodu  Wink kto wie może spróbuje tej zimy  Cheesy
Filmik może stary, ale na czasie  Laughing
http://pl.youtube.com/watch?v=E-zlQ-Hui44&feature=related

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
figo972

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #13 : 26 Listopada 2007, 10:33:19 »

mam pytanko jak w wiśle złowić miętusa dodam że mieszkam koło puław?HuhHuhHuhHuhHuhHuh??/ Embarrassed
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #14 : 26 Listopada 2007, 21:35:42 »

na Casting raczej nie dasz rady  Undecided chyba ze czystym przypadkiem
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 12 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!