http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 07:48:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jaki akumulator do silnika elektrycznego?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jaki akumulator do silnika elektrycznego?  (Przeczytany 65770 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #15 : 09 Marca 2012, 00:09:41 »

Nie ma tu nic do rzeczy ile dni dał radę jednorazowo, ważne aby takich cykli po te trzy dni wytrzymał chociaż kilkadziesiąt ....

Logan wspomniano już o rozwiązaniu z zakupem dwóch akumulatorów.
Zerknij na taki akumulator. Przy tej pojemności i oczywiście dobrej jego jakości po mniejszych kałużach można pływać z użyciem jednej sztuki, a po większych z dwoma.
I nie nadźwigasz się a i "powera" było by pod dostatkiem. Nie wiem jak mocno prądożerny jest ten silnik
ale maxxumowi przy bardzo spokojnym pływaniu taka 80 spokojnie na mała kałużę starcza.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #16 : 09 Marca 2012, 07:22:22 »

Dzięki @Zamki za linka. Cena jest bardzo kusząca, co nie wróży dobrze jeżeli chodzi o jakość. Co do pływania to miałeś opis mojego głównego łowiska na privie jakiś czas temu. Czasem może wypad nad inny akwen. Na przykład Zalew Zegrzyński, ale tam mogę zawsze poprosić Artura o pomoc.  Tongue

Po chwili przemyślenia dotarło do mnie, że za to co planowałem przeznaczyć na akumulator mogę mieć dwa takie jak ten z linku. Chyba się skuszę a w razie czego za jakiś czas kupię drugi (taki sam albo inny).
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #17 : 09 Marca 2012, 07:35:41 »

Jeżeli postawisz na zakup dwóch akumulatorów to raczej niech to będą dwa takie same.
Można je wtedy podłączyć równolegle między sobą co dale  źródło zasilania o 30% zasobniejsze
w energię niżby używać te akumulatory " po kolei".

Co do ceny tych, które zalinkowałem - wiele zależy ile sztuk ma sprzedający na stanie, po ile zapłacił w CHRL,
od jego pazernosci na marżę itp.....  oczywista sprawa, ze Cie w żaden sposób nie namawiam do ich zakupu
 jedynie co mogę doradzić to przy zakupie sprawdzaj też wagę żeby nie okazało się, ze 120Ah waży mniej od 80Ah
bo co on wtedy w sobie ma  ?  siano ? 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #18 : 09 Marca 2012, 07:48:40 »

Wpadniesz w sezonie szczupakowym to przetestujemy silnik i te aku.  Fishing Fishing Fishing

Jutro nastawiam porterówkę. W czerwcu powinna się już nadawać do picia. Beer Beer Beer
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #19 : 10 Marca 2012, 11:26:12 »

Zaproszenie oczywiście przyjęte. Postaram się i ja coś "swojskiego" do degustacji przywieźć.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #20 : 19 Marca 2012, 11:06:12 »

Może to naiwne pytanie ale tak mi do głowy przyszło. Skoro zamierzam użytkować akumulatory połączone równolegle to czy ładować je również w ten sam sposób czy może jednak każdy oddzielnie?

Oczywiście zamierzam je ładować ładowarka super hiper inteligentną. Najprawdopodobniej będzie to UltiPower 10A.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2012, 11:20:07 wysłane przez Logan » Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #21 : 19 Marca 2012, 17:53:43 »

Można równolegle, jednak co jakis czas trzeba by tez i osobno.
Akumulator jeden drugiemu może być nierówny i jeden z nich może
być nieco lepiej naładowany.
Można też użyć balansera i wtedy na pewno będzie "równo".
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #22 : 19 Marca 2012, 20:53:51 »

Co to ten balanser??
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
godski

Wiadomości: 274


« Odpowiedz #23 : 19 Marca 2012, 21:00:04 »

Kup sobie np to i nie kombinuj - mniej zapłacisz a szybciej naładuje :   http://allegro.pl/ladowarka-automatyczna-est-516-mk-15a-12v-i2190203438.html
Zapisane
Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #24 : 19 Marca 2012, 21:49:16 »

Co to ten balanser??
Witam!

.. jest to urządzenie podłączone pomiędzy zestaw akumulatorów a ładowarkę (prostownik),
 służy do równomiernego naładowania zestawu akumulatorów poprzez sterowanie ładowania poszczególnych akumulatorów wchodzących w skład zestawu.
Zasadniczo balancer stosuję się w ładowaniu zestawów ogniw modelarskich (Li-pol, Li-ion, Li-Fe),
ładuje on każde ogniwo oddzielnie.

Serdecznie Pozdrawiam!
Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #25 : 20 Marca 2012, 08:16:31 »

Oprócz występowania w modelarstwie ciężko znaleźć balanser gdzie indziej ale miewaja je w co lepszych serwisach akumulatorów.
Osobiscie myślę, że Tobie starczy DOBRA ładowarka i nie musi być inteligentna .... starczy jak będzie dobra ...  Laughing
Wspomniał o takiej kolega Godski.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #26 : 20 Marca 2012, 09:06:32 »

Mam taką jak godski linkował, jest bdb. Chociaż teraz to pewnie cetec-a bym brał.
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #27 : 20 Marca 2012, 10:30:41 »

Już zamówiłem tą EST. Powinna przyjść za jakieś dwa dni. Dzięki za pomoc koledzy.

Może i miejscami naiwne te moje pytania, ale do tej pory pływałem głównie z kumplem albo na jego sprzęcie. On zajmował się ładowaniem i konserwacją. Teraz przyszedł czas na własne zakupy więc i wątpliwości się mnożą. Kumpla pytałem ale On się za bardzo nie znam, ma zwykłego kwasiaka i ładuje zwykłym prostownikiem samochodowym.

Został już tylko silnik. W kwietniu załatwię zakup i na 1 maja planuję sprawdzić jak się to wszystko razem spisze.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
godski

Wiadomości: 274


« Odpowiedz #28 : 20 Marca 2012, 14:49:31 »

Słuszny wybór ładowarki. Tylko uważaj na przełącznik w modelu 516 - Powinien być w położeniu 14,9 V. W EST-514 brak przełącznika.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #29 : 20 Marca 2012, 16:11:04 »

Ja od jakiegoś czasu nieco zmieniłem podejście do akumulatorów. Zamiast jednej 90Ah kupiłem 2 po 45Ah. Cenowo podobnie a przy wyciąganiu z bagażnika nie łamię sobie pleców a przy noszeniu do łodzi ciężar rozkłada się równo na dwie ręce. Co do ładowania, przedłużyłem znacząco żywotność (zwykłe kwasowe Bosh Silver używam już czwarty sezon) kiedy zacząłem ładować prostownikiem impulsowym. Straszna wygoda, można podłączyć i zapomnieć nawet na pół roku. Nic się nie gotuje, akumulatory są w świetnym stanie, żadnego regulowania, ustawiania do tego prostownik jest mały i lekki więc zawsze łatowej go spakować na kilkudniowy wyjazd.
Coś takiego:
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!