http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 17:59:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Blanki salmon
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Blanki salmon  (Przeczytany 3619 razy)
Krecik

Wiadomości: 118

Stevenage Anglia


« : 05 Maja 2011, 19:23:19 »

Witam, obecnie interesuje mnie zakup blanku do casta - ale dlugiego - okolo 9' - 10', o takiej dlugosci znalazlem tylko blanki lososiowe. Blanki zrobione do spina i casta. Pytanie: jaka jest roznica miedzy nimi a zwyklymi blankami do casta??? - oprocz dlugosci pozostale parametry sa takie same np. blank 6'6'' i 9'6'' maja takie same cw  1/4 - 1 oz, taka sama akcja - fast, medium heavy. Czy to tylko dlugosc??? Dzieki za pomoc...
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #1 : 05 Maja 2011, 19:49:31 »

Nie wiem jak inne marki ale posiadam wędkę HMXT86MH-2-F Fenwicka czyli Dł:2,60 Moc:Medium/Heavy Akcja:Fast CW: 14 - 42 opisany katalogowo jako Salmon/Steelhead. Moim zdaniem ma charakterystykę zbliżoną do kija szczupakowego. Gruby dolnik i raczej grube ścianki, szczytówka ładuje się od około 10 gram a w drugą stronę radzi sobie z Fatso 10S. Więcej nie rzucałem bo choć to obciążenie nie robiło na kiju większego wrażenia to ja nie czułem się z nim komfortowo. Pod obciążeniem ugięcie przechodzi na dolną sekcję ale nie do samego foregripu. Z innych kijków które znam to mógłbym go porównać do Dragona Millenium HD Pike z tą różnicą że Fenwick jest mniej ustępliwy.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 05 Maja 2011, 19:54:52 »

Wszystkie długie blanki, renomowanych producentów dostępne w naszym kraju pochodzą z sekcji katalogu nazwanej "salmon & steelhead". Dlaczego? Ano dlatego, że wszystkie blanki są produkowane bądź projektowane przez amerykanów a u nich długie kije służą tylko do połowu tych dwóch ryb. My na to później łowimy wszystko od okoni po sumy. Każdy więc Batson, Phenix, St.Croix czy inne cudo to "salmon & steelhead". Natomiast to jak zachowywał się będzie blank, jego parametry i praca zależą od chęci projektanta a nie jego opisu katalogowego. Można jedynie ogólnie stwierdzić, że serie steelhead to takie blanki pod uniwersalne spin/casty - zazwyczaj akcja fast, szczytowe ugięcie. Kije z serii salmon dzielone są jeszcze na te do specyficznych metod jak float, mooching itd i one mają swoje dodatkowe cechy jak np. subtelne szczytówki czy akcje jak krowi ogon.
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2011, 19:57:02 wysłane przez Buri » Zapisane

Krecik

Wiadomości: 118

Stevenage Anglia


« Odpowiedz #3 : 06 Maja 2011, 13:30:18 »

Witam ponownie, dzieki Buri za rozjasnienie tematu  ok, osobiscie interesuje mnie bkank st.croix AVS/AVC96MHF2 lub AVC106HM2 - wlasciwie to te 2 byly by zaspokojeniem moich potrzeb - 2 do wszystkiego Cheesy . Mam pytanko osobiste, mozna na priv??? Dzieki za odpowiedzi... pozdrowka... Beer
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4 : 06 Maja 2011, 14:58:28 »

3SC96MHF2 to fajny blank, ale już dość mocny. Wychodzi z tego fajna uniwersalna, niepałowata trociówka albo dość mocny kij na dużą rzekę. Bardziej uniwersalny będzie model 96MF2, połowisz nim większość rzecznych ryb. 3SC106HM2 to potwór, strasznie mocny. Jeśli celem są sumy to będzie ok Grin Jak masz pytania, wal śmiało.
Zapisane

peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #5 : 09 Czerwca 2011, 14:54:44 »

witam!
nie chce zakładać nowego tematu zapytam zatem tutaj.
chwilowo czasu na ryby mam mniej wiec postanowiłem samodzielnie uzbroić sobie kijek.
z założenia ma to być długa wędka do "lekkiego" trollingu.
mam zamiar zakupić niedrogi blank typu steelhaead o długości 9' i mocy 17lb
tu pojawia się prośba o pomoc. jaka ilość i rozmiar przelotek? (zbrojenie tradycyjne )
z góry dziękuję
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #6 : 09 Czerwca 2011, 15:52:41 »

A blank jakiejś konkretnej firmy?
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #7 : 09 Czerwca 2011, 15:56:30 »

nie zdecydowałem jeszcze. pewnie batson albo jakiś brandowy cabelas
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #8 : 09 Czerwca 2011, 17:08:02 »

Witam!

Sam stoje przed budowa kija "na bolki" na blanku CTSa o dlugosci 9'. Ten blank ma dosc rownomierne paraboliczne ugiecie, wiec powinien nadawac sie pod casta bez wiekszych kombinacji. Planuje uzbroic go mozliwie lekko, prawdopodobnie w "micro guides", by nie obciazyc go zbytnio. Na krotszych kijach stawiam zwykle pierwsza przelotke klasyczna o rozmiarze 8, 10, w razie potrzeby (ze wzgledu na wysokosc ramki) ostatecznie 12-tke, potem dwie przelotki "redukujace" i jade do konca na jednostopkowych, np. BLAGach 5 - lacznie z tip topem.
Ilosc i rozmieszczenie dyktuje charakterystyka blanku. Zwykle zaczynam od tip topu z rosnacymi odstepami zaczynajac od okolo 10 cm. Nie mam problemow z lekkim line scrubem przy skrajnych ugieciach, wole zredukowac (rozsadnie) ilosc przelotek... Lekkie zbrojenie ma swoje plusy w krotkich kijach, sadze ze ma znacznie wieksze znaczenie w dluzszych. 

Zycze powodzenia!

Pozddrawam --Yacaré--
Zapisane
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #9 : 13 Czerwca 2011, 23:21:24 »

Panowie jak prace budowlane? Pytam, ponieważ sam stoję przed podobnym dylematem "budowlańca". W zamyśle ma to być dalekosiężny uniwersał. Kręgosłupem całego projektu ma być (w wersji ekono:)PacBay RF2SH1025-2. Jakieś doświadczenia z tym blankiem ew. substytutem ze stajni batsona IST1025F?
Zapisane

Honneur et fidélité
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #10 : 13 Czerwca 2011, 23:31:14 »

u mnie to pewnie jeszcze potrwa do zimy :-)
nie spieszę się. powoli wszystko kompletuję, bo dla mnie to będzie pierwszy kij wykonany samemu. muszę pokombinować z potrzebnymi urządzeniami ect. :-)
blank jednak już zakupiłem:
9'0" MHX-Steelhead, 2pc, 8-15 lb
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #11 : 13 Czerwca 2011, 23:40:09 »

Jakie wrażenia? Na rodbuilding.org te MHXy niezłe opinie zbierają...cena też kusi Wink
Zapisane

Honneur et fidélité
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!