http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 05:28:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  blanki pod okonia
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: blanki pod okonia  (Przeczytany 2636 razy)
maciej

Wiadomości: 45



« : 28 Lutego 2012, 11:53:05 »

witam chciałbym zbudować wędkę pod casta na okonie.jak myślicie który z poniższych blanków będzie najlepiej  się nadawał
st croix 2S66ULF
          2S66LF
PFENIX
        FX661-1-B  fast 1-6 lb
dodam że chciałbym żeby był zbrojony klasycznie [nie spiralnie] ma obsługiwać główki 4-gr dobrze się ładować
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 28 Lutego 2012, 12:06:05 »

Miałem 2S66ULF, żadna rewelacja. Brak dynamiki. Niezły do pstrągowych woblerów, ale do dalekich rzutów gumą i jej precyzyjnego prowadzenia moim zdaniem lipa.
Jeśli coś z STC to 3S63MLXF lub 5S69MLXF (lub to samo w 4S lub 3S).
Zapisane

maciej

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #2 : 28 Lutego 2012, 13:01:22 »

ciekawa propozycja.poczytam na temat tych blanków.a w co byś proponował zbroić żeby max drogo nie wyszło.
Zapisane
Sławek Oppeln

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #3 : 28 Lutego 2012, 23:12:24 »

Oprócz już wymienionych topowych blanków St Croix , warto też przypomnieć i dodać do szeregu  niektóre blanki Lamiglasa  . Z serii XMG 50 ; zbiór LSJ -ów o stosunkowo małej jak na spinnjigi zbieżności , ale doskonałych rzutowo i równie nienagannych w holu  , oraz LP - poppingi o typowo szczytowej pracy , dość podobne do avidowych drop shotów  , ale nieco delikatniejsze i głębiej pracujące  . No i naturalnie lżejsze modele Competitorów , minimalnie mocniejsze i szybsze od wymienionych wyżej Premierów . No i cenowo są dość przystępne .  Z asortymentu ekonomicznego zbrojenia wystarczająco lekkie i dobre są przelotki ALPS'a i Minima Pacbay , ale w kraju raczej słabo są dostępne . Forecasty , zwłaszcza mniejsze ich rozmiary , mają jednak dość liche ramki , w porównaniu z nimi ..
No i tak lubiana bezbrzeżna mgławica chińskich zamienników , którego to bezmiaru  każdy być może chytrym faraonem  ..
Zapisane

Sławek Oppeln Bronikowski
maciej

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #4 : 05 Marca 2012, 13:17:37 »

Dzięki za wasze opinie.troszkę poczytałem o tych blankach.Zastanawiam się nad 3S63MLXF mam jednak obawy czy 4gramy to aby nie za mało na ten kijek.Mam zamiar operować przynętami w zakresie 4 do max 10 gram. może 5S66LF by się nadał  
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!