http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 12:32:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Budżetowy kij pod bolenia/klenia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Budżetowy kij pod bolenia/klenia  (Przeczytany 7672 razy)
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« : 24 Września 2012, 15:29:02 »

Witam! Od jakiegoś czasu rozglądam się za budżetowym blankiem mającym obsłużyć przynęty w zakresie powiedzmy 3-18 gram (woblery). Kij będzie używany do łowienia na Warcie. Jestem w tym temacie kompletnie zielony a przez to otwarty na wszelkie sugestie dotyczące zarówno długości jak i cw. Dodam tylko, że preferuję dwuskład (zakładam, że do rzecznego łowienia polecicie kij dłuższy niż 2 metry). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam!
Zapisane
Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #1 : 24 Września 2012, 16:22:28 »

Co to znaczy budżetowy? Podaj ilość $ do wydania.
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2012, 16:24:03 wysłane przez Revizor » Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #2 : 24 Września 2012, 18:44:12 »

Jeśli sam do końca nie wiesz czego chcesz, to nie lepiej kupić jakiś tani seryjny kij ?
Połowisz trochę i zobaczysz w czym tkwi szczegół i kolejny kupisz pod swoje gusta Wink
Dragon ma całą gamę kijów  o cw od ok 14 do 35 z przeskokami co 4-6g przy długości ok 2,5m
Na twoim miejscu poszedłbym w tą stronę Wink

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #3 : 24 Września 2012, 20:04:51 »

Jeśli sam do końca nie wiesz czego chcesz, to nie lepiej kupić jakiś tani seryjny kij ?
Połowisz trochę i zobaczysz w czym tkwi szczegół i kolejny kupisz pod swoje gusta Wink
...
Dokładnie... Po co składać wędkę na średniej jakości blanku z byle jakimi przelotkami itp. jak mamy gotowe rozwiązania w cenie która jest niezbędna do budowy wędki za niewielkie pieniadze.
Zapisane



Fan jerkowania.
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #4 : 24 Września 2012, 21:43:55 »

W takim razie jaki seryjny kij mi polecicie, który obsłuży zakres 3-18 gram? Zależy mi, żeby dolny zakres był realny co w przypadku dragonów nie zawsze się sprawdza. Gdybym jednak zdecydował się na custom'a to budżet mam powiedzmy 300 zł na blank.
Zapisane
Tubaram

Wiadomości: 151


Oxford, UK


« Odpowiedz #5 : 24 Września 2012, 21:53:40 »

W takim razie jaki seryjny kij mi polecicie, który obsłuży zakres 3-18 gram? Zależy mi, żeby dolny zakres był realny co w przypadku dragonów nie zawsze się sprawdza. Gdybym jednak zdecydował się na custom'a to budżet mam powiedzmy 300 zł na blank.

A chociażby seryjny Team Dragon Casting 240 3-14 gram, 4-10lbs, power medium light, action fast. Mam, posiadam i bardzo sobie chwalę. Dałem za niego bodajże niecałe 400 PLN, bywają też używki w dziale S/K/Z.

 ok
Zapisane

Nie tylko casting, przepływanka za kleniem, karpiowanie, łowienie brzan, lipieni i węgorzy też ma swój urok. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się do jednej metody...
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #6 : 24 Września 2012, 21:56:07 »

Tubaram- jaki jest w twoim odczuciu cw tego kija? Taki jak podaje producent?
Zapisane
Tubaram

Wiadomości: 151


Oxford, UK


« Odpowiedz #7 : 24 Września 2012, 22:02:24 »

Dolny zakres - na pewno ładuje się od 5 gram w górę, niżej nie schodziłem bo nie mam takiej potrzeby, po prostu nie łowię aż tak lekko. Górny - główki 10 gram plus Manns 2 cale, więc mogło to być circa 12+ gram i kijek dawał radę. Sparowany z CU 51E standardowa szpula plus Stren Sonic 10lb. Ładnie zachowuje się pod większymi okoniami i szczupakami, ryby po prostu głupieją i nie wiedzą, że są holowane Smiley
Zapisane

Nie tylko casting, przepływanka za kleniem, karpiowanie, łowienie brzan, lipieni i węgorzy też ma swój urok. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się do jednej metody...
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #8 : 24 Września 2012, 22:09:14 »

A może o oczko mocniejszy Team Dragon 5-18 2,3. Wydaje mi się że będzie odpowiedniejszy na rzekę. (Mam na zbyciu.)
Pozdrawiam
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
pepe79

Wiadomości: 17

Bełchatów


« Odpowiedz #9 : 26 Września 2012, 12:10:32 »

Dokładnie... Po co składać wędkę na średniej jakości blanku z byle jakimi przelotkami itp. jak mamy gotowe rozwiązania w cenie która jest niezbędna do budowy wędki za niewielkie pieniadze.
Sorki, że tak chamsko się wtrącę...ale które konkretnie blanki są średniej jakości no i które przelotki są byle jakie ?
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #10 : 26 Września 2012, 13:04:01 »

Sorry że chamsko odpowiem... 14 wiadomości napisane przez ponad dwa lata a tu taki bulwers. Uwielbiamy się wściekać?
Budżetowy dla mnie znaczy to samo co tani albo najtańszy, a najtańsze blanki moim zdaniem nie odstają niczym od najtańszych wędek seryjnych.
A najtańsze rozwiązania nie są najlepsze a wybór samego blanku czy nawet decyzja związana z wyborem customa czy seryjnej wędki wynikać może tylko z chęci posiadania wędki na blanku mniej lub bardziej znanej marki w światku wędkarskim.
Dlatego nie widze sensu budowania wędek na przelotkach np. forecast bo jak już coś robić to robić dobrze czyt. minimum Fuji alconite. A tym bardziej gdy mówimy o wędce zbudowanej na delikatnym blanku do 18gram.

Owszem jeżeli chcemy nietypową wędkę to budowa wędki na zamówienie ma sens, ale po co sobie utrudniać gdy są gotowe rozwiązania?

Jednak za 300zł to już możemy kupić całkiem ciekawy blank.
Sam ruszyłem z budową pierwszej wędki na blanku lamiglasa na elementach Fuji i widzę że nawet kupno samych komponentów sprowadza się do ceny 400-500zł. Choć robie to bardziej dla zabicia czasu to nie uważam że, to najlepsze rozwiazanie.  
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2012, 11:43:34 wysłane przez jarek001 » Zapisane



Fan jerkowania.
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #11 : 26 Września 2012, 13:16:22 »

Tym bardziej, że kolega, który się pyta o blank i szuka pomocy jest zielony w temacie (jak sam przyznał). Sam też nie jestem wybitnym łowcą boleni to w tym roku przerobiłem 2 kije pod bolenia i teraz na trzeci czekam. Czemu?
Bo trzeba kij dobrać do swoich wymagań. Jaką ma mieć długość, moc i akcje. Każdy mówi dłuższy kij, ja łowiłem kijami dwoma kijami po 230cm i uznałem je za długie. Kijem 213cm łowiło mi się równie przyjemnie jak i skutecznie(nie łowie jak typowy boleniarz który, zwija żyłkę z prędkością pędzącego samolotu F-16 ale łowie w ten sposób że, rzucam w poprzek nurtu i prowadzę blaszkę czy wobler tuż pod powierzchnią wody z chwilowymi zatrzymaniami).
Jednak za 300zł coś da sie wybrać. Ja się nie znam, sam wybieram dla siebie i potem oceniam swój wybór. 
Zapisane



Fan jerkowania.
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #12 : 26 Września 2012, 15:02:07 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ok Chyba jest w tym trochę prawdy, że tani custom nie będzie odbiegał niczym od seryjnych kijów, no może poza ceną... Poszukam jeszcze czegoś wśród seryjnych kijów, może trafi się jakiś używany kij z pracowni...
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #13 : 26 Września 2012, 19:53:18 »

A może Wild River 86mhf?
Zapisane
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #14 : 26 Września 2012, 21:29:10 »

Cytuj
A może Wild River 86mhf?

Możesz napisać coś więcej o tym kiju? Jaki zakres przynęt obsłuży?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!