http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 22:41:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak przerobić żaglówkę na łódkę.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak przerobić żaglówkę na łódkę.  (Przeczytany 11735 razy)
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« : 02 Stycznia 2009, 12:29:08 »

Mam pytanko. Będę przerabiał żaglówkę na łódkę, i mam 2 pytania Wink

Żaglówka jest szeroka, w ogóle nie wywrotna i w dodatku leciutka! Sam ją podnosiłem w gór

Ma zabudowany dziób, chciałbym go wyciąć, tak, żeby było więcej miejsca - co o tym myślicie?  ok

Dwa... Starą farbę i lakier zeszlifujemę, równiutko i gładziutko. Zabezpieczę ją od nowa żywicą, później ją pomaluję. Czy mogę ją pomalować zwykłymi olejnymi farbami? I czy po nałożeniu farb ponownie będzie trzeba zabezpieczyć łódź żywicą?  Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #1 : 02 Stycznia 2009, 13:01:45 »

Zabudowany dziób można przerobić na podest do jerkowania Smiley tylko pewnie trzeba go ciut wypoziomować Smiley

lecz swojego czasu czytałem dużo o  budowie łodzi i polecam To Wink bo można dużo znaleść  Cheesy

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #2 : 02 Stycznia 2009, 13:17:17 »

Nie chce robić podestu - chce mieć więcej miejsca, to będzie najlepszy wybór  Wink Żagłowka nie jest długa, około 3,5-4m  Laughing

Chodzi mi o sam fakt - czy usunięcie tego "Garba" nie zaszkodzi łodzi itp?  ok

Co do malowania, to szwagier powiedział mi, że zwykła olejna na koniec wystarczy, ja myślę, że lepiej powłokę farb trzeba ponownie zabezpieczyć żywicą  Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3 : 02 Stycznia 2009, 13:19:03 »

Cytat: wobler129
Mam pytanko. Będę przerabiał żaglówkę na łódkę, i mam 2 pytania Wink

 Musisz się zdecydować co do ilości pytań. Laughing Laughing

Cytat: wobler129
Żaglówka jest szeroka, w ogóle nie wywrotna i w dodatku leciutka! Sam ją podnosiłem w gór

 Nie zawsze jest to dobre przy łódkach wędkarskich. Czemu ? Żaglówki   z założenia mają żeglować wykorzystując siłę wiatru i są tak konstruowane aby pływały jak najszybciej  a przy łowieniu szybki dryf jest nie za bardzo.

Cytat: wobler129
Ma zabudowany dziób, chciałbym go wyciąć, tak, żeby było więcej miejsca - co o tym myślicie?  ok

  Dobrze obadaj czy usunięcie elementów nie osłabi konstrukcji dzioba. Z tego co ja się orientuję żaglówki mają współzależność konstrukcyjną czyli wszytkie elementy tworzą konstrukcję. Myślę, że Morfi dobrze podpowiedział aby nic nie wycinać a zroibić w tym miejscu pomost do jerkowania.

Cytat: wobler129
Dwa... Starą farbę i lakier zeszlifujemę, równiutko i gładziutko. Zabezpieczę ją od nowa żywicą, później ją pomaluję. Czy mogę ją pomalować zwykłymi olejnymi farbami? I czy po nałożeniu farb ponownie będzie trzeba zabezpieczyć łódź żywicą?  Wink

 Farby olejne nie nadają się do malowania na żywicę, będą się po jakimś czasie łuszczyły. Warstwę wykończeniową robi się z topcotu. Można to nabyć w hurtowni z żywicą. Na opakowaniu napewno będzie instrukcja jak to prawidłowo nałożyć.

 Walcz Wobler129 i pokazuj fotki z postępu prac.  
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 02 Stycznia 2009, 13:24:26 »

Cytat: wobler129
Nie chce robić podestu - chce mieć więcej miejsca, to będzie najlepszy wybór  Wink Żagłowka nie jest długa, około 3,5-4m  Laughing

Chodzi mi o sam fakt - czy usunięcie tego "Garba" nie zaszkodzi łodzi itp?  ok

Co do malowania, to szwagier powiedział mi, że zwykła olejna na koniec wystarczy, ja myślę, że lepiej powłokę farb trzeba ponownie zabezpieczyć żywicą  Wink

Nadbuduj na tym "garbie" podest i Będziesz miał więcej miejsca niż po jego usunięciu i dodatkowo osłabieniu konstrukcji. Dodatkowo pod "garbem" jest niezły schowek na gratu w czasie deszczu.
O farbie poczytaj powyżej jestem pewny, że się nie nadaje do malowania rzeczy długo zanurzonych w wodzie.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #5 : 02 Stycznia 2009, 13:35:02 »

Cytat: wobler129
Nie chce robić podestu - chce mieć więcej miejsca, to będzie najlepszy wybór  Wink Żagłowka nie jest długa, około 3,5-4m  Laughing

Chodzi mi o sam fakt - czy usunięcie tego "Garba" nie zaszkodzi łodzi itp?  ok

Co do malowania, to szwagier powiedział mi, że zwykła olejna na koniec wystarczy, ja myślę, że lepiej powłokę farb trzeba ponownie zabezpieczyć żywicą  Wink

Nadbuduj na tym "garbie" podest i Będziesz miał więcej miejsca niż po jego usunięciu i dodatkowo osłabieniu konstrukcji. Dodatkowo pod "garbem" jest niezły schowek na gratu w czasie deszczu.
O farbie poczytaj powyżej jestem pewny, że się nie nadaje do malowania rzeczy długo zanurzonych w wodzie.



Schowek zostanie, jest  na samym dziobie i można nawet na nim siedzieć. Tylna część również zostanie - także można na niej siedzieć. Planuję wstawić tylko jedną ławeczkę. A nadmierny "garb" planuję usunąć. Łódką ma służyć głównie do sandaczowania  Wink

Zamki a dużo żywicy zużyje przy takich pracach? I czy na tą farbę o której piszesz będzie trzeba nałożyć dodatkowo jeszcze jedną warstwę żywicy?

Oczywiście fotki będą, ale wszystko pomalutku - najpierw czekam aż zejdzie śnieg  Grin Mam pewne ograniczenie - szwagier bywa w domu co 2tyg. i w dodatku tylko na weekendy. Żaglówkę przetransportowaliśmy pod Jego domek i tam będziemy działać. Więc prace będą wykonywane dość wolno Tongue   Fotki żaglówki za 2-3 tyg  Huh
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #6 : 02 Stycznia 2009, 13:38:17 »

na j.pl jest niejaki Tornado - zęby zjadł na łodziach i laminatach, ja bym pytał jego i czekał na odpowiedż, bo ma czasem opóźnienia z dostępem do netu.
Ale ogólnie to chyba najodpowiedniejsza osoba do takich pytań. On nie musi się domyślać, on WIE Smiley
Ja bym zachował zdoolność do opuszcxzania miecza - to może mocno zwalniać dryfowanie. Ogólnie to chyba żaglówka niezbyt będzie pod silnikiem pływać - stworzona do trochę innych zadań. Ale próbować nie szkodz ;->i, nie sztuka kupić gotową łódkę Wink Przynajmniej będzie dla potomnych - a zali to da się??
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 13:41:02 wysłane przez standerus » Zapisane

wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #7 : 02 Stycznia 2009, 13:43:09 »

Dzięki za info. Zgłoszę się do Niego jak będę miał fotki  ok

Mam zamiar pływać na wiosłach  Wink  I myślałem również o "tym sterze podwodnym" - nie wiem dokładnie jak to się nazywa
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 13:45:49 wysłane przez wobler129 » Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #8 : 07 Stycznia 2009, 22:40:37 »

Pogoda troszeczkę utrudnia zadanie  Grin 10cm śniegu, mróz...  Huh  Czekam  Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #9 : 09 Stycznia 2009, 10:35:27 »

Wobler 129 ja mam przerobioną  żaglówkę  moja ma długość 5m

zabudowa dzioba została i spokojnie można z niej łowić

ten podwodny ster to  jest kil ja mam go usunięty gdyż jest niepotrzebny

miałem ją na zlocie w Przeczycach niektórzy  ją widzieli.
Jeśli chodzi o malowanie można użyć lakierów samochodowych.

pozdrawiam Slawek
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #10 : 09 Stycznia 2009, 11:14:32 »

1. zabudowa dzioba została i spokojnie można z niej łowić

2. Jeśli chodzi o malowanie można użyć lakierów samochodowych.

pozdrawiam Slawek

1. Ale moja jest mniejsza i gdybym nie usunął dzioba byłoby ciężko... Tzn mało miejsca  Cry

2. Ale na te lakiery samochodowe trzeba nałożyć jeszcze warstwę żywicy?  Huh
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #11 : 09 Stycznia 2009, 16:15:49 »

Nie trzeba moi koledzy malują nimi żaglówki

wieczorem podam  więcej info odnośnie tych lakierów

Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #12 : 10 Stycznia 2009, 08:55:55 »

 ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
wiesławek

Wiadomości: 581


Pisz


« Odpowiedz #13 : 10 Stycznia 2009, 19:42:37 »

Wobler pamiętaj że farbę kładzie się na samym końcu czyli po położeniu ostatniej warstwy żywicy popieram słowa Zamkiego na żywicę połóż topkot w takim kolorze jakim będziesz chciał (jaki kupisz),to zabezpieczy żywicę przed wypłukiwaniem żywicy i pamiętaj że przed żywicowaniem powierzchnia ma być bardzo czysta i odtłuszczona ja polecam aceton szybko odparowuje,ja swoją łódkę do nie dawna malowałem farbą poliuretanową dwuskładnikową a teraz dno i boki mam zrobione topkotem teraz zostanie mi tylko zrobić to samo z kabiną o efektach powiadomię
.
Zapisane

żeby złowić rybę to trzeba być w odpowiednim czasie  w odpowiednim miejscu
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #14 : 10 Stycznia 2009, 20:06:03 »

Dziękuję za odpowiedź  ok


A  śnieg jak leżał tak leży...
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!