http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 20:47:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Proszę o pomoc- jaki blank wybrać ???
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Proszę o pomoc- jaki blank wybrać ???  (Przeczytany 3652 razy)
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« : 09 Kwietnia 2009, 23:49:16 »

Witam serdecznie. Mam duży problem. Jestem na etapie poszukiwania dla siebie blanku pod casta i nie wiem jaki wybrać. Może doświadczenie kolegów nakierunkuje  mnie w jakiś sposób. Kijek ma być dość uniwersalny. będę łowił z łódki jak i z brzegu.Ma służyć głównie do połowu sandaczy, szczupaków czasem boleni. Przynęty to większe wobki około 10 gr , gumy na główkach od 10 do 20+guma. Chciałbym aby świetnie przewodził drgania przynęty i ladnie można było wyczuć brania sandaczy, jak również można było rzucić sliderkiem 7 max 10 czyli przyneta max około 35-40 gr.Długość 198-213 jednaczęść.  Widziałem u Żbika nową serię avidów i jest taki jednenAIS66MHF 1/2-1 1/4 wydawał mi się bardzo ciekawy , w górnym zakresie raczej problemu nie będzie tylko nie wiem jak z dolnym. Cięzko będzie to pgodzić ale nie stać mnie narazie zrobić 2 kijków tylko jeden. Jeśli się to nie uda pozostanie kupić typową jerkókę w miarę tanią i złożyć dobry kijek pod gume i wobki do 20-25 gr. Prosze o pomoc . Pozdrawiam Wojtasz
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2009, 01:19:25 wysłane przez wojtasz » Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #1 : 10 Kwietnia 2009, 00:55:27 »

Na Twoim miejscu wybrałbym jednak drugą opcję - tania jerkówa i dobry kij z pracowni do 25 g. 2.40 to może trochę za dużo, ale jeśli chcesz naprawdę łowić z brzegu - pomoże i to bardzo.
Nie jestem kompetentny, żeby doradzać jaki blank, zaraz pewnie ktoś z ekspertów się wypowie Smiley

Poczytaj też artykuły na jerkbait.pl Chyba w artykule o sandaczowych kijach było coś o takich szczupakowo-sandaczowych uniwersałach, powodzenia w poszukiwaniach i "robieniu" kijka ok
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 10 Kwietnia 2009, 08:08:47 »

Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na kij na blanku St.Croix np. SCV 6'6" 17lb (lub 20lb zakładając te większe wabiki) lub podobny z materiału SCIV, SCVI. Fajne też są Batsony RX8 i RX8+ o podobnych parametrach. W Rodmasie też na pewno wybierzesz coś fajnego np. MBV 17 lub 20lb.
Zapisane

Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #3 : 10 Kwietnia 2009, 08:20:26 »

moim zdaniem Avid 1 1/4 będzie za mocny do wszystkich tych przynęt, lepiej będzie wybrać 1oz, w szczególności jak  przynętami ok40g będziesz łowił rzadko Smiley
Najlepszym rozwiązaniem będzie "gdzieś sie wybrać" i pomacać Smiley ponieważ jak sam nie jesteś do końca określony czego potrzebujesz to tym trudnij jest coś poradzić. np jaka akcja kija Huh
Do gum potrzebujesz kija z dość sztywną szczytówką Huh są różne szkoły łowienia i Ty musisz odpowiedzieć co potrzebujesz Smiley
Tak samo do jerkow, przydała by sie sztywny blank prawie bez akcji Smiley ale niektórzy lubią coś  miękkiego i z finezją, osobiście, odziwo sam przekonywuję sie do tej drugi opcji.

Dla mnie rozwiązaniem z 2 kijami jest bardzo dobre Smiley Aktualnie Avid to wydatek ok 800pln więc bez problemu kupisz 2 dobre kije
Do jerków jakiś Dragon do ok 60g, a do "normalnego łowienia" np St Croix Prmier albo St. Stoix Inshore, bardzo dobre kije które nie są doceniane, mają wolniejszą/miękką akcje w porównaniu do Premira czy Avida

Pozdrawiam Paweł

PS. Skorzystaj z wyszukiwarki,  bo zdziwisz sie ile rzeczy można tam wyszukać Smiley
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #4 : 10 Kwietnia 2009, 09:27:25 »

Może coś gotowego ,jak łowisz więcej czasu z łódki to może http://www.saks-rods.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33:batson-mb785&catid=19:wdki-nowe&Itemid=31 ten kijek .pozdro wełpa.
P.S.sam się nad nim swego czasu zastanawiałem ale niestety życie  Undecided skorygowało moje zamiary.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #5 : 10 Kwietnia 2009, 20:58:29 »

Widziałem ten kijek w Saks. Chyba jendnak zbuduję coś lżejszego do 1 oz. Tylko dlaej nie wiem do końca jaki blank. Co sądzicie o IMB 664 ewentualnie IMB 704. Słyszałem , że są dość popularne Huh Huh
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2009, 00:07:23 wysłane przez wojtasz » Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #6 : 12 Kwietnia 2009, 00:08:21 »

Nikt nie ma kijka na tych blankach HuhHuh? Sad Sad
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #7 : 12 Kwietnia 2009, 11:22:08 »

Cierpliwości świeta są  Cheesy Tongue .pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #8 : 17 Kwietnia 2009, 09:59:38 »

już po świętach a koledzy coś nie za chetni do pomocy :-//
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
popper

Wiadomości: 71



« Odpowiedz #9 : 17 Kwietnia 2009, 14:23:14 »

@wojtasz, zdaje się mam kijek jakiego Ty również  potrzebujesz.  Szukałem dość długo "złotego środka" na swoje potrzeby.
Znalazłem
W zeszłym roku na blanku Legend Inshore zbudowałem i DanielaXR kijek, który chyba sełnia wszelkie kryteria jakie sobie założyłeś.
Opis wędziska jest tutaj
Dodam tylko, że po zmianie młynka (z CC 201DC na Metanium Mg) swobodnie podawałem na znaczne odległości wirówkę np Effzet 3 w wersli Comet lub 12 cm woblerek ABU tormentor
kijek czuły i mocny. jedyna wada- cena Cry.  Polecam szczerze   ok
Przy podanej przez Ciebie gramaturze rozważyłbym jeszcze ten sam model w wersji np 1 oz. Chyba jest taki w ofercie
Zapisane

Waldek
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #10 : 20 Kwietnia 2009, 18:05:55 »

Popper dziękuje bardzo za info ale mam już inne plany Cool ok  Wybór padł na ATC IWX693  Grin  Wybrałem się w daleką podróż do Pana Łukasza Masiaka i dokonałem wyboru. Mam wielką nadzieję , że będe bardzo zadowolony i już nie mogę się doczekać nowego nabytku. Łowi może ktoś na taki blank??Smiley może jakieś wrażenia>Huh?   Pozdrawiam Wojtasz
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!