http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 16:42:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Korkowe arbory
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Korkowe arbory  (Przeczytany 5019 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 07 Grudnia 2009, 18:57:29 »

Czy montował ktoś z Was uchwyty na arborach z korka? Jakieś spostrzeżenia, uwagi? Uzbroiłem dla siebie dwa kije właśnie na pierścieniach wytoczonych z korka, ale na testy nadwodne przyjdzie mi chyba poczekać trochę...
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 09 Grudnia 2009, 11:05:00 »

Trudno. Jak sam przetestuję to napiszę, czy coś zauważyłem szczególnego Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #2 : 09 Grudnia 2009, 13:04:55 »

Czesc Mekamil,

jestes pionierem...  Grin
Tez myslalem o tym (nawet korki zbieralem), ale zdecydowalem sie na "grafitowe" arbory, ktore sa w rzeczywistosci z pianki polyuretanowej (bodajrze)... sa tak tanie, ze nie oplaca sie kombinowac... Ale chetnie poczytam o Twoich doswiadczenach...  ok

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 09 Grudnia 2009, 13:09:42 »

Ze zdjęć grafitowe arbory do mnie totalnie nie przemawiają - musiałbym wziąć do ręki i zobaczyć, co to, a nie bardzo mam gdzie. Choć faktycznie komplet pod uchwyt kosztuje 1-2$, więc grosze. Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #4 : 09 Grudnia 2009, 13:50:49 »

Po zdjeciach trudno ocenic... przynajmniej dla mnie. Zamowilem z ciekawosci i zastosowalem juz w praktyce. Jest to taka troche kruchliwa pianka, lekka, bardzo latwa w obrobce, chyba nikt z fachowcow nie kwestionuje jej uzycia... Choc mozna tez na tasmie lub korku i tez bedzie dobrze...
W miare dobrym rozwiazaniem okazaly sie uchwyty Fuji ECS, ktore posiadaja wewnatrz wyprofilowane "zeberka", ktore przylegaja do blanku - arbory nie sa wtedy juz potrzebne. Choc ten uchwyt to tez tylko jedna z wielu opcji.

Pozdrawiam --Yacaré--

Zapisane
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #5 : 09 Grudnia 2009, 21:13:34 »

 U mnie ten patent się sprawdził. Wybieram twarde korki, toczę na wymiar i frezuję płytkie nacięcia na powierzchni styku z blankiem oraz z uchwytem.  Nacięcia robię wzdłuż korka a nie po średnicy  jego obwodu, aby klej miał miejsce na wiązanie. Po dwóch sezonach nic się nie odkleja, uchwyt się nie obraca, nie trzeszczy, szumi, brzęczy itp.
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #6 : 09 Grudnia 2009, 21:24:42 »

U mnie ten patent się sprawdził. Wybieram twarde korki, toczę na wymiar i frezuję płytkie nacięcia na powierzchni styku z blankiem oraz z uchwytem.  Nacięcia robię wzdłuż korka a nie po średnicy  jego obwodu, aby klej miał miejsce na wiązanie. Po dwóch sezonach nic się nie odkleja, uchwyt się nie obraca, nie trzeszczy, szumi, brzęczy itp.

Tylko po co ta cała robota? Grafitowe arbory są lżejsze, twardsze i odpowiednio przygotowane, kosztują też grosze. ok
Zapisane

artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #7 : 09 Grudnia 2009, 21:59:00 »


Tylko po co ta cała robota? Grafitowe arbory są lżejsze, twardsze i odpowiednio przygotowane, kosztują też grosze. ok
[/quote]

To prawda i wstyd się przyznać, ale to za sprawą wrodzonego lenistwa, które towarzyszy mi od czasów niepamiętnych. Po trochu może też z chęci kombinowania i satysfakcji z radzenia sobie w sytuacji, gdy nie ma pod ręką gotowych komponentów. Ale raczej stawiałbym na ten pierwszy powód  Smiley
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #8 : 18 Grudnia 2009, 22:25:52 »

A co to są arbory?Huh
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #9 : 19 Grudnia 2009, 00:07:49 »

A po co arbory, korki - przecież jest taśma!
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #10 : 19 Grudnia 2009, 02:07:23 »

...lub taśma z włókna szklanego do regipsów... Grin
Zapisane

Honneur et fidélité
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #11 : 19 Grudnia 2009, 10:26:39 »

Taaa...napchajcie jeszcze gazet albo brudnych skarpet do uchwytów  ok Undecided
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #12 : 19 Grudnia 2009, 10:42:39 »

Luzik, ja po prostu muszę wszystkiego spróbować - do grafitowych arborów też dojrzeję  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #13 : 19 Grudnia 2009, 11:30:28 »

No właśnie co to są arbory? Bo nawet google milczy na ten temat  Wink
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #14 : 19 Grudnia 2009, 11:37:39 »

http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=2094.msg42368#msg42368
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!