http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 17:08:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Blank na wędzisko podlodowe?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Blank na wędzisko podlodowe?  (Przeczytany 9087 razy)
@Perch@
Gość
« : 14 Lutego 2010, 12:00:19 »

Hej.
Od następnej zimy chcę spróbować łowienia na lodzie  Roll Eyes a także w letnie wieczory chciałbym spróbować wykonać swoja pierwszą wędkę.
Blank ma obsługiwać blaszki pod-lodowe o średniej masie 4,5g jak i miało by sie nadawać do łowienia na mormyszki (tu głównie kiwok będzie grał rolę).
Jaką akcje polecacie? Długość?  Macie jakieś doświadczenia lub pomysły  Roll Eyes
Pozdro  Beer
Zapisane
Gribu

Wiadomości: 273


Zabrze

)><(((((O> ~


« Odpowiedz #1 : 14 Lutego 2010, 12:41:14 »

Łowienie z lodu to jak dla mnie lekko zapomniana metoda, choć bardzo to lubiłem. Raz zdarzyło mi sie zrobć wędeczke, ze szklanej szczytówki, szlifowałem ją drobnym papierem ściernym do uzyskania odpowiedniej miękkości. Na rozgrzewekę do pracy spróbuj pokombinować z jakąś starą szczytówką, wieszając potem "na sucho" obciążenie o pożądanej masie będziesz wiedział czego dalej szukać.
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #2 : 14 Lutego 2010, 13:20:28 »

http://www.wedki.pl/53-110/_Rozdzka.html

Blank to faktycznie może byc szczytówka fedeera albo bata/tyczki.
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #3 : 14 Lutego 2010, 14:55:52 »

Łowienie z lodu to jak dla mnie lekko zapomniana metoda, choć bardzo to lubiłem. Raz zdarzyło mi sie zrobć wędeczke, ze szklanej szczytówki, szlifowałem ją drobnym papierem ściernym do uzyskania odpowiedniej miękkości. Na rozgrzewekę do pracy spróbuj pokombinować z jakąś starą szczytówką, wieszając potem "na sucho" obciążenie o pożądanej masie będziesz wiedział czego dalej szukać.

@Gribu dla mnie to jest metoda na którą jeszcze nie łowiłem (tak jak muchówka czy trolling) i coraz bardziej korci mnie by tego spróbować, lecz boję się trochę wyjść na ten lud (szczególnie na początku sezonu gdy lud ma 6 czy 10 cm) teraz przy takim mrozie chodzę spokojnie mimo ze ważę 90 kg.

Blank to faktycznie może byc szczytówka fedeera albo bata/tyczki.

@Mleczko o tym akurat nie pomyślałem  Roll Eyes mam kilka szczytówek od feedera w domu to mogę sobie popatrzeć która była by odpowiednia  Fishing
Pobawię się trochę z tym, ale wydaje mi sie że taka szczytówka będzie posiadać "słaby dolnik"...

P.S --> dzięki za link  ok
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2010, 19:23:32 wysłane przez @Perch@ » Zapisane
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #4 : 14 Lutego 2010, 16:22:52 »

Można kupić za niewielką kwotę przyzwoitą podlodówkę cena od 20-stu do 200-stu złotych.
Gorzej sprawa przedstawia się pod multik. Jest problem z dobrym ugięciem a ilością przelotek.
Ewentualnie można uzbroić spiralnie. Pod stałoszpulowiec są wędeczki z kołowrotkiem w Corona Fishing, ewentualnie teleskopy ręcznie robione z ładnym  ugięciem na Allegro.
Pozdrawiam Bogdan.
Zapisane
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #5 : 14 Lutego 2010, 19:54:31 »

@Rbogus chciałem właśnie uzbroić coś pod multik z możliwością montażu kiwoka. I jedyne sensowne wyjście to właśnie spiralny montaż przelotek. Tylko pytanie teraz jakie przelotki? Recoli? Może jakieś muchowe większych rozmiarów? Nie wiem też skąd wytrzasnąć odpowiedni blank do budowy takiego wędziska, bo szczytówka od feedera wydaje mi się za słaba w dole jak wcześniej pisałem.
Podoba mi się jedno wędzisko St.Croix Premier Ice PIR28UL <-- test ale brak mu miejsca na zamontowanie kiwoka... co dyskwalifikuje go do mormyszki... Jest drugie rozwiązanie i kosztowne troszeczkę  St.Croix Legend Ice i uważam ze na początek nie warto takiej kasy wydawać...
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2010, 19:56:17 wysłane przez @Perch@ » Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #6 : 14 Lutego 2010, 20:18:58 »


Miałem okazję tym trochę połowić, świetna wędka pod blaszkę. @Żeglarz ma ciekawy sprzęt, może się tu odezwie.
Zapisane

Pozdrawiam
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #7 : 14 Lutego 2010, 20:49:07 »

a propos tej strony to czytam te recenzje i wiekszosci nie rozumie, niezbt obiektywne
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #8 : 14 Lutego 2010, 20:57:27 »

ja to zrobilem z 3 wedek ale wyszlo cos takiego i nawet zlowilem 2 pstragi hihihihi  na" okonku"
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #9 : 14 Lutego 2010, 21:18:02 »

ja to zrobilem z 3 wedek ale wyszlo cos takiego i nawet zlowilem 2 pstragi hihihihi  na" okonku"

Z trzech wędek typu? Jakiś feeder czy spinn  Huh Kusi mnie ten St.Croix Premier ICE i tak się zastanawiam, czy by nie wykombinował jakoś montażu kiwoka do niego  Roll Eyes
Zapisane
mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #10 : 14 Lutego 2010, 21:35:02 »

uhwyt mam z odzysku to byl jakson no i kawalek nastepny byl z jakiegos spiningu i szczytuwka od federa
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #11 : 14 Lutego 2010, 21:39:47 »

Kup blank szklany pusty do naprawy wędek + szczytówkę szklaną+ korek+ uchwyt+przelotki+blank węglowy do mocowania przelotek ruchomych = wędka teleskopowa  Lub szczytówka węglowa korek uchwyt, ale jest trochę sztywno.
Na szczytówce szklanej a lepiej igelitowej zrobisz najczulszy kijek. Pamiętaj że łowisz cienkimi żyłkamil blank ma się uginać, ale będzie więcej przelotek
Zapisane
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #12 : 14 Lutego 2010, 22:10:29 »

a propos tej strony to czytam te recenzje i wiekszosci nie rozumie, niezbt obiektywne

co nie jest obiektywne. Powiedz mi chętnie poznam Twoją opinie...
Zapisane

@Perch@
Gość
« Odpowiedz #13 : 14 Lutego 2010, 22:15:49 »

Cholera chłopaki na Corona-fishing przeczytałem że jeden z naszych kolegów miał przygodę na lodzie i wyszedł na szczęście z tego trochę mokry... Teraz mam wątpliwości czy się w to bawić czy nie...  Undecided
Zapisane
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #14 : 14 Lutego 2010, 22:18:46 »

ja to zrobilem z 3 wedek ale wyszlo cos takiego i nawet zlowilem 2 pstragi hihihihi  na" okonku"

Z trzech wędek typu? Jakiś feeder czy spinn  Huh Kusi mnie ten St.Croix Premier ICE i tak się zastanawiam, czy by nie wykombinował jakoś montażu kiwoka do niego  Roll Eyes
Próbowałem to zrobić. Kijki są świetne pod blaszkę. Mi jakoś szkoda było kleić do tego kiwoka.
Jak chcesz kijek do mormyszki kup sobie taki za 15 zł z wyjściem na kiwok
Zapisane

Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!