http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 19:49:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Blank na wędzisko podlodowe?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Blank na wędzisko podlodowe?  (Przeczytany 9088 razy)
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #15 : 14 Lutego 2010, 22:21:14 »

Próbowałem to zrobić. Kijki są świetne pod blaszkę. Mi jakoś szkoda było kleić do tego kiwoka.
Jak chcesz kijek do mormyszki kup sobie taki za 15 zł z wyjściem na kiwok

Aha, no nie mam wątpliwości ze są to kijki świetne pod blaszkę. Zobaczymy jak to będzie  ok może się przełamie i jednak wejdę na lód w przyszłym sezonie...
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #16 : 14 Lutego 2010, 23:03:03 »

Dziś widziałem taką wędkę w akcji - jak dla mnie rewelka.

http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/files/wdka_623.jpg
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
zoltar70

Wiadomości: 161


TARNÓW


« Odpowiedz #17 : 15 Lutego 2010, 00:19:15 »

W cenie 15 do 20 zł kupisz wędkę mikado pod kiwok i przezbroisz spiralnie. Jutro spróbuję dodać zdjęcie.
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #18 : 15 Lutego 2010, 21:26:35 »

Można kupić za niewielką kwotę przyzwoitą podlodówkę cena od 20-stu do 200-stu złotych.
Gorzej sprawa przedstawia się pod multik. Jest problem z dobrym ugięciem a ilością przelotek.
Ewentualnie można uzbroić spiralnie. Pod stałoszpulowiec są wędeczki z kołowrotkiem w Corona Fishing, ewentualnie teleskopy ręcznie robione z ładnym  ugięciem na Allegro.
Pozdrawiam Bogdan.

Panowie przepraszam bardzo ale o czym wy piszecie, czy wy kiedykolwiek łowiliście pod lodem, jak czytam posty w sylu"Gorzej sprawa przedstawia się pod multik..." w stosunku do wędki podlodowej to mnie pusty śmiech ogarnia. Nie róbcie sztucznych problemów. Nie rzucacie tymi wędeczkami na niebotyczne odległości. Wędka ma długość od mniej więcej 50 - 70 cm i opuszczamy przynętę w otwór w lodzie. Jedyna rzeczą jaką ma zrobić wędka jest sygnalizacja brania i  amortyzacja ucieczki ryby, która mimo wszystko jest dość niemrawa. Wędek możemy sobie kupić ewentualnie narobić dziesiątki. Koszty  w zasadzie żadne. Można przerzucić "blanki" od szklanych po węgiel. Od mięciutkich po sztywniejsze do cięższych przynęt. Prawdziwi podlodowcy mają po kilkanaście wędeczek.
Reszta to bicie piany...
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #19 : 16 Lutego 2010, 01:12:50 »

Pewnie kiedyś łowiłem, mniej więcej od ponad 30-tu lat to robię.
Kilka wędeczek też zrobiłem i raczej wiem jak pracują. Pusto śmiać się każdy potrafi.
Doradź koledze jak zrobić wędkę, a nie krytykujesz innego.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #20 : 16 Lutego 2010, 08:08:51 »

Boguś Sith racji sporo ma. W obecnej dobie zatrzęsienia kijków podloowych w sklepach można naprawdę wybra sobie cacuszko. Tymbardziej nie polecam samodzielnego zbrojenia komuś kto JESZCZE nie ma pojęcia o podlodowym łowieniu bo jak się doczytałem Perch z lodu nie lowi.  Skąd on ma wiedzieć czego chce od wędki. ?
Ja pomimo ponad dwudziestu lat łowienia spod lodu dopiero kilka lat temu samodzielnie uzbroiłem kilka kijków. Mam ich teraz 16 a i tak używam dwóch w tym jeden jest kupiony ze sklepu.
Perch moja rada w temacie - Idź  do sklepu najlepiej takiego w którym sprzedawcy napewno łowia ryby i to spod lodu  poproś o poradę.
Wędeczkę kompletną pod kiwok mozna kupić za kilkanaście złotych i nie warto na dzień dobry pchać się w samodzielne zbrojenie. Kupisz idź na lód i spróbuj wogóle czy takie łowienie Ci pasuje bo znam zapalonych łowcow letnich dla których łowienie spod lodu to przekleństwo. Zrób to wszystko teraz jeszzce w tym sezonie kiedy jest gruby i w miarę bezpieczny lód. Połów sprawdź swoje preferencje  a jak się spodoba  to wtedy kombinuj ze zbrojeniem wędki. Szkoda pchać sie w koszty zbrojenia wędki zanim sie nie wie czego od niej chcieć a gwarantuje Tobie że pierwsza jak i druga a pewnie i trzecia nie będą Tobie odpowiadały no chyba, że Masz jakiś dar wiedzy bez praktyki. 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #21 : 16 Lutego 2010, 16:10:40 »

Masz rację Zamki, ja mu proponowałem zakup wędki. Opcja zrobienia ma sens jak ktoś lubi lub nie ma takiej na rynku.
Ja też mam trochę kijków. Samych bałałajek kilkanaście, ale te używam jak jest mało czasu na wiązanie.
Przeważnie biorę wędeczki 60-85 cm teleskopowe bo już parę połamałem w transporcie. Zrobiłem je z włókna szklanego.
Przy żylce 0.065 akcja wędki ma kolosalne znaczenie, przy 0.10 na dużego okonia z 15-tu metrów z multikiem też.
Uzbroić miękką wędkę pod stalą szpulę nie jest problemem, pod multika jest. dlaczego  Huh
Bo przy prawidłowym ugięciu żyłka trze o blank, lub jest za dużo przelotek. O niemrawości ryby z pod lodu, niech się wypowie ten co łowi kilowe okonie lub sieje. Zamki z całym szacunkiem, może i ma rację co do kupna wędki. na pewno nie do pustego śmiechu, łatwego zrobienia wędki pod multik i niemrawości ryb. Poza tym tego typu posty zniechęcają innych do ich pisania. Jak chce pomóc- to nie wyśmiewając innych, nawet jak ma racje. A jak ma, to proszę bardzo o wędkę 80 cm pod multik i żyłkę 0,10 do zacięcia sieji z 20-tu metrów. Z wędkarskim pozdrowieniem Bogdan  Fishing
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2010, 16:31:34 wysłane przez rbogus » Zapisane
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #22 : 16 Lutego 2010, 23:35:51 »

Chłopaki każdy z was ma racje  Roll Eyes Dziękuje wam również za odzew w wątku  Beer Tak jak napisał @Zamki wybiorę się w ten weekend na ryby z znajomym wędkarzem (który łowi z lotu) powędkuję sobie przez kilka godzin i będę wiedział czy mi się to będzie podobać czy nie. Interesują mnie dwie metody na mormyszkę i na blaszkę. Zobaczymy która mi się bardziej spodoba.
Jeśli mi się to spodoba to kupię sobie osprzęt i od przyszłego sezony będę walczył z swoim sprzętem. Jeszcze raz dzięki za pomoc  ok
Pozdrawiam @Perch  Wink
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #23 : 26 Lutego 2010, 11:10:51 »

W sumie to temat ciut się zdezaktualnił  Wink ale ... Nie będę się wypowiadać w temacie wędek podlodowych na sieje, bo w tym względzie jestem neofitą, natomiast jeśli chodzi o wędkę do łowienia na mormyszkę pozwolę sobie na napisanie kilku sugestii. Moim zdaniem wędka powinna być jak najkrótsza!! Niewiele ponad regulaminowe 30 cm. Taka długość sprawia, że najłatwiej nam "zagrać" przynętą tak jak chcemy, co przy wędkach długich jest dużo, dużo trudniejsze. Poza tym stosowanie multika w przypadku łowienia na mormychę jest, delikatnie ujmując, nieporozumieniem. O niebo lepszy jest stałoszpulowiec dlatego, że po otworzeniu kabłąka przynęta będzie opadać do dna bez naszej pomocy. Jest to bardzo ważne podczas łowienia na większych głębokościach. Poza tym, przy stosowanych średnicach żyłek, dużo precyzyjnie można ustawić hamulec. Co do wykonania samej wędki to ja używam zakupionych w sklepie szczytówek, które uzbrajam w trzy korki od wina i jedną przelotkę. Przy tej długości wędki jedna przelotka w zupełności wystarcza. Kiwok montuje na igielit. Wychodzą naprawdę "kozackie" wędeczki, o znakomitych walorach użytkowych, a koszt ich wykonania jest bardzo niewielki.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!