http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 22:42:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  REMONT ŁAJBY :d
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: REMONT ŁAJBY :d  (Przeczytany 3205 razy)
Krzycho

Wiadomości: 65

Siemiatycze


« : 15 Marca 2010, 19:36:56 »

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wzmocnić pawęż w łódeczce z laminatu Wystarczy położyć kilka warstw tkaniny szklanej czy może lepiej za laminować  cienką sklejkę łajba ma pływać pod 10 konnym motorkiem i po mojemu obecna pawęż jest zbyt słabej konstrukcji prosił bym o jakieś porady może są jakieś lepsze sposoby dodam ze jest to łódeczka o wymiarach 370 cm długości i 160 szerokości Pozdrawiam Krzysiek
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1 : 15 Marca 2010, 20:09:34 »

Nie znam konstrukcji rufy w Twojej łódce więc doradzić cokolwiek jest ciężko.
Pytania-
Czy jest na rufie wylaminowana zamknięta ławka czy bakista.?
Jaka jest w tej chwili grubość ściany rufowej.?
I czy łódka wogóle jest przystosowana do silnika spalinowego a jak tak to do jakiej mocy.?
Bo  przy drastycznym podniesieniu mocy silnka z powiedzmy 5 do 10 koników może nie wystarczyć wzmocnienie rufy tu tez ważnym miejscem jest śródokręcie czyli środkowa ławka. Jak ona jest skonstruowana czy jest na stałe wlaminowana czy to jest tylko przykręcana sklejka. ?
Najlepiej by było fotkę łódki wrzucić.


Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Krzycho

Wiadomości: 65

Siemiatycze


« Odpowiedz #2 : 16 Marca 2010, 19:44:15 »

 łajba ma 3 ławki ostatnia ławka jest odsunieta od rufy z 30 cm grubosci rufy około 1 cm bez sklejek bo zdemontowałem dno i srodek bedzie wzmacniany tkanina szklana jak tylko dojdzie do mnie konstrukcja rufy wydaje sie dosc solidna to stara łajba kupiłem ją za 100 pln Smiley 2litry czystej on i tak niepływa bo czasu nima łupinka ogulnie w stanie srednim była dziur niemiała wszystko juz porobiłem tylko ta rufa została łajba na sto procent jest przystosowana pod silnik bo tam z tyłu były sklejki
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3 : 17 Marca 2010, 10:46:37 »

Cytat: Krzycho
łajba ma 3 ławki ostatnia ławka jest odsunieta od rufy z 30 cm grubosci rufy około 1 cm bez sklejek bo zdemontowałem

Dałbym sklejkę z dwóch stron laminatu skręcając ją na śruby uprzednio smarując powierzchnie przylegania żywicą. Zmierz tylko uchwyt silnika żeby jarzma objęły  dwie sklejki i grubość laminatu. W starej łódce miałem rufę z 100mm sklejki oblaminowaną trzema warstwami  i nakładkę wzmacniającą z 200mmm sklejki i  przy mojej 9,9 yamaszce wcale za dużo nie było bo rufa przy gwałtownym dodaniu gazu uginała się.
Ważne też jest pierwsze załamanie z ryfu na burtę tam też bardzo mocno laminat pracuje dlatego pytałem sie o ławkę czy jest wlaminowana w burtę i do ściany rufowej dobrze ay tak było bo daje to duże wzmocnienie dla rufy powiedzmy tak jak tu ławka wlaminowana w burte i rufę. pod laminatem mozna najpierw zrobić konstrukcję z listew zeby mozna na to było spokojnie stanąć do zakładnaia silnika chciażby.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!