http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 02:42:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szanujmy nasz język.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szanujmy nasz język.  (Przeczytany 75941 razy)
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #60 : 05 Lutego 2012, 21:20:08 »

Ja za bardzo nie zwracam uwagi na błędy może dlatego że sam je często popełniam, ale za to strasznie drażnią mnie slangi takie jak "plecika" jak by nie można było napisać plecionka
Paweł słuszna racja  ok Beer
Zapisane

Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #61 : 05 Lutego 2012, 23:06:40 »

Być może powoływanie się na dysleksję jest nagminne. Niemniej jednak, wielu ludzi cierpi na tą niemiłą przypadłość, która często jest pochodną nadpobudliwości. Wymaga bardzo dużo samozaparcia i dyscypliny aby przestać być dyslektykiem. To, że kiedyś nie przywiązywano uwagi w ośrodkach kształcenia, do prawidłowego rozpoznania dysleksji nie upoważnia do nazywania ludzi Gamoniami.

Będę polemizował z tym stwierdzeniem, kiedyś naprawdę trzeba było być dys...... żeby dostać kwit, chyba że ojce byli majętni. Większości to się uczyć i czytać nie chciało, a gdy ojce forsiaści byli, to wszystko szło załatwić, wiem co piszę.

Cytuj
Ja wierzę. Przez 6 lat podstawówki ortografia byłą dla mnie koszmarem. Matka kazała mi zakuwać na pamięć słownik ortograficzny. Co dziennie wyrazy z jedną literą. Jak się słowkin skończył a z dyktanda była pała to jeszcze raz od nowa. Problem był nie tylko z typowymi "ż" i "rz" itp., ale również z na przykład "d" i "t". Co ciekawe pisząc na komputerze też mi się zdarza. Od 7 klasy podstawówki do trzeciej liceum miałem zajęcia reedukacyjne. Efekty były ale i tak gdyby nie zaświadczenie nie miał bym szans na zdanie matury z języka polskiego. Dzięki papierkowi nie brano pod uwagę błędów ortograficznych i dostałem 4.

Mogę się zgodzić, że w wielu przypadkach zaświadczenia są dawane na wyrost. Mogę przyznać, że lenistwo jest maskowane swego czasu modnymi dysleksjami, dysortografiami i dysgrafiami. Jednak wiem ile pracy kosztowało mnie codzienne przepisywanie tych samych zdań, po to żeby ręka przyzwyczaiła się do konkretnego zestawu ruchów, a oko zapamiętało jak wygląda prawidłowo napisany wyraz. Z powyższych powodów, nie życzę sobie żeby mnie nazywano gamoniem.

Wielokrotnie po 100, 200 albo 1000 razy przepisywałem POPRAWNIE słowa które napisałem z błędem ortograficznym, teraz dziękuję swoim Polonistkom za to.

Przy okazji zróbcie tez konkurs - " Mistrz tolerancji ".
Ja proponuję konkurs Mistrz NIETOLERANCJI w związku
Cytat: shorty

Andrzej dołącz zaświadczenie o dysgrafii i dysleksji, i będzie git Smiley

Póki są dostępne DARMOWE edytory teksty nie będzie git.

Właśnie są darmowe edytory, niech pacjenci się uczą. W kwestii gramatyki może być ciężko, bo najnowsze sobie nie radzą, ale z ortografią niemalże wszystkie sobie poradzą. Wreszcie skończmy z litością dla wszelakich dys...... . Gdy ja chodziłem do podstawówki, technikum, nie było takich problemów, albo nie robiło się błędów, albo się wylatywało, były dwa wyjątki, naprawdę dys... podparte solidnymi badaniami, albo bogate ojce, którzy nauczycielom smarowali, żeby dzieci nie wylecieli. Ja osobiście, dla gramatyki tolerancję mam, sam nie zawsze idealny w tym kontekście jestem, ale dla Ortografii zero litości, nie umie, niech się nauczy, przeczyta kilka tysięcy książek, albo niech z przykładowego "Worda" korzysta, albo WON. Szczególnie mnie irytuje brak polskich znaków, tłumaczenie że w telefonie nie mam, to dla małolatów.
Zapisane

YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #62 : 05 Lutego 2012, 23:43:03 »

Ostrzeżenie dla osób korzystających i wierzących w nieomylność MS Word i innych edytorów tekstu - w ich słownikach są błędy... Zdecydowanie lepiej sięgnąć po słownik - w nim błędów nie ma Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #63 : 05 Lutego 2012, 23:53:46 »

Ostrzeżenie dla osób korzystających i wierzących w nieomylność MS Word i innych edytorów tekstu - w ich słownikach są błędy... Zdecydowanie lepiej sięgnąć po słownik - w nim błędów nie ma Smiley

Yacoszek zgadza się, ale słownik MS Word pozwala wyeliminować 99% błędów. Więc niech młodziaki (bez względu na wiek) korzystają z niego. Słowniki Open Office, są gorsze, trzeba dobrze znać ortografię, żeby słowa dodawać, poprawne słowa. Ja i tak i tak zrozumienia i litości miał nie będę. Moje Polonistki w szkole Podstawowej na mnie znalazły sposób, żebym błędów nie robił, dys.... w klasie był jeden, akurat prawilny dys......, totalny matoł w kwestii błędów i charakteru pisma. Lekarze mogliby się uczyć jak niezrozumiale pisać. Chłopak skończył prawo, ale za tępy był na aplikację Wink Wink Wink. Akurat znam pacjenta, dobrze wylądował, teraz -ce dyrektor w jednym z warszawskich szpitali. Silne poparcie polityczne ma.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2012, 00:00:39 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #64 : 06 Lutego 2012, 00:13:37 »

Kardi, zgadzam się z Tobą, żeby nie powiedzieć: rozumię Cię ...  Wink

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #65 : 06 Lutego 2012, 07:21:57 »

Ostrzeżenie dla osób korzystających i wierzących w nieomylność MS Word i innych edytorów tekstu - w ich słownikach są błędy... Zdecydowanie lepiej sięgnąć po słownik - w nim błędów nie ma Smiley

Yacoszek zgadza się, ale słownik MS Word pozwala wyeliminować 99% błędów. Więc niech młodziaki (bez względu na wiek) korzystają z niego. Słowniki Open Office, są gorsze, trzeba dobrze znać ortografię, żeby słowa dodawać, poprawne słowa. Ja i tak i tak zrozumienia i litości miał nie będę. Moje Polonistki w szkole Podstawowej na mnie znalazły sposób, żebym błędów nie robił, dys.... w klasie był jeden, akurat prawilny dys......, totalny matoł w kwestii błędów i charakteru pisma. Lekarze mogliby się uczyć jak niezrozumiale pisać. Chłopak skończył prawo, ale za tępy był na aplikację Wink Wink Wink. Akurat znam pacjenta, dobrze wylądował, teraz -ce dyrektor w jednym z warszawskich szpitali. Silne poparcie polityczne ma.

Zgadzam się z tobą - jeżeli mamy wybierać pomiędzy sprawdzaniem błędów gdziekolwiek, albo nie sprawdzaniem ich w ogóle, to niech "młodziaki" korzystają z MS Worda czy innych edytorów tekstu. Chodziło mi bardziej o to, żeby nie wierzyć w 100 % w poprawność słowników zawartych w edytorach tekstu - zawierają niestety choćby ten 1 % błędów. Niestety wielokrotnie miałem do czynienia z tłumaczeniami "bo Word powiedział, że taka pisownia jest poprawna"... MS Word to nie wyrocznia ortograficzna ani gramatyczna Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #66 : 06 Lutego 2012, 17:32:34 »

Kardi, zgadzam się z Tobą, żeby nie powiedzieć: rozumię Cię ...  Wink

Pozdrawiam
Grzesiek
Witam.Dziękuję Smiley.Myślę,że to ciekawy,dobrze moderowany wątek. ok
Zapisane
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #67 : 09 Lutego 2012, 13:46:14 »

 Jak w temacie. Mowa esemesowa niech zostanie w telefonach.
Zacznijmy używać ą, ę, ż, ź ó, ł  jak również przecinków i kropek. Zdania zaczynajmy z dużej litery
 a kończymy kropką.  ok
Może i nie jest nasze forum polonistyczne, ale i nie jest telefonem.
Polacy nie gęsi a swój język mają ! Tak walczyli o niego nasi dziadowie a my teraz robimy z niego gęganie.

Regulamin forum zostanie uzupełniony o zapis :

- Posty rażąco łamiące zasady polskiej pisowni będą usuwane.

Nie uzywam poniewaz gdyz nie mam takowych na klawiaturze... a jak sie wysile to najwyzej moge takie cos wstawiac øæØÆÅ^ ale to chyba nie o te chodzi.....
Zapisane
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #68 : 09 Lutego 2012, 15:25:01 »

 Jak w temacie. Mowa esemesowa niech zostanie w telefonach.
Zacznijmy używać ą, ę, ż, ź ó, ł  jak również przecinków i kropek. Zdania zaczynajmy z dużej litery
 a kończymy kropką.  ok
Może i nie jest nasze forum polonistyczne, ale i nie jest telefonem.
Polacy nie gęsi a swój język mają ! Tak walczyli o niego nasi dziadowie a my teraz robimy z niego gęganie.

Regulamin forum zostanie uzupełniony o zapis :

- Posty rażąco łamiące zasady polskiej pisowni będą usuwane.

Nie uzywam poniewaz gdyz nie mam takowych na klawiaturze... a jak sie wysile to najwyzej moge takie cos wstawiac øæØÆÅ^ ale to chyba nie o te chodzi.....

Zmiana klawiatury to jedno-dwa kliknięcia, więc przestań pitolić  Wink. Lenistwo i tyle w tym temacie.
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #69 : 09 Lutego 2012, 19:00:18 »

@zippo.
Pisze na Polskiej klawiaturze iPhone'a , i niestety nie zawsze wskakuja mi Polskie znaki. Czuje się przez to upodlony. Firma Apple upokorzyla mnie , moj naród i ojczyznę nie umieszczając w sofcie mojego telefonu klawiatury z wszystkimi , jakże ważnymi dla naszej tożsamośći kulturowej fontami.  Prawdopodobnie jest to celowe działanie tych parszywych polonofobow ponieważ nic im nie przeszkadzało umieścić inne egzotyczne klawiatury , np: 8 chińskich ,chorwacka , estonska , hindi , tybetanska a także czirokeska i ikony emoji.  Ponadto ich agenci w porozumieniu z Moskwa i Berlinem , wyczyscili całego AppStora z naszych narodowych , patriotycznych , wszechpolskich i jedynie słusznych klawiatur.  To nie godne żebyśmy my , nie gęsi przecież , korzystali z obcych , zaprzanskich alfabetow.
Dlatego z radością skonstatowalem ze możesz nam - piszącym na telefonach - pomoc.
Podobna znasz dwa miejsca w które należy kliknąć żeby rozwiązać ten problem.
No to wskaz proszę te miejsca. Albo przestań pitolic.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #70 : 09 Lutego 2012, 19:14:16 »

@zippo.
Pisze na Polskiej klawiaturze iPhone'a , i niestety nie zawsze wskakuja mi Polskie znaki. Czuje się przez to upodlony. Firma Apple upokorzyla mnie , moj naród i ojczyznę nie umieszczając w sofcie mojego telefonu klawiatury z wszystkimi , jakże ważnymi dla naszej tożsamośći kulturowej fontami.  Prawdopodobnie jest to celowe działanie tych parszywych polonofobow ponieważ nic im nie przeszkadzało umieścić inne egzotyczne klawiatury , np: 8 chińskich ,chorwacka , estonska , hindi , tybetanska a także czirokeska i ikony emoji.  Ponadto ich agenci w porozumieniu z Moskwa i Berlinem , wyczyscili całego AppStora z naszych narodowych , patriotycznych , wszechpolskich i jedynie słusznych klawiatur.  To nie godne żebyśmy my , nie gęsi przecież , korzystali z obcych , zaprzanskich alfabetow.
Dlatego z radością skonstatowalem ze możesz nam - piszącym na telefonach - pomoc.
Podobna znasz dwa miejsca w które należy kliknąć żeby rozwiązać ten problem.
No to wskaz proszę te miejsca. Albo przestań pitolic.

Ja na iPhonie jak i na iPadzie, z którego piszę posiadam wszystkie polskie znaki  Tongue Huh Tongue
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #71 : 09 Lutego 2012, 19:20:11 »

Ale jak ?  Są jakieś dostępne rozszerzenia ?
A może ja nie wiem jak włączyć te polskie znaki.
Jak możesz to pomóż. Przynajmiej na mnie przestaną się wkurzac.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Krecik

Wiadomości: 118

Stevenage Anglia


« Odpowiedz #72 : 09 Lutego 2012, 19:28:52 »

Witam, poprostu ustaw język na polski, literki są, kropki i ogonki pojawiają się po nacisnieciu i przytżymaniu literki - rozwija się lista, najeżdżasz palcem bez odrywania i gotowe. Możesz ustawić kilka języków i zmieniać je płynnie z poziomu klawiatury - pisząc - poprzez naciśniecie " globusa" obok spacji. Faktem jest że opcja "wypełnianie" nie działa poprawnie i słowniczek jest dość ubogi w zasób słów.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2012, 19:32:16 wysłane przez Krecik » Zapisane
Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #73 : 09 Lutego 2012, 19:30:27 »

Jak chcesz ł przytrzymaj dłużej l i tak dalej. Aktualizację oprogramowania masz w ustawieniach.
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #74 : 09 Lutego 2012, 19:39:36 »

@zippo.
Pisze na Polskiej klawiaturze iPhone'a , i niestety nie zawsze wskakuja mi Polskie znaki. Czuje się przez to upodlony. Firma Apple upokorzyla mnie , moj naród i ojczyznę nie umieszczając w sofcie mojego telefonu klawiatury z wszystkimi , jakże ważnymi dla naszej tożsamośći kulturowej fontami.  Prawdopodobnie jest to celowe działanie tych parszywych polonofobow ponieważ nic im nie przeszkadzało umieścić inne egzotyczne klawiatury , np: 8 chińskich ,chorwacka , estonska , hindi , tybetanska a także czirokeska i ikony emoji.  Ponadto ich agenci w porozumieniu z Moskwa i Berlinem , wyczyscili całego AppStora z naszych narodowych, patriotycznych , wszechpolskich i jedynie słusznych klawiatur.  To nie godne żebyśmy my , nie gęsi przecież , korzystali z obcych , zaprzanskich alfabetow.
Dlatego z radością skonstatowalem ze możesz nam - piszącym na telefonach - pomoc.
Podobna znasz dwa miejsca w które należy kliknąć żeby rozwiązać ten problem.
No to wskaz proszę te miejsca. Albo przestań pitolic.

Samwieszkto, wytłuściłem fonty w Twojej wypowiedzi, więc przestań pitolić tylko wolniej i uważniej pisz. W wytłuszczeniach widać że się da, te same literki, raz mają polskie znaki raz nie.
Wolniej i uważniej pisz i nie pitol jak to sam napisałeś.
Przytoczyłem jeden Twój post, ale tak samo piszesz we wszystkich, mało uważnie.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!