http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 20:58:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szanujmy nasz język.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szanujmy nasz język.  (Przeczytany 75938 razy)
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #45 : 04 Lutego 2012, 20:55:47 »

"Mogę się zgodzić, że w wielu przypadkach zaświadczenia są dawane na wyrost. Mogę przyznać, że lenistwo jest maskowane swego czasu modnymi dysleksjami, dysortografiami i dysgrafiami. Jednak wiem ile pracy kosztowało mnie codzienne przepisywanie tych samych zdań, po to żeby ręka przyzwyczaiła się do konkretnego zestawu ruchów, a oko zapamiętało jak wygląda prawidłowo napisany wyraz. Z powyższych powodów, nie życzę sobie żeby mnie nazywano gamoniem."
Z tym nie zamierzam dyskutować  ok Grin                             
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #46 : 04 Lutego 2012, 20:58:42 »

Chyba zrobimy na Zlocie konkurs"Mistrz Języka" ok Laughing
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #47 : 04 Lutego 2012, 21:10:32 »

Przy okazji zróbcie tez konkurs - " Mistrz tolerancji ".
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #48 : 04 Lutego 2012, 21:14:06 »

Nie ma to jak wujek Staszek - Mistrz Ciętej Riposty.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #49 : 04 Lutego 2012, 21:18:32 »

Za moich czasów nie było dyslektyków, epileptyków, hipochondryków  czy innych anorektyków... byli  jedynie GAMONIE( nazywając rzecz po imieniu)

Pierwsze widzę, żeby chorzy na padaczkę, byli gamoniami z powodu swojej niemiłej przypadłości   Undecided
To chyba pomyłka, co? A nie faktyczne przekonania...  Beer
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #50 : 04 Lutego 2012, 21:23:40 »

Za moich czasów nie było dyslektyków, epileptyków, hipochondryków  czy innych anorektyków... byli  jedynie GAMONIE( nazywając rzecz po imieniu)

Pierwsze widzę, żeby chorzy na padaczkę, byli gamoniami z powodu swojej niemiłej przypadłości   Undecided
To chyba pomyłka, co? A nie faktyczne przekonania...  Beer
Tó siem stobom zgadzam ok  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #51 : 04 Lutego 2012, 21:26:28 »

No to mie ulrzyuo  Cool

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #52 : 04 Lutego 2012, 21:28:08 »

 ok i wszystko jasne ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #53 : 04 Lutego 2012, 21:34:07 »

Loganku . Kto to jest wujek Staszek ?
Poznaj mnie z nim. Będę miał się z kim poobrazac. Laughing
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #54 : 04 Lutego 2012, 21:35:21 »

Witam kolegów(to taka stara szkoła Smiley)Straszne są cztero-składy,4-składy,oraz podobne określenia wędziska czteroczęściowego.Mistrzostwem świata jest "jednoskład".Mówimy po prostu o wędziskach wieloczęściowych i tyle.Wędzisko to tylko kij,wędka to już gotowy zestaw,zawierający np.kołowrotek.No i określenie"miejscówka"-brrr.Jakieś składy i miejscówki-istne PKP Grin"Kręcioł"powiem szczerze też nie budzi entuzjazmu.Marudzę,ale tu wolno.
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #55 : 04 Lutego 2012, 21:48:14 »

Loganku . Kto to jest wujek Staszek ?
Poznaj mnie z nim. Będę miał się z kim poobrazac. Laughing

Wujek Staszek
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #56 : 04 Lutego 2012, 22:04:20 »

Lubię cię Logan.  Grin Grin Grin
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #57 : 04 Lutego 2012, 22:16:33 »

Kłaniam się. Uważam, że "jednoskład" jest całkiem w porządku, ale do długości 6', bo powyżej to już nadbagaż, czyli faktycznie PKP  Wink "Miejscówka" też mnie nie wzdryga. Wzdryga mnie wziąść, poszłem, zatrzymie (zaczymie, zaczymam), wogóle, z tąd lub z tamtąd, okres czasu, cofanie do tyłu, 4 luty i to roku dwutysięcznego dwunastego, bynajmniej w znaczeniu przynajmniej i wiele innych kwiatków. Jednoskład to taki nasz folklor spiningowy, głównie internetowy, ale nie tylko. W sumie użyteczny neologizm, bo "wędzisko jednoczęściowe" jest trochę przydługim określeniem  Smiley

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #58 : 05 Lutego 2012, 12:17:48 »

Witam.Pewne neologizmy z pewnością zgrabnie zastępują pierwotne określenia.Znaczenie ma proporcja i stosowanie ich w sposób zamienny.W innym przypadku młody wędkarz nie będzie w stanie zapoznać się ze starszą literaturą wędkarską Embarrassed Jednoskład z kręciołem a na nim plećka?Na końcu wobek? Huh Jaki patyk pod główkę Roll Eyes Szanujmy nasz język poprzez stosowanie ortografii i interpunkcji-pełna zgoda.Neologizmy -tak,ale z umiarem. ok Serdecznie pozdrawiam w zimny poranek-kardi
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #59 : 05 Lutego 2012, 12:22:17 »

Pawle nic dodać a tym bardziej ująć.  ok Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!