http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 20:20:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Szczupak na muchę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak na muchę  (Przeczytany 110053 razy)
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #120 : 28 Stycznia 2013, 09:09:57 »

Wiesz tutaj kolosalne znaczenie ma materiał , z którego ukręcona jest mucha. 15 cm syntetyk, a 15 cm bunnybug to 2 rózne "oporowo" muchy.
10# to już armata i nawet przy dobrym wyważeniu zestawu  i dobrej technice potrafi zmęczyć rękę, więc nic dziwnego, że 8# łowi ci się lżej.
Mucha 15 cm to średni, uniwersalny rozmiar w mojej skali.
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #121 : 28 Stycznia 2013, 09:57:44 »

Ok, a na jaką głębokość zalecałbyś tą linkę z tonącą końcówką? Tak od do?

Znajomy opowiedział mi o leśnych oczkach, gdzie pół jeziora to 0,5-1,5m krystaliczna woda, a niekiedy po wpadnięciu przynęty widać po kilka wirów/wyjść szczupaków na raz  Laughing ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #122 : 28 Stycznia 2013, 10:02:36 »

Ok, a na jaką głębokość zalecałbyś tą linkę z tonącą końcówką? Tak od do?

Znajomy opowiedział mi o leśnych oczkach, gdzie pół jeziora to 0,5-1,5m krystaliczna woda, a niekiedy po wpadnięciu przynęty widać po kilka wirów/wyjść szczupaków na raz  Laughing ok

Na taką wodę tylko pływająca linka, spokojnie możesz poprowadzić muchę na 1,5m czyli jak woda przezroczysta to można wyciągnąć ryby ze znacznie większej głębokości. Tonącą nie zatrzymasz muchy na dłuższą chwilę przy kępie zielska czy nad płaskim blatem. Na Twoje wody to już wyłącznie pływająca  Smiley
Zapisane

wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #123 : 28 Stycznia 2013, 10:05:36 »

Ok, a na jaką głębokość zalecałbyś tą linkę z tonącą końcówką? Tak od do?

Znajomy opowiedział mi o leśnych oczkach, gdzie pół jeziora to 0,5-1,5m krystaliczna woda, a niekiedy po wpadnięciu przynęty widać po kilka wirów/wyjść szczupaków na raz  Laughing ok

Na taką wodę tylko pływająca linka, spokojnie możesz poprowadzić muchę na 1,5m czyli jak woda przezroczysta to można wyciągnąć ryby ze znacznie większej głębokości. Tonącą nie zatrzymasz muchy na dłuższą chwilę przy kępie zielska czy nad płaskim blatem. Na Twoje wody to już wyłącznie pływająca  Smiley

Bo martwię się, że kupię do Szwecji odpowiednią, a u mnie będzie kicha... Miałem wcześniej dwie o obydwie tonące u mnie i wszystkie były ok i nie haczyłem po dnie ani zielsku.

Problem u mnie będzie wtedy jak mucha będzie prowadzona za płytko... Wiesz o co chodzi Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #124 : 28 Stycznia 2013, 10:17:28 »

Ta tonąca linka 1#/3# to spokojnie na wody około 5 m. a i to może być troszkę za szybka bo taką wodę obrabiam intermedium. Pamiętej, że największą zaletą muchy podanej na odpowiedniej lince jest to, że możesz ją prowadzić bardzo, bardzo, bardzo...bardzo Smiley wolno.

Niestety mucha to nie spining, że wystarczy cięższa główka i robisz prawie każdą głębokość i trzeba się liczyć z zakupem różnych linek, które niestety kosztują. Chociaż na szczupaki wystarczą w zasadzie 3 linki: pływająca, intermedium i powiedzmy 3 klasa i obrabiasz prawie wszystko.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2013, 10:22:01 wysłane przez costi » Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #125 : 28 Stycznia 2013, 10:22:45 »

Ta tonąca linka 1#/3# to spokojnie na wody około 5 m. a i to może być troszkę za szybka bo taką wodę obrabiam intermedium. Pamiętej, że największą zaletą muchy podanej na odpowiedniej lince jest to, że możesz ją prowadzić bardzo, bardzo, bardzo...bardzo Smiley wolno.

W czystej wodzie się to sprawdza, ale sam byłeś także u mnie i widziałeś co tutaj mam.... Mam wrażenie, że potrzeba nieco ruchu, żeby sprowokować pike'a...
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #126 : 28 Stycznia 2013, 10:25:07 »

U ciebie tylko pływająca i w niektórych miejsówkach ( tych trochę głębszych ) intermedium. Mucha też wbrew pozorom robi w wodzie hałas, wystarczy popatrzeć na zawirowania wody za muchą kiedy ta jest pod samą powierzchnią, wtedy widać , że nie jest to kłaczek bez życia Smiley
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #127 : 28 Stycznia 2013, 10:35:46 »

Ok... A jaki przypon musiałbym zastosować, żeby prowadzić ją na 1,5m? z dobre 2m mono + na końcu stalowy przypon? I jak to... poleci z takim przyponem? Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #128 : 28 Stycznia 2013, 10:43:05 »

Przy pływającej lince? Dałbym nawet 2,5 m. Poleci. Musisz rozbujać zestaw i poleci tam gdzie chcesz Wink
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #129 : 28 Stycznia 2013, 10:45:21 »

Przy pływającej lince? Dałbym nawet 2,5 m. Poleci. Musisz rozbujać zestaw i poleci tam gdzie chcesz Wink

Oki więc szukam tej ósemki pływającej... Nie ma co "kozaczyć" jak się jest amatorem  Grin  Zaufam Wam...  Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #130 : 28 Stycznia 2013, 10:57:24 »

Pływającą masz, dałem Ci link do sklepu.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #131 : 28 Stycznia 2013, 10:58:43 »

Pływającą masz, dałem Ci link do sklepu.

Najpierw spróbuję używki poszukać  ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #132 : 28 Stycznia 2013, 20:24:31 »

Co do much to standardowo jak wszyscy chyba obecnie się rozpisują syntetyki Enrice Pugglissi i DNA na hakach Varivasa i Daichi. Z dodatkowych materiałów naturalnym materiałem mniej łapiącym wodę jest owca islandzka.Maciek popróbuj na przejrzystej wodzie połączenia koloru pomarańczowego z czarnym. Na moim zbiorniku widoczność wody sięga 6m i jest to najlepszy kolor.

pozdro Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #133 : 30 Stycznia 2013, 12:21:15 »

Szczupły za taką praktyczną uwagę trzeba powiedzieć zwykle dzięki bo dyskuje netowe trochę zbaczają i ludzie nie chcą praktycznych celnych wskazowek udzielać  Grin ok
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
krzysiek gżybek

Wiadomości: 356


Wołomin


« Odpowiedz #134 : 30 Stycznia 2013, 18:49:27 »

Wojtek z miasta Kopernika piernika i słynnego radia na m
potrzebuje Twój adres żeby wysłać złomowe nagrode.a tak to mam
rozechwiane możliwości.1)wysłać na plebanie do ojca dyrektora a Ty
odbierzesz w zachrysti 2)wystawić ten złom na forum ,może do wiekiej
soboty ktoś się tym zaopiekuje
Zapisane

Lepiej klepać blaszki, niż stare baby po tyłku.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!