http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 09:09:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Szczupak na muchę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak na muchę  (Przeczytany 110090 razy)
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #195 : 08 Maja 2013, 11:31:15 »

Maciek nie obraź się ale to brzmi jak żart.
Wędka #6 na szczupaki to nie jest to co powinno być, a już w szczególności z linką#8 Shocked
Jedyne logiczne wytłumaczenie jak dla mnie to bardzo duże niedoszacowanie wędki...
#8 to minimum.
To tak jakbyś z wędką #3 pojechał na jętkę majową na pstrągi.
pozdr.
C.
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #196 : 08 Maja 2013, 13:05:33 »

Wędka opisana jako 6#, a linki 8 nie robią na nim wrażenia - więc dla mnie jest to ósemka. I jest optymalna moim skromnym zdaniem  Smiley


« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2013, 13:07:33 wysłane przez wobler129 » Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #197 : 08 Maja 2013, 13:36:14 »

Też mam kijek 6-7 który najlepiej chodzi pod 8 linką. Łowi się nim super przyjemnie, po całym dniu ręka się tak nie męczy jak przy 9 a ze szczupakami sobie radzi (małymi, bo duże jakoś mi się nieczęsto zdarzają ). Kwestia opisów jest bardzo umowna przy wielu kijach. Kiedyś muchówki były opisywane np.: 5-7, później 6-7 a dziś 5 lub 6 albo 7. Łatwo można zauważyć, że dziś teoretycznie potrzebujemy 3 kijów w miejsce jednego...a producenci się cieszą  Wink
Zapisane

standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #198 : 08 Maja 2013, 14:06:08 »

Wędka opisana jako 6#, a linki 8 nie robią na nim wrażenia - więc dla mnie jest to ósemka. I jest optymalna moim skromnym zdaniem  Smiley



Może na ryby max 70, jak te ze zdjęcia.
Owszem, mocną 8 można temat szczupaków obskoczyć, ale zeby określać taki zestaw - #6 źle opisana, przeciążona linką #8 optymalnym?
Sorrki, ale to mało odpowiedzialne jest.
Problem jest zwykle ten sam - w optymalnych warunkach, to +- kazdy początkujący #8, głowicą i malą mucha sobie poradzi. Pofrunie mu 20 metrów, więc "wyrzucił cała linkę". Moim zdaniem to jednak trochę mało by wygłaszać sądy i udzielać porad. Zapraszam nad wodę jak zdrowo piździ, jak muchy sa troszkę większe, takie jak powinny i wtedy możemy wrócić do tematu czy #8 jest zajebiście uniwersalna. Jak nie ma wiatru w plecy, tylko dmucha pod skosem na twarz, tak powiedzmy z godziny 2 Wink
Do tego dochodzi sytuacja, gdy siada nam naprawdę duża ryba, a oczywiście chcemy ją jeszcze później wypuścić i nie zakatować holem. A co gdy ryb nie łowimy na tarlisku w wodzie po półtora metra? Co gdy trzeba użyć linki w 3 albo 5 stopniu i na końcu nadal dynda spora mucha? Szczupaka przecież nie łowimy na jednym łowisku i tylko wiosną
Sporo czasu łowiłem #8, tęgą, morska wędką, której z racji sporadycznego łowienia szczupaków używam do dziś do tego celu (Zane'a widzę ze chcą mi zabrać Smiley ). Do czasu jak mnie po shannon ryba ściągnęła na belly dobre set metrów a na końcu spięła się. Nic nie mogłem jej zrobić, ani zatrzymać, ani podnieść, tylko rozłożyć płetwy i patrzeć jak mnie ciągnie i kończy się linka na kręciołku
Gdybym nastawiał się typowo pod szczupaki brałbym #9 lub nawet #10, jeśli zestaw ma być uniwersalny.
A co do zmęczenia po całodniowym łowieniu, to ja naprawdę czegoś nie kumam. Albo jestem pudzianem (a kto mnie widział, to wie że prędzej bym się zalapał do roli zapaśnika sumo) i całodniowe łowienie kijem #9 czy #10 nie stanowi dla mnie problemu, podobnie jak z łowieniem dużo cięższymi wędkami dwuręcznymi, albo Panowie troszkę demonizujecie i walczycie ze sprzętem zamiast pozwolić mu robić robotę dla Was.
Zapisane

wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #199 : 08 Maja 2013, 14:11:43 »

Nie mam czasu aktualnie czytać całości, mi pasuje ten kijek idealnie i lepiej od 10-tki którą miałem - to tyle Smiley  Na wietrze też łowiłem, przy twarzówce było jedynie strasznie cienko.

ps techniki rzutowej na pewno nie mam Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #200 : 08 Maja 2013, 14:20:42 »

Nie przeczę, ze wygodniej, w dodatku to Fenwick, więc sam z siebie plus 50 do zajebistości Wink
Zapisane

wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #201 : 08 Maja 2013, 14:26:51 »

No Smiley  W dodatku nie mam takiego skilla jak Ty czy inni i nie bardzo umiem łowić w dużym wietrze w twarz, więc wtedy będę wybierał spinna i casta Smiley A tak będę mucił moją zaje***tą szósteczką Wink
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #202 : 08 Maja 2013, 17:43:26 »

Wobler, z przyczyn czysto poznawczych mógłbyś podać mi wagę tej Twojej 6-tki?
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #203 : 08 Maja 2013, 18:59:10 »

Tak, spróbuję ją zważyć jutro.
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #204 : 08 Maja 2013, 19:02:15 »

dzięks!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #205 : 08 Maja 2013, 19:21:29 »

Ok miałem jeszcze chwilę 150-160g
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #206 : 08 Maja 2013, 19:30:15 »

Sporo chyba. Moja piąteczka waży 96 gram.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #207 : 08 Maja 2013, 20:01:10 »

Ok miałem jeszcze chwilę 150-160g
to rzeczywiscie bardzo dużo jak na kij w 6stej klasie.
producent chyba coś tu pomieszał. nie wiem jaką miałeś tą armatę w 10tej klasie, ale dobry kij muchowy w 9tej to waga rzedu 110-120g.
w takim przypadku nie ma mowy o zmęczeniu nawet po całym dniu łowienia.
 myślę że kiepsko trafiłeś z ta 10ką. ja swoim sage mogę łowić cały dzień. kij jest lekki, mocny i pięknie miota duże muchy.
jeżeli podoba ci się łowienie szupaków na muchę to myślę że warto zainwestować w dobry kijaszek.
pozdrówka

Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #208 : 08 Maja 2013, 20:12:52 »

Koledzy ja mam tą wędkę o której pisze Maciek i  faktycznie kij pracuje najlepiej pod linką 8#. Jest to kij opisany jako morski i może dlatego jest błędnie opisany,co nie zmienia faktu że za tą cenę to naprawdę dobry patyk.Zresztą  rzucałem już różnymi wędkami i nie zawsze markowe kije mi leżały, bo o to pewnie chodzi-kij musi współgrać z temperamentem i umiejętnościami wędkarza a nie mieć ,,właściwy,, opis.
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #209 : 08 Maja 2013, 20:24:22 »

nie do końca zgadzam się z tym co napisałeś. forum czyta wiele osób, i na podstawie wpisów może taki niedoświadczony wędkarz wysnuć wniosek że na szczupaki odpowiedni bedzie kij w 6tej klasie.
jest to moim zdaniem wielka bzdura, a fenwick powinien chyba opisywac kije muchowe przynajmniej w przybliżniu prawidłowo.
przyjęte jest że jeżeli kij ma w opisie wt6, to taka linka nieważne jakiego producenta powinna z ta wędką działać.
oczywiście jedne linki bedą działały lepiej inne gorzej ale bedą.
z tym fenwikiem linka w klasie 6 raczej nie popracuję.
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!