http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 13:12:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2008
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2008  (Przeczytany 51529 razy)
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #60 : 08 Stycznia 2008, 10:18:31 »

Masz rację, że to walka z wiatrakami. Jednak kłusownictwo istniało, istnieje i istnieć będzie-możemy tylko ograniczać ten proceder. Zresztą kłusownictwo w naszych warunkach (chyba) nigdy nie przyczyną (główną) wyginięcia ryb szlachetnych. To zanieczyszczenie środowiska naturalnego i jego niekorzystne zmiany poprzez zabudowę hydrotechniczną rzek przyczyniło się do wyginięcia a także ograniczenia populacji tychże ryb. Nie bez znaczenia była też niefrasobliwość gospodarzy wód jak i specjalistów ichtiologów. Czyli my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ten stan rzeczy. Kłusownictwo było tylko gwoździem do trumny. Walczmy o czyste i dzikie wody przede wszystkim w całej Polsce, o powrót ryb wędrownych nie tylko do pomorskich rzek itd. Zresztą jak nazwać najazd wędkarzy z całej Polski na te kilka rzek na północy kraju: kłusownictwem, czy też gospodarką rabunkową? Kochamy rybie mięso (i bardzo dobrze) i emocje z tym związane (też dobrze).

Ja wiem, że najlepiej opluwać i rzucać bezpodstawne oskarżenia na PZW. Organizacja ta, ma z pewnością wiele wad, ale sami tworzymy tą społeczność, więc proszę nie narzekać. Musimy zadać sobie pytanie: czego lub jakich zmian oczekujemy od PZW aby było lepiej i 2-ie pytanie: co My zrobiliśmy, aby było lepiej (oprócz biadolenia)?  Potrafimy tylko psy wieszać na człowieku, co wspomniał o filetach? To, że jestem tutaj anonimowy ma swoją przyczynę!
Ciekawe jest to, że na tym Forum jest na pewno kilka osób związanych ściśle z PZW i z pewnością czytają niedobre wiadomości o ich Organizacji, z której mają różne przywileje dotyczące korzystania z wód związkowych. Czyżby ich lojalność kończyła się na tych przywilejach? Jak mogą spokojnie czytać o zamrożonych trociach, dzieleniu nagród między swoich? Ta sprawa powinna znaleźć swój finał wiadomo gdzie... (Jeśli są dowody)
Ja wiem, że wielu z Was Przyjaciele macie mnie za wieśniaka w moherowym berecie, co po polu biega z lemieszem i ignorujecie mnie i moje posty, ale mam to w poważaniu i zawsze będę pisał tak jak piszę (bo mam takie przekonania poparte najczęściej argumentami, z którymi nikt nie musi się zgadzać oczywiście-po to w końcu są dyskusje) dopóki mnie Gospodarze Forum nie "wyrzucą" i nie zlikwidują mojego konta.
Aha! I jedzmy ryby, bo ryby mają zdrowie i smak!!! Grin Grin Grin Beer Beer Beer Niektórym to nie w smak Smiley Cheesy Grin Wink
Z wyrazami szacunku
Bigessox
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2008, 10:31:52 wysłane przez Bigessox » Zapisane
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #61 : 08 Stycznia 2008, 10:28:44 »

Witaj na forum i gratuluję  ok

Dziękuję za gratulacje i witam Kolegę z Zabrza. Przez 11 lat mieszkałem w sąsiednich Gliwicach i do dzisiaj tam pracuję  Smiley

Pozdrawiam,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #62 : 08 Stycznia 2008, 14:23:34 »

Masz rację, że to walka z wiatrakami. Jednak kłusownictwo istniało, istnieje i istnieć będzie-możemy tylko ograniczać ten proceder. Zresztą kłusownictwo w naszych warunkach (chyba) nigdy nie przyczyną (główną) wyginięcia ryb szlachetnych. To zanieczyszczenie środowiska naturalnego i jego niekorzystne zmiany poprzez zabudowę hydrotechniczną rzek przyczyniło się do wyginięcia a także ograniczenia populacji tychże ryb. Nie bez znaczenia była też niefrasobliwość gospodarzy wód jak i specjalistów ichtiologów. Czyli my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ten stan rzeczy. Kłusownictwo było tylko gwoździem do trumny. Walczmy o czyste i dzikie wody przede wszystkim w całej Polsce, o powrót ryb wędrownych nie tylko do pomorskich rzek itd. Zresztą jak nazwać najazd wędkarzy z całej Polski na te kilka rzek na północy kraju: kłusownictwem, czy też gospodarką rabunkową? Kochamy rybie mięso (i bardzo dobrze) i emocje z tym związane (też dobrze).

Dobrze powiedziane  ok . Najazdy wędkarzy, renowacje, melioryzacje, tzw. rekultywacje, pod którymi wbrew pozorom w większości przypadków sprowadza się do ... wycinki drzew wzdłuż biegu koryta to jest problem (jeden z ostatnich przykładów Rega Undecided).
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #63 : 08 Stycznia 2008, 17:26:54 »

Witam!
Niedawno wróciłem znad rzeki, jak zwykle bez efektow. Za to kolega, ktory wyszedl 3 raz nad wode złapał szczupaka 60cm, troc 60cm i druga troc sie spiela  Shocked Roll Eyes
Tacy to mają szczęscie ok
Fotka słabej jakosci i z mizernym tłem, ale rybke widac Fishing
Pozdrawiam  Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #64 : 08 Stycznia 2008, 17:32:46 »

Fotka ładna ale czy ona dostała w łeb?
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #65 : 08 Stycznia 2008, 17:37:19 »

Potwierdzam, nie żyje!
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #66 : 08 Stycznia 2008, 17:47:13 »

 Angry Sad Embarrassed Lips Sealed Undecided Cry
Catch and Release nie wszystkich obowiazuje
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #67 : 08 Stycznia 2008, 18:01:28 »

Angry Sad Embarrassed Lips Sealed Undecided Cry
Catch and Release nie wszystkich obowiazuje

I nie musi @mleczko, i  wcale nie musi.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #68 : 08 Stycznia 2008, 18:17:55 »

Angry Sad Embarrassed Lips Sealed Undecided Cry
Catch and Release nie wszystkich obowiazuje

O ile postępuje zgodnie z RAPR wszystko jest ok, postępuje zgodnie z obowiązującym prawem.
Czy to prawo się komuś podoba czy nie, to już inna sprawa....
Zapisane

Pozdrawiam
kleniarz

Wiadomości: 425


Biłgoraj,Rzeszów

No Risk No Fun


« Odpowiedz #69 : 08 Stycznia 2008, 18:55:18 »

Pytam z ciekawości ,jak sądzicie ilu trociarzy stosuje C&R ?
Zapisane

Pozdro
kleniarz
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #70 : 08 Stycznia 2008, 18:56:52 »

Cytat: JJ
O ile postępuje zgodnie z RAPR wszystko jest ok, postępuje zgodnie z obowiązującym prawem.
Czy to prawo się komuś podoba czy nie, to już inna sprawa....

 Dodam, że każdy z nas ma swoje zasady i jeżeli tylko nie łamią prawa należy je uszanować. Umiar trzeba mieć we wszystkim również i w n/k  bo nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #71 : 08 Stycznia 2008, 18:59:14 »

Cytat: kleniarz
Pytam z ciekawości ,jak sądzicie ilu trociarzy stosuje C&R ?

 Próbowałem jakiś czas temu dowiadywać się wśród różnych osób  jeżdżących na trotki czy i ile zabierają ryb. Zabierają sporo. Jak również opowiadali, że rzadko kto ze spotkanych ludzi nad wodą nie brał ryb. Może jeden na dwudziestu.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #72 : 08 Stycznia 2008, 19:16:30 »

Pytam z ciekawości ,jak sądzicie ilu trociarzy stosuje C&R ?
Widziałem kilku wędkarzy wypuszczających ryby, niemniej jednak ja mam mieszane uczucia.
Ryba wchodząca do słodkiej wody z morza doznaje takiego szoku, że może w każdej chwili "zejść". Zmiany w morfologii są tak duże, że szok powodowany zmianą środowiska jest w większości przypadków tak duży, iż ryby nie przeżywają (choć jest zdecydowanie mniejszy niż wejście z morza o pełnym zasoleniu niz Bałtyk, przez co część popuklacji przeżywa). Także uważam, że zabranie troci czy łososia w niczym nie powoduje szczgólnych szkód w pogłowiu tych ryb wstępujacych do naszych rzek.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #73 : 08 Stycznia 2008, 19:29:51 »

Nikt nie stosuje C&R przy trociowatych , po pierwsze za rzadko się je łowi, po drugie, w przypadku keltów ryba po wypuszczeniu na 99 % zdechnie z wyczerpania. ... A srebrniaki ?? ... - chciałbym zobaczyć jak ktoś wypuszcza  ok
Zapisane

Pozdr. Adam.
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #74 : 08 Stycznia 2008, 19:31:41 »

Pytam z ciekawości ,jak sądzicie ilu trociarzy stosuje C&R ?
Widziałem kilku wędkarzy wypuszczających ryby, niemniej jednak ja mam mieszane uczucia.
Ryba wchodząca do słodkiej wody z morza doznaje takiego szoku, że może w każdej chwili "zejść". Zmiany w morfologii są tak duże, że szok powodowany zmianą środowiska jest w większości przypadków tak duży, iż ryby nie przeżywają (choć jest zdecydowanie mniejszy niż wejście z morza o pełnym zasoleniu niz Bałtyk, przez co część popuklacji przeżywa). Także uważam, że zabranie troci czy łososia w niczym nie powoduje szczgólnych szkód w pogłowiu tych ryb wstępujacych do naszych rzek.
Popieram i sądzę złośliwie ,że C&R stosowana jest chętniej przy połowach klenia i bolenia niż łososiowatych Grin  .Na jaką muszkę miałeś tę troć na Inie i jak sądzisz-czy wzięła za pierwszym przepuszczeniem?Myślę,że następne już nie spadną.Pozdrawiam Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!