http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 10:46:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  To jest łożysko!
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: To jest łożysko!  (Przeczytany 3054 razy)
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« : 04 Grudnia 2006, 21:57:53 »

Witam.
Przy okazji przeglądu mojego kolekcjonersko-użytkowego Cardinala 66 ABU moja uwagę zwrócił rozmiar (potężny!) łożyska na koszu tego kołowrotka. Nie zmierzyłem ale ma conajmniej 2 cm średnicy zewnętrznej. Wogóle wnętrze tego kołowrotka, sposób wykonania, materiały budzą respekt ! Widać, że ten kręcioł zostal wykonany z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Trybiki mojego Emblema 3500 Daiwy (też duży kołowrotek!) wygladają bardzo niepozornie i skromniutko przy mechanizmach Cardinala. Produkcja ich nie trwała zbyt dlugo. Spotkałem się nawet z informacją, że ABU została "poproszona" przez inne firmy o zaprzestanie produkcji tych kołowrotków. Nie wiem czy to prawda ale coś w tym może być, to może być prawdopodobne. Mam nadzieję, że multiki Shimano są równie solidnie wykonane  Grin
Przesyłam fotkę  Smiley

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #1 : 04 Grudnia 2006, 22:36:11 »

Racja Herman, soldne łożysko Smiley Słyszałem, że te stare kołowrotki Abu Garcia są praktycznie niezniszczalne, ale ja nigdy nie miałem przyjemności na nie łowić a  nawet kręcić na sucho. Zastanawia mnie jedno jak jest z płynnością pracy tych kołowrotków (np. Abu C4 czy ten Twój 66)? Wiem, że te kołowrotki są niejednokrotnie dużo droższe niż kołowrotki z wyższej półki produkowane obecnie. Z wytrzymałością z całą pewności nie będzie problemów ale jak jest ze spasowaniem części i płynnością pracy?
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #2 : 04 Grudnia 2006, 23:50:40 »

Płynnośc pracy i spasowanie części jest ok. Jednak współczesne konstrukcje np. Daiwy czy nawet inne, chodzą płynniej i przyjemniej i bezglośnie. Cardinale to konstrukcje sprzed 30 lat Nie łowiłem nimi dużo na spinning. Te z serii C33, C44 lub C66 przy włączonej blokadzie obrotów wstecznych maja terkotkę- mało to przyjemne dla ucha przy spinningowaniu. Ale już w C3czy C4 blokada jest bezgłośna i do spinningu te kołowrotki są spoko- polecam. Ale to juz made in Japan a nie Sweden. Generalnie C33, 44, 66 są uważane za cholernie trwałe i kultowe, a te C3,4 (made in Japan) za mniej trwale i mniej kultowe  Grin Załączam zdjęcia z C66 i C33. Ten C33 jest śliczny, to chyba najsympatyczniejszy kołowrotek jaki widziałem  Smiley
PS. Gdybym teraz kupowal jakiś staloszpulowiec do spinningu to bez wątpienia bylaby to Daiwa z jakiejś wyższej serii  Smiley

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #3 : 04 Grudnia 2006, 23:51:24 »

I jeszcze ...

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #4 : 05 Grudnia 2006, 09:08:37 »

Kurcze Huh, podobne łozysko mam w swoim zegarku kieszonkowym, ma taką zachodnia nawę  "WASTOK- ZWIEZDA" Laughing, to chyba Szwajcarski ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #5 : 06 Grudnia 2006, 00:09:18 »

Czołem! te stare Cardinale są rzeczywiście trwałe i niezawodne i pracują nawet cicho pod warunkiem, że łożysko jest sprawne i nie szumi-tylko uwaga na plecionki! Wiem z praktyki, że przy ich stosowaniu wysiada blokada "biegu wstecznego". Szczególnie w mniejszych modelach. Te kołowrotki zostały skonstruowane w czasach kiedy nikt nie myślał o jeszcze o plecionkach-tak sądzę Beer
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #6 : 06 Grudnia 2006, 21:26:53 »

Kurcze Huh, podobne ³ozysko mam w swoim zegarku kieszonkowym, ma tak± zachodnia nawê "WASTOK- ZWIEZDA" Laughing, to chyba Szwajcarski ok

Ja zbieram Vostoki, ruskie zegraki są jak dobre, tanie wino, są dobre i tanie. Oczywiście je nosze, są extra.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #7 : 14 Lutego 2007, 20:46:33 »

Kurcze Huh, podobne ³ozysko mam w swoim zegarku kieszonkowym, ma tak± zachodnia nawê "WASTOK- ZWIEZDA" Laughing, to chyba Szwajcarski ok

Ja zbieram Vostoki, ruskie zegraki są jak dobre, tanie wino, są dobre i tanie. Oczywiście je nosze, są extra.

Z ruskich to jak wiem to najlepsze są pierogi.
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #8 : 14 Lutego 2007, 22:20:56 »

No i chałwa Panowie, Grin chałwa.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!