http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 15:15:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Rozmyślania nad długością kija - c.d.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Rozmyślania nad długością kija - c.d.  (Przeczytany 9180 razy)
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #15 : 25 Stycznia 2007, 10:44:25 »

Nie mam zamiaru przerabiać kija, ale czasami zastanawiam się nad budową. Czy da się jakoś opisać różnicę między cechami blanków do castingu i spinningu? Czy mając w ręce blank spinningowy można przed uzbrojeniem okreslić czy będzie się nadawał do zbrojenia castingowego?
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #16 : 25 Stycznia 2007, 11:26:50 »

Nie mam zamiaru przerabiać kija, ale czasami zastanawiam się nad budową. Czy da się jakoś opisać różnicę między cechami blanków do castingu i spinningu? Czy mając w ręce blank spinningowy można przed uzbrojeniem okreslić czy będzie się nadawał do zbrojenia castingowego?

  @Yotaar Blanki castingowe z założenia są inaczej zbrojone. Różnica  jest już w pierwszej przelotce która średnio jest o 20 cm bliżej niż w spiningu. Blanki castingowe mają większą i równiej rozłożoną moc na całej długości , nie ma w nich tak dużej różnicy między rozmiarem szczytówki a dolnikiem jak w spinbassach .Muszą też wytrzymać więcej przelotek .Obrazowo castingowy blank to taka szpada, sam wymach jest tez inny niż w spinnigu .Postaram się to dokładniej opisać przy charakterystce poszczególnych blanków . Wszystko zależy też od tego ,do czego dana wędka ma służyć . Istnieją sytuacje gdzie użyję do budowy castingu  spinnbassa , blanku spinningowego czy salomon steelhead. Najlepiej jest sprawdzać ,rozkładać przelotki porównywać wyniki i komfort łowienia dla mnie to jedyna droga nie wierzę w teorię. Dużo ciekawych rzeczy dowiaduję sie też od ekipy shikari, która ma własną fabrykę blanków , co w tych czasach bywa już rzadkością .Wszyscy w shikari (ATC) łącznie z sprzedawcą to pasjonaci i wędkarze. Ich doświadczenia dużo dla mnie znaczą.

Pozdrawim Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #17 : 25 Stycznia 2007, 11:39:05 »

Dzięki.
Admini:
- czas najwyższy na stworzenie nowego wątku ROD BUILDING. Była już o tym mowa, teraz czas na realizację
Łukasz:
- albo stworzysz forum dyskusyjne na swojej stronie, albo u nas.Możesz oczywiscie tu i tu, ale to może okazać się mało efektywne. Może u nas dyskusja, a u Ciebie FAQ?
Co myślicie? 
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #18 : 25 Stycznia 2007, 11:50:29 »

@Yotaar
ok
Zapisane

Pozdrawiam
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #19 : 25 Stycznia 2007, 13:27:48 »

@Yotaar: Popieram Twoj wniosek! Sadze ze wielu z nas po przebrnieciu przez wszystkie klasy wedek z produkcji seryjnej bedzie poszukiwalo czegos indywidualnego, niektorzy beda chcieli sami swoich umiejetnosci "majsterkowych" wyprobowac... 
@Lukasz: Masz mozliwosc sprowadzenia blanku shikari "muskie rod" kat. nr. MU666 i czy nadaje sie on do zbudowania jerkowki pod multik? Ma on dla mnie pozadane parametry co do c.w. i dlugosci. Jaka jest waga tego blanku? Cena? Zansz alternatywy? Za informacje dziekuje!

Pozdrawiam
--Yacaré--
Zapisane
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #20 : 25 Stycznia 2007, 14:04:15 »

Mam do zmiany przelotkę w jaxonie, ale nie robię tego, bo się boję, że coś sknocę. A jednak interesuje mnie zbudowanie wędki. Jestem przekonany, że to naturalna ewolucja potrzeb wędkarskich, bo nieprawdą jest, że wędkarstwo zamienia się w kolekcjonerstwo; na końcu drogi jest rod building.
(Kiedyś to była... ryba na talerzu, ale czasy się zmieniają Wink)
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2007, 14:53:36 wysłane przez Yotaar » Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #21 : 25 Stycznia 2007, 16:48:46 »

Mi osobiście wydawało się, że dział "Sprzętowe" jest dobrym rozwiązaniem. Można tu mówić o multikach, kijach czy właśnie budowaniu wędzisk. Tworzenie nowego, osobnego działu chyba nie ułatwi przeglądania forum. Tak mi się wydaje.
A co stoi na przeszkodzie, żeby w tym dziale dyskutować o rodbuildingu? Wink Beer
Zapisane

Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #22 : 25 Stycznia 2007, 17:00:35 »

Mi osobi¶cie wydawało się, że dział "Sprzętowe" jest dobrym rozwi±zaniem. Można tu mówić o multikach, kijach czy wła¶nie budowaniu wędzisk. Tworzenie nowego, osobnego działu chyba nie ułatwi przegl±dania forum. Tak mi się wydaje.
A co stoi na przeszkodzie, żeby w tym dziale dyskutować o rodbuildingu? Wink Beer
Moim zdaniem - nic. Po co nadmiernie rozbudowywać i w efekcie tracić czas na szukanie.

Ukłony
Leszek
Zapisane
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #23 : 25 Stycznia 2007, 17:02:22 »

Nic, dlatego myślałem o nowym wątku w TYM dziale. Jak się postaramy - a to kwestia pewnej dyscypliny użytkowników - będziemy mieć wszytko w jednym miejscu. Z drugiej strony mamy zaledwie 5 działów. Rodbuilding zasługuje na to żeby być szóstym. Ale to tylko moje zdanie.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #24 : 25 Stycznia 2007, 18:46:11 »

Zacząłem przeglądać stronkę o rod buildingu. Oto ostanie pytanie z FAQ

22. I am finding that custom rod building is addictive. Is there any known cure?

Sadly, no.

Na razie wydaje mi się, że to prawda. Może się coś zmieni jak ruszę na ryby. Na razie zamiast czekać na pstrągi, czekam na książkę.
Oczywiscie o zbrojeniu wędzisk.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #25 : 25 Stycznia 2007, 18:53:33 »

Yotaar
Nie zaczynaj Grin Ja zacząłem jesienią i wpadłem po uszy. Do tej pory zrobiłem 4 kije a w planach mam 100 następnych Grin Właśnie Seeker się kręci i schnie Grin
Polecam książkę Rod-Building Guide autorstwa Toma Kirkmana.

Postaram się za jakiś czas siąść z Łukaszem i spisać jego wiedzę. Mogą powstać ciekawe artykuły. Smiley
Zapisane

Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #26 : 25 Stycznia 2007, 19:37:37 »

@Yotaar!
To ja zamawiam pierwszy egzemplarz z twojej stajni Wink !!!
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #27 : 25 Stycznia 2007, 20:13:55 »

Buri,
Kirkman właśnie do mnie podąża.
Sumas,
za bardzo Cię lubię  Grin, ale kto wie, może jak zostanę rodbuilderem, albo rodbuldogiem, albo rottweilerem?
All,
powiem Wam co mnie kręci najbardziej - testowanie kija z mozliwością zmian! Czyli np zabawa z przelotkami; różne ustawienia, rózne ilości. Tego nie da najlepszy nawet kij gotowy. To tak jakby wybrać zamiast pięknej dziewczyny, ale tylko do oglądania, brzydką, ale do.... No, wiecie do czego.
Tak rozumiem rod building i tego będę się trzymał.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #28 : 25 Stycznia 2007, 20:54:05 »

Buri,
Kirkman właśnie do mnie podąża.
Sumas,
za bardzo Cię lubię  Grin, ale kto wie, może jak zostanę rodbuilderem, albo rodbuldogiem, albo rottweilerem?
All,
powiem Wam co mnie kręci najbardziej - testowanie kija z mozliwością zmian! Czyli np zabawa z przelotkami; różne ustawienia, rózne ilości. Tego nie da najlepszy nawet kij gotowy. To tak jakby wybrać zamiast pięknej dziewczyny, ale tylko do oglądania, brzydką, ale do.... No, wiecie do czego.
Tak rozumiem rod building i tego będę się trzymał.


I to jest najlepsza droga jaką można wybrać , bo sama estetyka jest nic nie warta jak przelotek zadużo albo źle ustawione.Odpicować kij można zawsze. Na początek radzę spalić wszystkie gotowce z przelotkingiem (czy tam spacingiem  Wink   ). A ze zbrojeniem kijów .. to  troche jak z rzeczami które Byś robił z tą  brzydką dziewczyną , "  albo to robisz albo nie". Praktyka czyni mistrza Laughing
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #29 : 25 Stycznia 2007, 21:02:51 »

@Yotaar: Popieram Twoj wniosek! Sadze ze wielu z nas po przebrnieciu przez wszystkie klasy wedek z produkcji seryjnej bedzie poszukiwalo czegos indywidualnego, niektorzy beda chcieli sami swoich umiejetnosci "majsterkowych" wyprobowac... 
@Lukasz: Masz mozliwosc sprowadzenia blanku shikari "muskie rod" kat. nr. MU666 i czy nadaje sie on do zbudowania jerkowki pod multik? Ma on dla mnie pozadane parametry co do c.w. i dlugosci. Jaka jest waga tego blanku? Cena? Zansz alternatywy? Za informacje dziekuje!

Pozdrawiam
--Yacaré--
Nie ma problemu ze sprowadzeniem takiego blanku na wiosne powinna być kolejna dostawa. Blank będzie kosztował ok 320 zł waga  76 g. Alternatywa to MB665 crankbait  waga 82 g bardzo mocny blank i odrobine bardziej szczytowe ugięcie ale nadal trzyma dobrze rybe. Obydwa te blanki to potwory na przynęty 80-100 +g , MB665 od 50 g powiedzmy
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!