http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 16:56:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multiplikatory
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multiplikatory  (Przeczytany 14783 razy)
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #15 : 30 Stycznia 2007, 00:13:11 »

Czy na zawodach odnotowujecie jakieś rekordowe "brody"?
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #16 : 30 Stycznia 2007, 00:15:14 »

Jak już napisałem : służę pomocą i radą  i też pewnie nieraz będę pytał.
Odnośnie  tuningowania szpul to już podałem stronkę dot. tego tematu . ewentualnie można samemu spróbować ponawiercać  troszkę otworów. Cały widz  polega na tym aby szpulka była jak najlżejsza  i aby używać jak najmniejszych hamulców odśrodkowych (najlepiej jedego i to bardzo małego). Ponadto  nieraz szpule są osadzone sztywno na osi  i naiwrcając je odciąży się je ok. 3 gram a cały problem stanowi wówczas oś ze szpulką i tu już nic się nie da zrobić, tylko zamówić w Japonii szpulkę z osią z tytanu.

Na pytanko jakich średnic żyłek używamy do konkurencji  odległościowych kołowrotkami ze stałą szpulą to odpowiadam:
do rzutu ciężarkiem 7,5 grama - 0,18 mm natomiast do rzutów ciężarkiem 18 gram - 0,25 mm + przypon z żyłki 0,35 mm.

Dziekuję za zainteresowanie ale idę spać bo rano do pracy.Jutro porozmawiamy sobie jeszcze o tych multiplikatorach.
Pozdrawiam
Zapisane
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #17 : 30 Stycznia 2007, 00:37:23 »

Witam Ile wynosi Pana rekord w długości rzutu??? POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2007, 00:52:16 wysłane przez mebone » Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #18 : 30 Stycznia 2007, 01:00:35 »

Witaj na forum, @castingowiec! ok

Mógłbyś sie przekonać do łowienia z multikiem.  Wink Ciekaw jestem jak doświadczenia w sporcie z zastosowaniem multiplikatora by się przełożyły na łowienie ryb i na ile by się przydały. Rzuty na odległość karpiówką z multikiem, to jednak co innego niż gonienie pstrąga z castingiem  Wink Wink Grin
Zapisane

Pozdrawiam
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #19 : 30 Stycznia 2007, 01:06:22 »

witam na forum!
Witam ponownie! Muszę  podziękować za miłe przyjęcie i stwierdzić .że jestem mile zaskoczony. Co do pytań to postaram się odpowiedzieć.
Po pierwsze to muszę się przyznać,że spinninguje tylko kołowrotkami spinningowymi  pomimo ,że w Mistrzostwach Polski w 2006 r. w dwuboju multiplikatorowym zdobyłem złoty medal.Jakoś nie mogę się przełamać do spinningowania multiplikatorem. Co do pytania kolegi Hermana to na zawodach używamy wedzisk o długości 3,2m do 3,6 m , są to raczej twarde karpiówki  o ciężarze wyrzutu od 3,5 lbs do 4,5 lbs. Ciężarkiem 18 gram uzyskujemy rzuty ok. 100 m i dłuższe ( w zalezności od warunków wietrznych). Zdecydowanie większe znaczenie w uzyskiwanych odległościach  ma przeróbka multiplikatora. Nieraz drobne  przeróbki powodują dłuższe rzuty o kilka metrów. Aktualnie do rzutów na odległość używamy multiplikatorów ABU Ambassadeur :SM 1600, 2500 C i 4500 C. A  teraz chyba przyszedł czas na shimano Antaresa DC7.
Co do przeróbek to już wyższa szkoła jazdy multiplikatorowej. Każda nacja przerabia po swojemu , Anglicy inaczej,Niemcy po swojemu a my też coś zawsze wymyślimy nowego, także raczej od czołówki światowej nie odstajemy.
czyli sprawdza się opina że karpiówki są najlepsze do rzucania na pokaźne odległości :-)
sam używam takiej 3 lbs jak łowię w oceanie. odległości osiągane uncjowym ciężarkiem są zadziwiające.
jednak najlepsze jest to że miejscowi używająć korby i naprawdę mocnych kijów o moich osiągach mogą pomarzyć.
i czasami  tylko ja coś łowię bo bywa że ryba siedzi daleko i odległość ma kolosalne znaczenie.
kilka razy nawet się pytali jak ja mogę takim delikatnym kijem rzucać nie łamiąc go  Grin
pozdrawiam!
 
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #20 : 30 Stycznia 2007, 01:13:06 »

czyli sprawdza się opina że karpiówki są najlepsze do rzucania na pokaźne odległości :-)

Po to, miedzy innymi, zostały skonstruowane.  Grin

@castingowiec, jeszcze pytanie do Ciebie
Lepsze wyniki uzyskujecie krótszymi wędkami (3.2 m) czy jednak tymi dłuższymi (3.6 m). Z tego co twierdzą 'karpiarze' dalej można rzucić krótszą karpiówką.
Zapisane

Pozdrawiam
HollowMan

Wiadomości: 60


« Odpowiedz #21 : 30 Stycznia 2007, 01:36:05 »

Nie ma co chyba sie zapisze do klubu  Laughing





Niezłe imprezy

« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2007, 01:39:26 wysłane przez HollowMan » Zapisane

Catch & Release

 FishingNie Rybie Mięso Wyznacza Sens Mojego Hobby
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #22 : 30 Stycznia 2007, 06:30:57 »

Witaj @castingowiec!
Może utworzysz wątek w sprzętowe i wrzucisz kilka patentów tunningowych własnie tam? - najlepiej z opisem   ok  Laughing
 
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #23 : 30 Stycznia 2007, 08:56:30 »

Fajnie, że tu trafiłeś. Będziemy mogli tu wyciągnąć od Ciebie wiele inforamcji, może nawet tych tajnych  Grin

Dokładnie TAK! Liczę na poszerzenie wiedzy, tej prawdziwej, którą później można wykorzystać nad wodą. Myślę, że dzięki swoim doświadczeniom, będziesz mógł rozwiać wiele naszych wątpliwości, a zarazem i krążących niejednokrotnie tu mitów... ok Laughing Laughing
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #24 : 30 Stycznia 2007, 09:37:04 »

Witam, Castngowiec.
Samych przyjemności na forum życzę. ok ok ok ok Smiley Smiley Smiley Smiley


I od razu mam pytanie odnośnie zdjęcia przez Ciebie załączonego.
Dlaczego szpula jest nawiercona tylko z jednej strony?
A drugie pytanie  -  rozumiem, że takie nawierty trzeba zrobić idealnie centrycznie żeby szpula nie biła na boki. No to w takim razie jak to zrobić?
I jeszcze jedno czy aż takie ażurowanie szpuli nie osłabia jej mechanicznie i czy przypadkiem podczas siłowego holu ryby lub zaczepu - szpula nie ulegnie zniszczeniu ( zgnieceniu, zcentrowaniu )?
I ostanie - gdzie i za ile można kupić takie ośki tytanowe?
Pzdr.
Tarłoś
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #25 : 30 Stycznia 2007, 10:04:09 »

Witam Kolegów!
Dziękuję za zainteresowanie, ale jest ono wzajemne. Odpowiem na kilka ostatnich pytań. Co do łowienia z multikiem, to w tym roku mam zamiar je rozpocząć , zobaczymy czy techniki zdobyte na zawodach przydadzą się nad wodą.Bynajmniej sezon wędkarski  ze spinningiem już rozpocząłem i mam zaliczone 4 wymiarowe pstrągi. Odnosnie rekordów w rzucie ciężarkiem sprzetem multiplikatorowym to najdalej na zawodach rzuciłem 118 m, natomiast na trenigach doszedłem do 125 m , ale w bardzo dobrych warunkach wietrznych. Wracając do długości wędzisk, to zawodnicy w naszej dyscyplinie używają tak jak już wspomniałem wędzisk o długości od 3,2 do 3,6 a Japończycy w ub. roku na Mistrzostwach Świata używali 4,05 m - zreszta takie wędzisko od nich kupiłem  (DAIWA Turnament Surfcast) i w tym roku będę je testował. Do tej pory używałem wędzisk o długościach 3,5 - 3,6 m. A dlaczego karpiówki a nie np. wędziska morskie do połowu z brzegu- chyba dlatego,że karpiówki mają akcję raczej półparaboliczną i  pasują do multiplikatorów ponieważ na dłuższej drodze oddają ugięcie wędziska a tym samym rzuty są płynniejsze. Ponadto do doboru wędziska zasadnicze znaczenie ma technika rzutu. Większość zawodników rzuca z półobrotu, ale Norwedzy rzucają np. z 5 m dobiegiem i podwójnym obrotem ciała, czyli połaczenie rzutu oszczepem z rzutem dyskiem- że oni się w tym wszystkim nie poplątają.
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #26 : 30 Stycznia 2007, 10:20:22 »

Załączone zdjęcie otrzymałem od Kolegi z Anglii, ale dużo wcześniej  sam zacząłem nawiercać szpulki- dlaczego wywiercona jest tylko z jednej strony: dlatego,że w miejscu gdzie nie jest wywiercona jest osadzenie łożyska. Prawdą jest , że w miare możliwości trzeba to zrobić centrycznie , najlepiej pierw wyznaczyć sobie suwmiarką okręgi na bokach szpulki następnie dokładnie wyznaczyć pkt nawiercania a potem delikatnie wiercić od małyego wiertełka ( 1 mm) przrz pośrednie do 3 mm. Nieraz otwór troszkę zjedzie ale nie zauważyłem żadnego bicia do tej pory.trzeba pamiętać aby dokładnie wywiercić (w miarę centrycznie) taka sama ilość otworów z jednej jak i z drugiej strony szpulki, czyli wybrać taką samą ilość materiału. Ażurowanie szpuli raczej jej nie osłabia (tylko bez przesady)- zresztą fabryczne szpulki są ażurowane co raz bardziej.Z ośkami tytanowymi niestety jest problem. Jedynie firma japońska na stronce www.japantackle.com do ABU 2500 C dorabia ośki tytanowe ze szpulką z duralu- cena jej to ok.80$ + koszty przesyłki.
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #27 : 30 Stycznia 2007, 10:52:54 »

Trochę poza tematem ale wyskakuje mi dziwne okno
www.wedzisko.info
i nie da się tam wejść, a dzieje się tak od rozpoczęcia tego wątku Huh
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #28 : 30 Stycznia 2007, 10:54:45 »

Myślałem, że to tylko u mnie... Undecided Roll Eyes
Zapisane

castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #29 : 30 Stycznia 2007, 10:58:36 »

U mnie dzieje się to samo!!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!