http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 19:23:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multiplikatory
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multiplikatory  (Przeczytany 14784 razy)
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #30 : 30 Stycznia 2007, 11:03:51 »

A u mnie w Firefox 2.0.0.1 nie, natomiast w IE tak, pojawia się okienko logowania.
Zapisane

Pozdrawiam
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #31 : 30 Stycznia 2007, 11:08:57 »

U mnie tez jest - ciekawe kto to wrzucil Smiley - pojawia sie tylko na drugiej stronie watku
Zapisane
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #32 : 30 Stycznia 2007, 11:09:54 »

U mnie to samo, ktoś się wcina...............
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #33 : 30 Stycznia 2007, 11:22:06 »

Ponieważ widzę,że jest zainteresowanie technikami rzutowymi sprzętem multiplikatorowym, więc zapraszam chetnych do podpatrzenia tych technik na ogólnopolskie zawody rzutowe w 2007 r. (Rzutowy Puchar Polski):
1. Puchar Talara - Kraków- 12-13 maj
2.Puchar Ziemi Legnickiej - Legnica - 26-27 maj
3.Puchar Ziemi Śląskiej - Katowice- 16-17 czerwiec
4.Puchar Grudziądza - Grudziądz - 4-5 sierpień
5.Puchar Gór Świetokrzyskich - Busko Zdrój - 25-26 sierpień
6. Mistrzostwa Polski - Katowice - 15-16 wrzesień
Na wszystkich w/w zawodach rozgrywany będzie tzw. dwubój sprzętem multiplikatorowym.Dwubój ten składa się z dwóch konkurencji:
- Pierwsz konkurencja - Rzut ciężarkiem do celu
-Druga konkurencja - rzut ciężarkiem 18 g oburacz na odległość.
Jeżeli będą Koledzy zainteresowani to jak otrzymam komunikaty o zawodach od organizatorów to mogę poinformować o szczegółach poszczególnych zawodów .
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #34 : 30 Stycznia 2007, 11:46:23 »

Problem z www.wedka.info wynika chyba z awatara HollowMan'a. Jego awatar ma adres http://www.wedzisko.info/images/drapiezniki/sandacz3.jpg
Jak się tam chce wejść to wyskakuje okienko logowania.
Zapisane

Pozdrawiam
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #35 : 30 Stycznia 2007, 11:54:13 »

Tak @JJ - sprawdziłem własnie w wątkach w których pojawia się @HollowMan wszędzie wyskakuje to okienko  Roll Eyes ok
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #36 : 30 Stycznia 2007, 11:57:38 »

Tak @JJ - sprawdziłem własnie w wątkach w których pojawia się @HollowMan wszędzie wyskakuje to okienko  Roll Eyes ok
To się musiało coś zmienić na serwerze, z którego pochodzi awatar. Wcześniej tego nie było.
Zapisane

Pozdrawiam
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #37 : 30 Stycznia 2007, 12:05:59 »

Mam pytanko do użytkowników SHIMANO Antaresa DC7 : ponieważ w teście tego kołowrotka przy omawianiu rzutów na poszczególnych programach , dla mnie osobiscie brakuje informacji dot. odległości uzyskiwanych na tych programach oraz jakiegoś porównania z odległościami uzyskiwanymi innymi multiplikatorami o podobnej wielkości. Czy może ktoś mi podać takie dane?
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #38 : 30 Stycznia 2007, 12:54:36 »

Porównywaliśmy odległości z Metanium Mg, przy wyłączonym hamulcu odśrodkowym lub z włączonym jednym bloczkiem nie ma różnicy w odległościach. Rzucaliśmy jednak woblerami, może przy rzucaniu ciężarkiem była by różnica.
Zapisane

castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #39 : 30 Stycznia 2007, 13:26:27 »

To co czytałem o multiplikatorze Metanium to ma on szpule z magnezu natomiast nigdzie nie docztałem się z jakiego materiału wykonana jeszt szpulka Antaresa. Mniej więcej  na jakie odległości rzucaliście woblerami i o jakiej wadze one były? Sa to dla mnie dość ważne szczegóły.
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #40 : 30 Stycznia 2007, 14:41:06 »

Witaj Jurku!
Ażurowanie szpul robimy sami-jest to troche z tym zabawy. Nie zawsze uda się, idealnie poprzewiercać szpule.To co zauważyłem to nie ma bardzo dużego znaczenia czy poprzewiercamy ją idealnie centrycznie, ale napewno trzeba się starać aby dokładnie tyle samo otworów nawiercić z jednej strony co i z drugiej i takiej samej wielkości. Bicie napewno wystepuje jeżeli z którejś strony wybierzemy mniej czy wiecej.ponadto mozna jeszcze pare otworów wywiercić w środku szpuli tak jak robia to firmy (shimano,Daiwa) ale też trzeba dołożyć trochę starań.
Co do znaczenia to chodzi generalnie o jak najlżejszą szpulę, aby uzywać jak najmniejszych hamulców odśrodkowych.Co z koleji ma wpływ na odległość rzutu - im mniejszy hamulec odśrodkowy tym mniejsza siła hamowania , a tym samym dłuższe rzuty.
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #41 : 30 Stycznia 2007, 15:44:26 »

Witam
A czy rzucacie z wyłączonymi hamulcami?(wszystkie bloczki wyłączone)
Czy hamulec magnetyczny pozwala na osiąganie tak dużych odległości?
Czy w sporcie rzutowym stosuje się multiplikatory Abu z serii RECORD, a jak tak to czy je się również jakoś tuning-uje ( oczywiście pomijając czyszczenie łożysk ze smaru  - czy w ogle użycie łożysk ceramicznych)?
I jeszcze jedno czy wodzik nie przeskadza w oddaniu tak długich rzutów?

Trochę dużo tych pytań, ale ponoć kto pyta nie błądzi.
Pzdr.
Tarłoś
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
HollowMan

Wiadomości: 60


« Odpowiedz #42 : 30 Stycznia 2007, 16:42:46 »

Wywaliłem avatara bo samemu mi sie tak robiło Huh
Zapisane

Catch & Release

 FishingNie Rybie Mięso Wyznacza Sens Mojego Hobby
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #43 : 30 Stycznia 2007, 17:10:07 »

Istotne pytania, postaram odpowiedzieć na nie :
1/A czy rzucacie z wyłączonymi hamulcami?(wszystkie bloczki wyłączone)
  -Rzucamy przeważnie na jednym hamulcu,sporadycznie na dwóch bardzo małych, ale są odważni,którzy przy dużym wietrze rzucają bez hamulców.Nie raz pozwala to uzyskiwać rekordowe odległości.
2/  Czy hamulec magnetyczny pozwala na osiąganie tak dużych odległości?
-  to co ja wiem,  to jednak najdalej rzuca się z hamulcem odśrodkowym. Wszyscy zawodnicy  na Mistrzostwach Świata używają multików z hamulcami odśrodkowymi.
3/Czy w sporcie rzutowym stosuje się multiplikatory Abu z serii RECORD, a jak tak to czy je się również jakoś tuning-uje ( oczywiście pomijając czyszczenie łożysk ze smaru  - czy w ogle użycie łożysk ceramicznych)?
- to zależy ,które ABU Rekordy - te stare typy  z lat 60-tych czy te nowe  z 2006 roku ABU Rekord RCN 40.W starych praktycznie poza łożyskami  nie ma co robić.Natomiast w nowym ABU Rekordzie RCN 40 rozgryzam go dopiero i jest bardzo dużo do zrobienia
4/I jeszcze jedno czy wodzik nie przeskadza w oddaniu tak długich rzutów
- wyciągamy wodziki ze wszystkich kołowrotków do rzutów na odległość
Zapisane
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #44 : 30 Stycznia 2007, 17:54:18 »

@perkoz
Oryginalna szpulka nie ma ani jednej dziury ok Laughing

@castingowiec
Komu można oddać szpulę do tuningu? Laughing Laughing Beer

czy ja wiem czy nei ma?? moja jest dziurawa jak ser szwajcarski a nie tuningowałem multka chyba ze to sie tyczy jakiś określonych modeli Huh
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!