http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 06:33:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  kij z klejonki do casta
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: kij z klejonki do casta  (Przeczytany 13489 razy)
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« : 07 Lutego 2007, 11:24:27 »

@Pike

W wątku muchowym wspomniałeś  Smiley o kijku z klejonki, równiez do castingu. Mam pytań kilka  Grin:
-tym spinem co łapałeś to była akcja raczej fast czy juz moderate raczej?
-czy te budowane kije pod casting będą na podobnych blankach jak na te co łapałeś, czy wszystkie z tej wiosenej produkcji będa takie same, do ogólnego zakupu, czy kije budowane są pod indywidualne zamówienie?
-jakie są mniej więcej koszty gotowego kija do castingu zbudowanego na bazie tych klejonek?
-jakieś namiary na tego producenta mógłbyś podać, czy trzeba dzwonić na ogólny telefon na "łowisko w Piasecznie"?
Z góry dzięki i pozdrawiam
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 07 Lutego 2007, 11:34:51 »

Kij można by określić moim zdaniem jako moderate-fast. Ugięcie pełne Grin Kije castingowe będą miały ciut większą zbieżność i akcję przesuniętą trochę do góry.
W budowie są dwa kije - 1,6 i 1,8m. Kije budowane są ekskluzywnie dla naszego portalu do testów. Mamy wyrazić opinię o prototypach i pomóc w dopracowaniu produktu.
Cena gotowego kija będzie się wahała zapewne około 1000$.
Kontakt masz tutaj http://www.canerods.pl/contact.html
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2007, 11:37:36 wysłane przez Buri » Zapisane

tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #2 : 07 Lutego 2007, 11:49:25 »

Kij można by określić moim zdaniem jako moderate-fast. Ugięcie pełne Grin Kije castingowe będą miały ciut większą zbieżność i akcję przesuniętą trochę do góry.
W budowie są dwa kije - 1,6 i 1,8m. Kije budowane są ekskluzywnie dla naszego portalu do testów. Mamy wyrazić opinię o prototypach i pomóc w dopracowaniu produktu.
Cena gotowego kija będzie się wahała zapewne około 1000$.
Kontakt masz tutaj http://www.canerods.pl/contact.html

Bartek, dzięki za informację. To wszystko brzmi bardzo obiecująco i w pewnym momencie myślałem, że też sen z powiek mi zejdzie, póki nie zobaczyłem dokładnie, że to nie PLN a $ niestety...  Cry ..może kiedyś...może po Waszych testach...?!  Grin..może jakiś przechodzony...  Cool . Dzięki za ifo..
Zapisane
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #3 : 07 Lutego 2007, 20:56:20 »

Kije budowane są ekskluzywnie dla naszego portalu do testów.

Bartek, a kto je będzie testował? Grin

Ukłony
Leszek
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 07 Lutego 2007, 23:45:25 »

Klejonka wymaga rzeczywistości specjalnej uwagi, to coś zupełni innego. Myślę, że testować będzie kilka osób aby opinie były wiarygodne, mam nadzieje, że także i Ty @Leszek będziesz w tej grumie opiniotwórców ok.
Zapisane

Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #5 : 08 Lutego 2007, 10:33:08 »

@Pike, czy orientujesz się jak te wędki castingowe z bambusa będą/są oznaczone? Czy będzie podany ciężar wyrzutowy, moc linek czy też tylko ogólnie moc wędki, np Medium?
I jeszcze jedno- czy orientujesz się, co pchnęło kol. Banachowskiego do zajęcia się właśnie tonkinem do wyrobu wędzisk? Mam wrażenie, że przy tak dużej pracochlonności jakiej wymaga bambus zbrojenie wędzisk z grafitu odstawił całkiem w kąt. Z pewnością rozmawialiście na te tematy. Tylko nie odsyłaj mnie z tymi pytaniami do Banachowskiego  Grin
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #6 : 08 Lutego 2007, 14:41:27 »

Nie wiem jak kije będą opisywane, bardzo trudno je określić. Dlaczego Artur zajął się właśnie klejonkami to nie wiem. Najlepiej będzie, jak poproszę go o aktywność na forum. W końcu to on jest specjalizuje się w tym temacie a nie ja Laughing
Zapisane

Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #7 : 08 Lutego 2007, 15:09:16 »

No właśnie, może kol. Banachowski coś by nam szerzej opowiedzial o klejonkach, muchowych, spin/castingowych, wszelkie informacje będą mile widziane. Skoro te klejonki mają być testowane przez "naszą" ekipę, to np ja bym chętnie się czegoś dowiedział o nich, takie przygotowanie teoretyczne by się nam przydało żeby potem łatwiej nam było zrozumieć inne zagadnienia i wyniki testów  Smiley Zresztą takie informacje bardziej spopularyzowalyby temat wędek tonkinowych i to by bylo dobre bo w wielości siła, jak mówią.
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #8 : 08 Lutego 2007, 19:25:23 »

Nie chciałbym być źle zrozumiany, lecz moim zdaniem tworzenie tonkinowych klejonek do castingu, to przerost formy nad treścią... to tak, jak przysłowiowy "kwiatek do kożucha".  Undecided

Nie jestem, jedynie ze względów estetycznych, przekonany, czy wędzisko robione z tradycyjnych materiałów, w które wkłada się duszę, które oddycha i żyje własnym życiem, powinno być "ozdobione" nowoczesnym sprzętem, nowoczesnym multiplikatorem... To tak, jakby do ręcznie wykonanej repliki starego Forda włożyć port USB, aby móc podłączyc odtwarzacz MP3... czy innej generacji (tu Młodzież mnie poprawi ok).

Faktem jest, że na rynku spotyka się już niekiedy "wiekowe" (czyt.: stare) tonkinowe wędziska spinningowe, lecz czy pasuje do nich multilikator? Piszę jedynie o walorach estetycznych... nie użytkowych... Moim (czyt.: skromnym) zdaniem do multilikatora bardziej pasuje super design i superHiTech wędzisko... Mimo wszystko, chyba dla większości miłośników tonkinu i wędzisk z niego wykonanych będzie się on kojarzył jedynie z jednym ich rodzajem... Wink Wink Ale to już inny temat - co, do Kogo przemawia...

Jedno natomiast jest pewne, że tonkin nadal jest bardzo dobrym i poszukiwanym materiałem, mimo kosmicznej technologii włókien, z których robione są blanki... ok ok ok
Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #9 : 08 Lutego 2007, 19:42:29 »

Darku, pewnie masz rację ale wiesz jak to jest  Smiley Multiplikator to stara konstrukcja, sprzed wielu dziesiątek lat. Moim zdaniem jakiś multik w starym stylu, np ktoryś z Ambassader'ów ABU pasuje do klejoneczki jak złoto. Np taki mutik, właśnie ktoryś z tych  http://www.japantackle.com/ABU/Abu_1500C2500C.htm Taki ładniutki, nieduży multik typu round, ktorego kostrukcja pochodzi sprzed ok. 60 lat moim zdaniem pasuje do subtelnej klejoneczki. Japończycy robia takie klejonki, skurczybyki chyba wiedzą co robią.
Zgadzam się natomiast, że założenie najnowszego multika z magnezu, z najnowszej generacji hamulcem magnetycznym stanowi pewien dysonans.
 Jest jeszcze kwestia taka, że być moze taka klejonka w użyciu jest rzeczywiście bardzo ale to bardzo przyjemna, gdybym spróbował takiego zestawu nad woda to bym wiedział  Smiley
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #10 : 08 Lutego 2007, 19:50:01 »

Darku, pewnie masz rację ale wiesz jak to jest  Smiley Multiplikator to stara konstrukcja, sprzed wielu dziesiątek lat. Moim zdaniem jakiś multik w starym stylu, np ktoryś z Ambassader'ów ABU pasuje do klejoneczki jak złoto. Np taki mutik, właśnie ktoryś z tych  http://www.japantackle.com/ABU/Abu_1500C2500C.htm Taki ładniutki, nieduży multik typu round, ktorego kostrukcja pochodzi sprzed ok. 60 lat moim zdaniem pasuje do subtelnej klejoneczki. Japończycy robia takie klejonki, skurczybyki chyba wiedzą co robią.
Zgadzam się natomiast, że założenie najnowszego multika z magnezu, z najnowszej generacji hamulcem magnetycznym stanowi pewien dysonans.
 Jest jeszcze kwestia taka, że być moze taka klejonka w użyciu jest rzeczywiście bardzo ale to bardzo przyjemna, gdybym spróbował takiego zestawu nad woda to bym wiedział  Smiley



Na myśli miałem nowoczesne konstrukcje...

Odnosnie wrażeń, w pełni się zgadzam...  Laughing Laughing Laughing  Poczekaj... niebawem spróbujesz...  Wink Wink Wink
Zapisane
Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #11 : 08 Lutego 2007, 20:07:44 »

Czy takie klejoneczki wymagają konserwacji - bo o ile wiem te stare modele /muchówki/ wymagały
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #12 : 08 Lutego 2007, 21:29:36 »

Wymagają suszenia po każdym łowieniu, ale to dotyczy każdej wędki  Smiley Ja suszę wszystkie swoje kije, przed włozeniem do pokrowca stoją przez noc w kącie. Klejonki wymagają też okresowej kontroli jakosci powloki lakieru, czy nie ma w niej ubytku. Ubytek w lakierze stanowi drogę do wnikania wody wgłąb blanku co potencjalnie może przysłużyć się jego osłabieniu. I to chyba tyle. W sumie wiec nie wymagają jakichś specjalnych zabiegów. Raczej nie są  to wędki dla wszystkich wędkarzy. Ci, którzy do sprzetu nie przykładają dużej uwagi, rzucaja wędki byle jak i byle gdzie a przechowują je z przykręconymi kolowrotkami w garażu powinni używać wędek z tworzyw sztucznych.
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #13 : 08 Lutego 2007, 21:47:38 »

Nie jestem, jedynie ze względów estetycznych, przekonany, czy wędzisko robione z tradycyjnych materiałów, w które wkłada się duszę, które oddycha i żyje własnym życiem, powinno być "ozdobione" nowoczesnym sprzętem, nowoczesnym multiplikatorem... To tak, jakby do ręcznie wykonanej repliki starego Forda włożyć port USB, aby móc podłączyc odtwarzacz MP3... czy innej generacji (tu Młodzież mnie poprawi ok).

W zasadzie się zgadzam  Smiley Choć może da się znaleźć nowoczesnego rounda który by 'duchem' pasował?
Poza tym, ograniczyłbym stosowane przy łowieniu klejonką przynęty. Do blach, ręcznie robionych woblerów. Żadnych sliderów, gum, etc.  Wink Wink
Zapisane

Pozdrawiam
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #14 : 08 Lutego 2007, 21:52:33 »

O, właśnie. JJ, jak zawsze ma rację Smiley Do klejonki pasują tylko blachy i niektóre woblery.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!