http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Maja 2024, 11:30:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multiplikator UL - zestawienie.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multiplikator UL - zestawienie.  (Przeczytany 102873 razy)
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #60 : 16 Września 2012, 21:24:31 »

Dzisiaj się odważyłem i zastapiłem plecionkę,żyłką.
Nawinąłem na CU51E ok 55m/na najpłytszą szpulę Availa/żyłkę 0,14mm.
Głowki 2g i 3g z kopytkami leciały doskonale-na mniejszej/30m/na 3g/ok 40m/.
Niestety czasami broda się zdarzyła Laughing
Rzucałem o ok 5-10m dalej niż plecionką./ do CU wsadziłem łożyska ZPI/
Jak to wytłumaczyć? Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #61 : 16 Września 2012, 21:35:23 »

Paweł jaki kij. ?
Chodzi mi po głowie nawinąć żyłkę na availa w scorpionie, ale
nie wiem czy warto, bo póki co mam do plecionki 6Lbs dowiązane 3 metry żyłki
i to przy miękkim kiju sprawuje się jak należy.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #62 : 16 Września 2012, 22:04:12 »

Lamiglas XP 781/2-7g/ ok
Zapisane
inżynier

Wiadomości: 84


« Odpowiedz #63 : 17 Września 2012, 06:39:31 »

Dzisiaj się odważyłem i zastapiłem plecionkę,żyłką.
Nawinąłem na CU51E ok 55m/na najpłytszą szpulę Availa/żyłkę 0,14mm.
Głowki 2g i 3g z kopytkami leciały doskonale-na mniejszej/30m/na 3g/ok 40m/.
Niestety czasami broda się zdarzyła Laughing
Rzucałem o ok 5-10m dalej niż plecionką./ do CU wsadziłem łożyska ZPI/
Jak to wytłumaczyć? Smiley

Ja na ten krok zdecydowalem sie kilka tygodni temu na zlocie, ale szybko sie wycofalem. Ilosc bród jaka zaczęła się pojawiać oraz "puchnięcie" żyłki na szpuli skutecznie mnie odwiodły od pomysłu usunięcia plecionki z UL..
Pozostalem przy plecionce 6lb. z dowiązanym FC. (dzięki @jj i @zeglarz za FC).

M.
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #64 : 17 Września 2012, 07:37:17 »

Moje próby z żyłką na Cu51E też skończyły się bardzo źle. FC sprawdza się rewelacyjnie więc już nie kombinuję.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #65 : 17 Września 2012, 08:03:56 »

Ja ma nawiniętą żyłkę na availu w Scorpionie. Problemów nie mialem żadnych, ale że wystrczająca jest dla mnie standardowa szpulka z 13lbs plećką, więc głównie jej używam, przy gramaturach przynęt jakie stosuję.
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #66 : 17 Września 2012, 10:23:35 »

Moje próby z żyłką na Cu51E też skończyły się bardzo źle. FC sprawdza się rewelacyjnie więc już nie kombinuję.
Wydaje mi się że trzeba mieć miękką żyłkę/chyba gruntową/wtedy nie jest zle ok
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #67 : 17 Września 2012, 10:37:41 »

Moje próby z żyłką na Cu51E też skończyły się bardzo źle. FC sprawdza się rewelacyjnie więc już nie kombinuję.
Wydaje mi się że trzeba mieć miękką żyłkę/chyba gruntową/wtedy nie jest zle ok

Przetestowałem już chyba wszystkie dostępne na polskim rynku żyłki każda wstawała i robiły brody, najgorsze jest to że nie mam jak jeździć na pstrąga zimą bo plecionka przymarza.
Zapisane

Catch & Release
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #68 : 17 Września 2012, 11:33:05 »

Łowiąc na żyłki zawsze wybierałem te jak najbardziej miękkie. Swojego czasu najbardziej lubiłem Sufix Magic Touch. 0,18-0,20 pozwalała rzucać pstrągowymi 4g woblerkami. 0,23 używałem do łowienia szczupaków na niewielkie woblery. Świeżo nawinięta robiła trochę problemów (puchła jak to żyłka) ale wystarczyło zaczepić przynętę o drzewo, rozciągnąć siłowo trochę żyłkę na odległości rzutu i problemy znikały. Dziś jednak wolę jednak plecionkę z przyponem z cienkiego fluorocarbonu lub żyłki.
Zapisane

KR FISHING

Wiadomości: 110


« Odpowiedz #69 : 17 Września 2012, 12:20:40 »


Przetestowałem już chyba wszystkie dostępne na polskim rynku żyłki każda wstawała i robiły brody, najgorsze jest to że nie mam jak jeździć na pstrąga zimą bo plecionka przymarza.

Osobiście na mroźne pory polecam plecionkę Daiwa Tournament. Mimo że jestem zwolennikiem oryginałów PP z rynku USA, Daiwa ta ze wszystkich plecionek których używałem jest najmniej podatna na wchłanianie wody. W mroźnych okresach o wiele dłużej pozwala na łowienie.. Jest naprawdę dobra.
Remik
Zapisane

Pozdrowienia!
Remik
- Pure Fishing
- http://www.kr-fishing.pl
Szkwał

Wiadomości: 439


Skawina małopolskie


« Odpowiedz #70 : 17 Września 2012, 13:24:11 »

PIKE jak długi przypon stosujesz z fluorocarbonu? Czy po kilkunastu rzutach fluorocarbon nie ulega skręceniu ?
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #71 : 17 Września 2012, 13:33:44 »

PIKE jak długi przypon stosujesz z fluorocarbonu? Czy po kilkunastu rzutach fluorocarbon nie ulega skręceniu ?

To zależy od potrzeb, na Piasecznie przydaje się 4-5m. Normanie jednak używam około 2-2,5m. Do lekkiego łowienia Owner 0,18 - nic się z nim nie dzieje po przez cały dzień łowienia. Starannie wykonuję węzeł łączący plecionkę z fluorocarbonem, po pierwsze to najsłabsze miejsce a po drugie lubię jak przechodzi bezgłośnie przez przelotki.
Zapisane

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #72 : 17 Września 2012, 13:34:17 »

Też używam FC, długości ok. 1.5-2m. Dla plecionki 10lb używam 0.23 Ownera. Nie ma problemu ze skręcaniem FC, jest na to zbyt sztywny. Do łączenia FC z plecionką używam węzła zderzakowego. Nie było nigdy problemów z tym węzłem, trochę go tylko słychać przy przechodzeniu przez przelotki.
Zapisane

Pozdrawiam
boczek

Wiadomości: 84


Gdańsk


« Odpowiedz #73 : 17 Września 2012, 13:37:59 »

Czołem,


Co do żyłek, polecam Trabucco Match (bordowy kolor). Bardzo miękka do tego wytrzymała. Używam tego modelu prawie od początku zabawy w casta. Tak jak Gaweł prawi, trzeba szukać żyłek do gruntu lub matchowych. Żyłki spinningowe nie nadają się na ruchomą szpulę. Zbyt sztywne są.

Ostatnio namierzyłem Berkley Trilene w Deca***on. Baaardzo ciekawa żyłeczka za niezłe pieniądze.

PS.: Ja zaczynałem przygodę z multiplikatorem właśnie na ostro, czyli z żyłką. Z czasem przeszedłem na plecionki (tam gdzie musiałem) jednak o wiele wygodniej (cicho, gładko, bez odstrzałów) łowi mi się żyłkami.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #74 : 17 Września 2012, 13:38:32 »

Też używam FC, długości ok. 1.5-2m. Dla plecionki 10lb używam 0.23 Ownera. Nie ma problemu ze skręcaniem FC, jest na to zbyt sztywny. Do łączenia FC z plecionką używam węzła zderzakowego. Nie było nigdy problemów z tym węzłem, trochę go tylko słychać przy przechodzeniu przez przelotki.

Zgadza się, im grubszy fluorocarbon tym supeł większy.
Jeszcze jedna ważna rzecz, przed zaciągnięciem dobrze jest węzeł obficie zmoczyć (poślinić), wtedy linki się nie osłabiają.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!