http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 10:28:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))  (Przeczytany 177936 razy)
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #225 : 11 Lutego 2011, 20:30:13 »

Hello,może troszkę nie w tym dziale,ale mam zamiar zakupić do tejże łódeczki silnik elektryczny. Roll Eyes Jaki byście proponowali,łódka ma 260x120,myślałem o minnkocie 30,ale może jakieś inne sugestie.Czy 30 od 34 różni się dużo,wiem to zawsze troszkę więcej ciągu,ale...
Dzięki za wszelką pomoc w tym temacie. Beer
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #226 : 11 Lutego 2011, 20:38:11 »

Ja mam 34 podczepione do łódki 3,1m plastik około 50-60kg + 2x akumulatory po 28kg + 2x osoby + sprzęt i 34 mi spokojnie wystarcza - nie ma szału, ale spokojnie można pływać  ok Mi z pewnością taki silniczek wystarcza  Smiley
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #227 : 11 Lutego 2011, 22:24:13 »

bardzo ważna kwestią jest również po jakich jeziorach masz pływać Wink

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #228 : 12 Lutego 2011, 08:10:56 »

Jeśli chodzi o jeziora to nie są to duże zbiorniki,takie po ok. 50-60ha powierzchni lustra wody.Chodzi mi o to aby dopłynąć do ewentualnego stanowiska.
Znalazłem jeszcze kilka innych firm produkujących silniki np.Rhino.Jak sprawa wygląda z ewentualnym serwisem,czy z użytkowaniem tych silników?
Jak na razie myślę o minkocie,ale nie zamykam się tylko w tej jednej firmie.Może jakieś propozycje,porównania?
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #229 : 12 Lutego 2011, 09:15:12 »

Ja w swojej używałem minn kota 55 maxum i spaliny 9,9 km ale ja to jestem radykał. Laughing
Myślę, że na wspomniane akweny spokojnie obsłuży Ci silniczek 34-36 Lbs
Poszedł bym jednak w markowy sprzęt jeżeli chcesz się nim cieszyć dłuuuuuugoooooo.  ok

ps. Kiedys szukałem różnic między mocami i okazuje się, że stosując ten sam silnik
producent zmieniając jedynie śrubę uzyskuje inny uciąg podobnie jest w spalinach na tej samej pojemności
są różne moce silników. Zwróć na to uwagę bo "wyżyłowany" silniczek ma z reguły krótsza żywotność. 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #230 : 13 Lutego 2011, 13:07:16 »

Czyli z tego co piszesz wychodzi że wszystkie są o jednakowej mocy,tak?
Chyba poczekam trochę i sprawdzę jak będzie się pływało na 30,a jak na 36.Jeszcze jedno,co sądzicie o silnikach shakespare,rhino...,może ktoś ma takowe i zechce się podzielić doświadczeniami z ich użytkowania. Cool
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #231 : 13 Lutego 2011, 21:19:15 »

Cytat: Dk`s
Czyli z tego co piszesz wychodzi że wszystkie są o jednakowej mocy,tak?

Nie zupełnie tak jest.  Chodziło mi o to , że silnik 100W po zastosowaniu dwóch różnych śrub może mieć uciąg 30Lbs i 32Lbs
następnie silnik o mocu 150Watt z dwiema róznymi śrubami może mieć uciąg 36Lbs i 40 Lbs. Czyli śruba z nieco innym skokiem powoduje mniejszy lub większy uciąg.
Minn kota zdaje się, ze ma trzy moce silnika nie pamiętam dokładnie ale CHYBA 30-36Lbs to jest jedna moc itd. Nie przyjmuj mojego gadania za pewnik dowiedz się
dokładnie sam nie chciałbym Ciebie wprowadzić w błąd. Swoje domniemania wziąłem z rozpiski części składowych silnika gdzie były podane numery katalogowe cewek takie same dla kilku silników.

Cytat: Dk`s
Chyba poczekam trochę i sprawdzę jak będzie się pływało na 30,a jak na 36.Jeszcze jedno,co sądzicie o silnikach shakespare,rhino...,może ktoś ma takowe i zechce się podzielić doświadczeniami z ich użytkowania. Cool

Nie miałem większego kontaktu ze wspomnianymi silnikmi. awsze jakoś wyznawałem zasadę, że markowe jest lepsze. Mają koledzy na forum różne silniki mam nadzieję, ze sie wypowiedzą, przyda się odrobina wiadomości przed sezonem.
A między 30 a 36 nie ma zbyt wielkiej różnicy za to 40Lbs to już jest porządny silnik.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #232 : 13 Lutego 2011, 21:46:54 »

Moc silnika docenisz płynąc pod fale, kup największy na jaki możesz sobie pozwolić - najlepiej z płynną regulacją. Ja mam motoguaida 44lbs  czy jakoś tak, przerobionego w firmie anodex (dokładka maksymizera) i bardzo sobie go chwale.
Zapisane

pozdrawiam kazik
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #233 : 22 Lutego 2011, 11:52:50 »

Czyżby nikt nie używał nic innego oprócz minkoty Huh.
Znalazłem kilka stwierdzeń że rhino,shakespare i cała reszta to w sumie to samo,a płaci się za firmę i dlatego minkota jest droższa...
Zapisane
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #234 : 22 Lutego 2011, 12:18:45 »

@Dk`s miałem ten sam problem z wyborem silnika w zeszłym sezonie koniecznie chciałem kupić minn kote ale tak się złożyło że dostałem silnik w prezencie imieninowym firmy Neraus ,nie miałem wpływu na to więc byłem bardzo sceptycznie nastawiony .Jednak po całym sezonie pływania muszę stwierdzić że naprawdę wszystko jest naprawdę super. Mam model 36LB i z akumulatorem 95 trollinguje na trzecim biegu 6 godz. bez problemu i bez przerwy, łódkę mam niewielką bo 2,50m i pływam z synem więc waga nasza z łodzią to około 190kg dla moich potrzeb wystarcza w zupełności  Smiley to tyle , acha silniczek kupili mi tutaj
http://www.odplyniesz.pl/%28X%281%29A%28MKXfVBIJzAEkAAAAYTIyNzFhNGUtMGMwMy00ZmMxLWIzZTEtN2U5NjMyMDEwZDAwRRmSx7_n6cXlet7eUi5Xcpf6uDA1%29S%28sz1zfx55jwokzh55tlysz545%29%29/BrowseProducts.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

dodam że ma 5 lat gwarancji ale jak to w praktyce wygląda to nie wiem bo za mną dopiero jeden sezon
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #235 : 22 Lutego 2011, 20:55:41 »

Używam Jaxona 48LBS ma wskaźnik naładowania akumulatora. Bardzo fajny silniczek, już trochę popracował u mnie. Jestem zadowolony.
Zapisane

Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #236 : 24 Lutego 2011, 08:46:37 »

Zainteresował mnie ten NERAUS,cena nie za bardzo wygórowana,5 lat gwarancji (tylko ciekawi mnie jak z jej realizacją w razie czego)...,czyli 5 lat względnego spokoju Roll Eyes.
Pabik,mam pytanko,po jakich akwenach pływasz,czy musiałeś kiedyś płynąć pod fale?
Zapisane
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #237 : 24 Lutego 2011, 10:45:38 »

Pływam na zalewach 50-60ha więc stosunkowo niewielkich w zeszłym sezonie jesienią pływałem kilka razy w wietrzne dni i wyglądało to tak ze na pierwszych 2 biegach łodke pchało z wiatrem na 3 dopiero powoli ruszała do przodu ale na 4 już dawała radę , 5 biegu prawie nie używam ponieważ posiada naprawdę dużą moc ale też strasznie duży pobór prądu momentalnie gasną pierwsze 2 diody na wskazniku naładowania akumulatora
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #238 : 24 Lutego 2011, 13:59:25 »

Jakiego akumulatora używasz,żelowego czy zwykłego?Chodzi mi o to czy jest jakaś duża różnica między jednym a drugim?
Zapisane
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #239 : 25 Lutego 2011, 12:02:20 »

95 ah w technologi AGM dokładnie taki
http://www.e-moto.pl/vmchk/sznajder/akumulatory-do-lodzi/kwasowe/sznajder-agm-95ah.html

tylko ja kupiłem o stówkę taniej u mnie na miejscu Cheesy
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!